לן רוזן מברקליס מסמן את המניות בת"א שהם אוהבים - ואת "הגביע הקדוש"

מנכ"ל ברקליס ישראל בראיון מיוחד ל-BizportalTV מתייחס להסתכלות הזרים על הבורסה המקומית, לשאלת הבועה בשווקים ועוד
 |  (1)
לן רוזן, צילום: אבי שאולי
הבורסה בת"א לא נראית טוב בחודשים האחרונים. מנכ"ל חדש יש אבל הצרות הן עדיין אותן צרות. לן רוזן, מנכ"ל ברקליס ישראל, מסביר בראיון ל-Bizportal מה נקודת המבט של המשקיעים הזרים, איזה חברות הוא אוהב והאם מתפתחת בועה בבורסות בישראל ובארה"ב.

לן רוזן: "משקיעים זרים ובמיוחד בתחום הטכנולוגיה מושפעים יותר מהכלכלה העולמית והמקומית מאשר מאירועים גיאו-פוליטים. אנשים מבינים שהכלכלה עמידה בפני אירועים כאלה".

המדדים בארה"ב עולים מתחילת 2009 - האם התנפחה בועה?

לן רוזן: "שוקי המניות הגיעו לשיאים חדשים, הדאו-ג'ונס, ה-S&P 500, הנאס"ק עדיין לא שם אבל קרוב מאוד. במקביל להתאוששות החזקה בשוק המניות לא רואים התאוששות דומה בשוק העבודה, אבל זה מגיע ולאט. שוק ההון תמיד מקדים. היה תיקון ויהיו תיקונים, אך אין כאן בועה. הכלכלה נעה בכיוון הנכון".

נולד בניו-יורק למשפחה יהודית ציונית ועלה לישראל בשנת 2007

לן רוזן (52) כיהן בתפקיד מנכ"ל החטיבה הישראלית של ליהמן ברדרס (Lehman Brothers) האמריקני בישראל עד לקריסת הבנק בסוף שנת 2008. בנק ברקליס (Barclays) הבריטי רכש את הפעילות בישראל והשאיר את לן רוזן בתפקיד.

לן רוזן נולד בניו-יורק למשפחה יהודית ציונית ובשנת 2007 עלה לישראל. הוא נשוי עם שני ילדים וגר בתל-אביב. כמו עולים חדשים רבים אחרים גם הוא אוהב את החיים בישראל, את האוכל ואת מזג-האוויר ומתקשה להבין איך מתנהלים התורים בישראל.

הפעילות של ברקליס ישראל מתמקדת יותר כבנק השקעות: הנפקות ראשוניות, הנפקות , M&A, הפצת מניות, מחקר מניות ומחקר על כלכלת ישראל.

איזה מניות או סקטורים אתה אוהב בישראל?

לן רוזן: "אנו ממליצים על מניות שהן חלק מסיפור מקומי, כלומר תעשיות, חברות מזון, נדל"ן. לגבי חברות גלובאליות - יש הרבה הצלחה לחברות ביוטכנולוגיה. פחות לגבי חברות טכנולוגיה, אך עדיין זה הגביע הקדוש בבורסה בתל-אביב".

האם התפתחה בועה בישראל?

לן רוזן: "אין בועה יש עננים, תמיד היו. אחת הבעיות זה השקל החזק, אך ומשרד האוצר עושים עבודה טובה בתחום. אנו מאוד אופטימים לגבי הכלכלה המקומית וזה השתלם מאוד".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ברקליס לפני פשיטת רגל ... הם באים ללמד אותנו? (ל"ת)
  חרב המהדי 01/07/2014 18:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור