מישורים מממשת 50% מההחזקות ב-4 מרכזי מסחר בארה"ב, כמה הרוויחה?

מדובר בנכסים בבברמינגהם אלבמה, באורלנדו ובצפון קרוליינה שנרכשו בין השנים 2012-2014
 | 
גיל בלוטרייך, צילום: מישורים
חברת {מישורים} הודיעה היום (א') כי חברת הבת מישורים ארה"ב, מוכרת לקבוצת השקעות מקנדה 50% מהחזקות החברה ב-4 מרכזים מסחריים בארה"ב לפי שווי קרוב ל-40 מיליון דולר.

המרכזים המסחריים ממוקמים בברמינגהם אלבמה, באורלנדו ובצפון קרוליינה ונרכשו בין השנים 2012-2014. זמן ההחזקה הממוצע של הנכסים הנמכרים הוא 12 חודשים בלבד.

הנכסים נרכשו ע"י מישורים ושותף מקומי ב- 20.7 מיליון דולר ועברו השבחה נדל"נית מקיפה לרבות הכנסת דיירים והעלאת השווי הכלכלי של כל נכס ונכס. מישורים והשותף המקומי מוכרים כעת 50% מההחזקות ב- 19.3 מיליון דולר (66.3 מיליון שקלים), מעל הערכות השמאי בספרי החברה, ובכך מחזירים מישורים והשותף המקומי את מרבית ההשקעה בנכסים.

סה"כ תזרים המזומנים הצפוי למישורים בעסקה עומד על 10.4 מיליון דולר והרווח לחברה ולשותף המקומי, מעל השיערוכים שנעשו בעבר, הינו 3.5 מיליון דולר. עבור שני הנכסים באלבמה ובאורלנדו השיגה מישורים שיעור פנימי – IRR של למעלה מ - 100%, עבור הנכס בצפון קרוליינה, שנרכש בחודש מרץ 2014, השיגה מישורים שיעור תשואה פנימי מרשים של 39%.

רמי שריקי, מנכ"ל מישורים : "מכירה זו מתווספת למכירה שביצענו של מרכז מסחרי בלאס וגאס שנימכר ברווח נאה בשנה שעברה. כפי שדיווחנו לאחרונה, אנו נמצאים בהליכי מימון לשלושה מתוך ארבעת הנכסים שלהם הכנסנו שותפים. המהלך כולל מימון בהיקף של 14.3 מיליון דולר וצפוי להזרים סכום נוסף למישורים של 4.5 מיליון דולר. הנכסים נמכרו מעל להערכות השמאי, החברה ממשיכה במדיניות של החזרה מהירה של ההון העצמי המושקע על מנת להפחית את הסיכון או לבטלו כליל. בהסתכלות קדימה, בכוונתנו להמשיך לאתר נכסים מניבים אטרקטיביים בארה"ב בסקטור המרכזים המסחריים הגמישים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה