ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

תקדים בגלייקומיינדס: נושאי משרה שילמו לרשות ני"ע קנסות כבדים

גליקומיינדס פרסמה תשקיף ללא הערת "עסק חי". רשות ני"ע הגיעה להסדר אכיפה מנהלית עם נושאי משרה ורו"ח החברה
 |  1
האכיפה מוגברת
Share
רשות ניירות ערך מגבירה את האכיפה המנהלית נגד נושאי משרה בכירים בחברות ציבוריות: השופטת בדימוס ברכה אופיר-תום, עו"ד רוני טלמור וד"ר מאיר סוקולר אישרו לאחרונה הסדר אכיפה מנהלית בין רשות ניירות ערך לבין נושאי משרה בכירים בחברת גליקומיינדס (היום חברת מדיוי (-13.04%) מדיוי 1,000 -13.04% 17:24 16/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי מדיוי בסיס:1,150 פתיחה:1,000 גבוה:1,000 נמוך:1,000 תמורה:29,500 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות ) ורואה החשבון החיצוני שלה,
רו
רו
השינוי בשער האופציה כתוצאה מעליה באחוז אחד
"ח אליעזר אבוג'יאני.


ההסדר נחתם בהמשך להסדר אכיפה נפרד עם החברה אשר פורסם בחודש אפריל 2014. ד"ר אילנה מודעי, מנהלת האכיפה המנהלית, ועו"ד טל אמיר ממחלקת אכיפה מנהלית ייצגו את רשות ניירות ערך במו"מ לכריתת ההסדר.

במסגרת ההסדר הוטלו על נושאי המשרה ורואה החשבון החיצוני בחברה עיצומים כספיים בהיקף שבין 75,000 שקל עד 200,000 שקל ועיצומים כספיים על תנאי בהיקפים דומים: על אבינועם דוקלר, מנכ"ל החברה בתקופה הרלבנטית להליך הוטל עיצום כספי בסך 200,000 שקל, ובנוסף עיצום כספי על תנאי באותו סכום, וכן הוטל עליו איסור לכהן כנושא משרה בגוף מפוקח למשך שנתיים.

עופר שיינברג התפטר גם מתפקיד דח"צ במיי סייז

על עופר שיינברג, סמנכ"ל החברה דאז וגם דח"צ בחברת מיי סייז (-3.88%) מיי סייז 237.9 -3.88% 17:24 16/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי מיי סייז בסיס:247.5 פתיחה:247.5 גבוה:244.1 נמוך:235.2 תמורה:83,109 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות , הוטל עיצום כספי בסך 125,000 שקל ועיצום כספי על תנאי באותו סכום וכן הוטל עליו איסור לכהן כנושא משרה בגוף מפוקח למשך שנה. על רו"ח אליעזר אבוג'יאני, רו"ח החיצוני בחברה הוטל עיצום כספי בסך 100,000 שקל ועיצום כספי על תנאי באותו סכום; על חנן גילוץ יו"ר
דירקטוריון
דירקטוריון
אדם אשר נבחר על ידי האסיפה הכללית של בעלי
החברה בתקופה הרלבנטית הוטל עיצום כספי בסך 75,000 שקל, עיצום כספי על תנאי באותו סכום וכן איסור על תנאי מלכהן כנושא משרה בגוף מפוקח למשך חצי שנה, בתנאי שלא יבצע הפרות דומות במשך שנתיים. הבירור המנהלי בוצע על ידי מחלקת מודיעין, חקירות ובקרת מסחר של הרשות, והסדר האכיפה נחתם לאחר הגשת כתב טענות על ידי מחלקת אכיפה מנהלית ברשות ופתיחה בהליך אכיפה מנהלי. המשיבים הודו בהסדר בכל העובדות ובביצוע הפרות.היום חברת מדיוי תראפיוטיק העוסקת בפיתוח ויצור מוצרים דנטלים

גליקומיינדס הינה
חברה ציבורית
חברה ציבורית
.1 חברה אשר מספר בעלי המניות בה אינו מוגבל . החברה רשאית להתחיל לפעול רק לאחר קבלת רישיון שמונפק מרשם החברות. חברה זו רשאית לפנות לציבור בבקשה לקנות את מניותיה שהנפיקה על פי תשקיף .החברה חייבת בפרסום של הדוחות הכספיים שלה וכן בדיווח שוטף לבורסה לניירות ערך לגבי כל פעילות או אירוע מהותי בחברה בטווח הזמן הקרוב ביותר בסמוך לאירוע..2 חברה שנוסדה על ידי הממשלה או על ידי רשות ציבורית אחרת. לצפיה ברשימת כל החברות הציבוריות הנסחרות בבורסה בתל אביב
שמניותיה נסחרות בבורסה. החברה עסקה בתחום הביוטכנולוגיה בפיתוח בדיקות לאבחון מחלת הטרשת הנפוצה ומחלת הקרוהן. החברה נכשלה והפכה לשלד בורסאי. החל מחודש שעבר החברה נקראת מדיוי תראפיוטיק והיא עוסקת בפיתוח ויצור מוצרים דנטלים.

ההסדר עוסק בשני אירועי הפרה של גליקומיינדס: האירוע האחד הוא פרסום
תשקיף
תשקיף
מסמך משפטי אשר מוציא הגוף אשר אחראי על הנפקת
מדף ללא הכללת הערת "עסק חי", שעה שבבוקר פרסום התשקיף ידעו מנכ"ל החברה, סמנכ"ל החברה ורואה החשבון על כך שבדוחות השנתיים שהיו צפויים להתפרסם מספר ימים לאחר מכן תיכלל הערת "עסק חי".

האירוע השני הוא הכללת פרטים מטעים ברשלנות על ידי החברה בשלושה מכתבים ששלחה לרשות לאחר שנדרשה להסביר את מחדליה הקשורים בפרסום התשקיף. בכך ביצעה החברה הפרה מנהלית נוספת של הטעיית רשות. נושאי המשרה היו מעורבים בניסוח המכתבים ולא וידאו כיאות את אמיתותם.

החלטת ועדת האכיפה המנהלית

הוועדה ציינה בהחלטתה כי הערת "עסק חי" או העדרה, היא ללא ספק פרט מהותי למשקיע. דוחות כספיים שאינם כוללים הערה כזו יוצרים מצג לפיו לחברה אמצעים המאפשרים לה להמשיך ולפעול למשך תקופה של 12 חודשים לפחות, וכי עניין זה נבחן הן בידי ההנהלה הן בידי רואה החשבון המבקר. ללא הערה כזו משדרים הדוחות הכספיים "עסקים כרגיל" בעוד שבחברה פנימה לא כך הם פני הדברים, ובמקרה שלפנינו מקורות המימון לפעילות החברה הלכו ואזלו, ולא היו צפויים להספיק אפילו לתקופה של שנה.

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר:

"אנו רואים ברואה החשבון החיצוני שומר סף בכיר במקרה הנדון ולכן ראינו מקום ליחס גם לו אחריות להפרת הדיווח שעסקה בנושא שהוא בלב הביקורת החשבונאית".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

תגובה אחת בדיון אחד

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
1 המבין 19/06/2014 17:35 כך צריך לפעול באופן קבוע שלא יחשבו שהם מחוסנים
כל המכרים האילו צריכים לקבל במידת הצורך אצבע משולשת גדולה שילמדו שאפשר גם אחרת ולהוריד את הכפפות נגדם
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.