סופית: הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום נגד נוחי דנקנר

האם בעל השליטה לשעבר בקונצרן אי.די.בי עלול למצוא עצמו בכלא בגין הרצת מניות? כתב אישום יוגש גם נגד איתי שטרום
 |  (1)
נוחי דנקנר, צילום: Bizportal
נוחי דנקנר, בעל השליטה לשעבר בקונצרן אי.די.בי יעמוד לדין לאחר שהפרקליטות החליטה היום סופית להגיש נגדו, נגד איתי שטרום ונגד חברת אי.די.בי אחזקות כתבי אישום. ההחלטה העקרונית להגיש נגד דנקנר את כתב האישום בגין הרצת מניות התקבלה כבר בחודש ינואר השנה - כל ניסיונותיו של דנקנר להמנע מכתב האישום בשימוע שנערך לו בעניין כשלו.

כזכור, יממה לאחר שאיבד את השליטה באי.די.בי פרקליטת מיסוי וכלכלה החליטה להגיש נגדו כתב אישום באשמה של הרצת מניות לכאורה של אידיבי.

במסגרת הנפקת מניות בתחילת שנת 2012 גייסה חברת אידיבי אחזקות 321 מיליון שקל. דנקנר הפעיל מספר אנשים בניהם איתי שטרום ועדי שלג, במטרה שיפעלו לכאורה בדרכי תרמית כדי לשפר את ההנפקה. שטרום ושלג רכשו לטענת הפרקליטות מניות בשוק כדי לשמור על רמת מחירים פיקטיבית גבוהה.

החשדות: תרמית, הפרת חובת דיווח, איסור עשיית פעולה ברכוש אסור

החשדות המיוחסים לדנקנר הם: תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח ועבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור.

החשדות המיוחסים לשטרום הם: תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח, עבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור ועבירה של הדחה בחקירה.

החשדות המיוחסים לאידיבי הם: עבירות של תרמית בקשר לניירות ערך, עבירה של פרט מטעה בתשקיף, עבירה של הפרת חובת דיווח ועבירה של איסור עשיית פעולה ברכוש אסור.

באי כוחו של נוחי דנקנר, עורכי הדין גיורא אדרת ויפעת מנור נהרי, מסרו בתגובה: ״צר לנו על החלטת הפרקליטות שהתקבלה חרף טיעונינו הענייניים לחפותו המוחלטת של נוחי דנקנר. נראה כי מרגע שהפרקליטות חתמה על עסקת עד מדינה עם עדי שלג היא לא הייתה פתוחה לשמוע ולשקול את טענותינו באופן ענייני ומקצועי. ננהל את הגנת נוחי דנקנר בפני בית המשפט, ואנו משוכנעים כי בסופו של ההליך, יוכחו חפותו המלאה וניקיון כפיו המוחלט של נוחי דנקנר באופן ברור וחד משמעי״.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שמוליק קראוס כתב על זה שיר (ל"ת)
  איך שגלגל מסתובב לו 24/06/2014 16:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור