הבורסה המקומית מצטרפת לארגון הבורסות האירופאיות FESE

נשיא FESE: "תל-אביב היא גשר בין אירופה ואסיה"
 |  (2)
אמנון נויבך, צילום: גיא אסייג
הנהלת הפדרציה של הבורסות האירופאיות Federation European of Securities Exchanges, צרפה את הבורסה של תל-אביב בקטגוריה חדשה המכונה "חבר נלווה".

הקטגוריה החדשה מזכה את הבורסה ברוב הזכויות והטבות הליבה של חברים מן המניין, כולל אפשרות לקבלת מידע וזכאות לשלוח נציגם לכל קבוצות העבודה ולכל הוועדות של FESE. החברות אושרה באסיפה הכללית של FESE שהתקיימה בשבוע שעבר בציריך והיא תיכנס לתוקפה החל מה-1 ביולי 2014.

ביינארט: "חברותנו תתרום לקידומו ושכלולו של שוק ההון הישראלי"

יוסי ביינארט, מנכ"ל הבורסה הודה לאסיפה הכללית של FESE וציין: "הבורסה בתל אביב גאה להצטרף כחבר נלווה לארגון הבורסות האירופאיות. אני מאמין שחברותנו ב-FESE תתרום לקידומו ושכלולו של שוק ההון הישראלי ותסייע לבורסה להוביל פרוייקטים בינלאומיים".

כריסטיאן כץ, נשיא FESE הוסיף: "אנו שמחים לברך את פניה של הבורסה בתל אביב כחבר נלווה בארגוננו, כגשר טבעי בין אירופה ואסיה. הבורסה תביא מומחיות אזורית יקרת ערך לפדרציה ואני מצפה לעבודה המשותפת ביננו בעתיד".

מייצג 41 בורסות ציבוריות באמצעות 21 חברים מ-30 מדינות

ארגון FESE מייצג 41 בורסות ציבוריות מסודרות למניות, אגרות חוב, נגזרים וסחורות באמצעות 21 חבריו מ-30 מדינות ושני חברים משקיפים. ארגון FESE הינו תומך נלהב לרעיון ה"שוק הפנימי" האירופי ומקרב חבריה בורסות לא מעטות שהפכו לבורסות רב-לאומיות, אשר מספקות גישה לשוק ההון לקהילות משקיעים רבות. כבורסה מוסדרת, חייבים חברי הארגון לספק מידע על מחירי ניירות הערך הנסחרים בשקיפות וללא משוא פנים למשקיעים המוסדיים ולציבור הרחב כאחד.

ניירות הערך הנסחרים בבורסות חברי הארגון עומדים בדרישות הקפדניות של ועמידה בדרישות הדיווח החשבונאי והביקורות הקפדניות המוטלות על חברות ציבוריות הקבועים על פי דיני האיחוד האירופי.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מס מס מס
  איציק 23/06/2014 09:24
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא יעזור הבורסה מתייבשת שר האוצר לא מבין המס מיבש את הבורסה להוריד את המס במיידי לפני שאף משקיע לא ישים שקל בבורסה אפה כל הוועדות אפה כל היועצים של שר האוצר מה לא מעניין כלם מדברים ולא עושים דבר
  סגור
 • 1.
  יאללה, בורסהטורס...
  לארוז מזוודות 23/06/2014 08:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "זכאות לשלוח נציגם לכל קבוצות העבודה ולכל הוועדות של FESE."
  סגור