קרן מרקסטון: "אנו מחזיקים בנכסים יקרים שמכסים את ההתחייבויות"

עו"ד גיא גיסין: "לחברה אין מקורות לפרוע את החובות שלה"; הדברים נאמרו היום בביהמ"ש המחוזי בת"א במסגרת דיון בקרן הכושלת
 | 
גיא גיסין, צילום: יח"צ
בית המשפט המחוזי בתל-אביב דן היום בפרשת קרן מרקסטון הכושלת. מחזיקי האג"ח, המיוצגים ע"י עו"ד גיא גיסין, טענו כי בעיית החוב לא נפתרה וביקשו שתסביר כיצד תכסה את החוב - 100 מיליון שקל. מרקסטון, המיוצגת ע"י עו"ד עופר שפירא, טענה כי תעמוד בתשלום האג"ח הקרוב בחודש אוגוסט.

השופט איתן אורנשטיין התרשם מהתשלום שביצעה אתמול קרן מרקסטון לחלק מנושיה והחליט לדחות את הדיון במינוי נציג של הנושים בחברת פנומל, המחזיקה ב-23.2% ממניות בית ההשקעות פסגות.

עו"ד עופר שפירא: "מי שגייס כסף חדש מבעלי המניות שלו לצורך פתרון מכלול הבעיות שעומדות על הפרק, יש לו מחויבות יותר גדולה לגרום לכך שהדברים ייסגרו בצורה הטובה ביותר בכל הרמות והשכבות. אנו מדברים על קבוצת חברות שמחזיקות בנכסים יקרים ביותר שמכסים במידה ניכרת את ההתחייבויות שלנו. זו נקודת המוצא. אין כאן מצב של חדלות פרעון ולמבקשת גם אין עילת תביעה. אני לא מדבר על עילה לפרוק שזה וודאי. אין עילת תביעה".

עו"ד עופר שפירא: "שטר הנאמנות הוא חוזה לכל דבר ועניין"

עו"ד גיא גיסין: "מדובר בחברה שבעוד חודש וחצי צריכה לשלם סכום נוסף של כ-11 מיליון שקל ובמהלך שנתיים קדימה היא אמורה לשלם 50 מיליון שנים. ב-13 החודשים הקרובים הם אמורים לשלם 23 מיליון שקל. ההצלחה שלהם יפה לגייס מקורות מהחזרים. ככל שתהיה התחייבות או הבטחה או מקור כספי שמופנה לחברות עצמן, אנחנו נשמח על כך. לחברה אין מקורות לפרוע את החובות".

עו"ד עופר שפירא: "שטר הנאמנות הוא חוזה לכל דבר ועניין ואין שום הגינות ואין שום היגיון בכך שגופים שהם גופים מקצועיים ואינטליגנטיים שקיבלו חוזה על בסיס הסכמות ינסו לבצע 'מקצה שיפורים' בדרך האגרסיבית שנעשים כאן".

6 גופים מוסדים מחזיקים באג"ח של חברת פנומל. מרקסטון אמורה לשלם למחזיקי האג"ח עוד 25 מיליון שקל עד חודש אוגוסט.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה