זוקו שילובים בהצעת רכש חדשה לבעלי המניות - מה הפרמיה?

ביוני 2012 בעלי השליטה בחברה רכשו מהציבור מניות בשער של 8.8 שקל למניה; מרבית המניות מוחזקות בידי יואב חרל"פ יבואן מרצדס
 | 
קאטרפילר, צילום: Getty images Israel
שנתיים לאחר רכישת מניות זוקו שילובים ב-8.8466 שקל למניה, מפרסם בעל השליטה בחברה מלאה טובה יותר - 12.09486 שקל למניה, של 37%. היקף המניות שנמצא בידי הציבור - 21.8% תמורת 53.5 מיליון שקל. הודעות קיבול להצעת החברה יתקבלו עד ה-29 לחודש בשעה 15:00.

בכדי למחוק מהמסחר יש צורך לרכוש את כל המניות או לחילופין להגיע להחזקה של 95% ואז לכפות על יתר בעלי המניות את מכירת המניות. תוקפה של הצעת הרכש מותנה בהיענות של שתביא את בעלי השליטה להחזקה של יותר מ-95%.

בעל המניות הגדול בחברה מקרב הציבור הוא יואב חרל"פ, המחזיק ב-21.23% מהון המניות. משפחת חרל"פ, בעלת השליטה בקבוצת כלמוביל - יבואנית מרצדס, מיצובישי ויונדאי לישראל. יואב חרל"פ יגרוף את מרבית התמורה כ-53 מיליון שקל.

המניה נמחקה מהמסחר לפני כשנתיים לאחר שנתיים ברשימת השימור

ביוני 2012 הסכימו 1.1 מיליון בעלי מניות למכור את מניותיהם במחיר של 8.8466 שקל למניה. חודש לאחר מכן נמחקו מניות החברה מהמסחר כיוון שהיו שנתיים ברשימת השימור.

נגד בעל השליטה נשמעה ביקורת קשה מצד מספר בעלי מניות מיעוט בטענה שלא התאמץ דיו בכדי להוציא את מניות החברה מרשימת השימור - נקודה מעניינת שדורשת התייחסות של רשות ניירות ערך. לולא החזקותיו של יואב חרל"פ בעלי המניות הקטנים היו נמחקים במחיר נמוך יותר.

בעלי השליטה בחברת זוקו שילובים הם יורשי ברנרד שרייר, יהודי בריטי, ששירת בצה"ל בחיל ההנדסה כמפעיל של ציוד מכני הנדסי.

יבואנית Caterpillar לישראל עם הכנשות של 185 מיליון שקל ברבעון

פעילותה העיקרית של זוקו שילובים: ציוד מכני הנדסי לענפי התשתיות וחלפים ושירות לציוד המכני הנדסי. כוחה של הקבוצה נובע בין השאר מהסכמי הפצה עם ענקית הציוד Caterpillar.

זוקו שילובים, בניהולו של יוסף סמירה, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 185 מיליון שקל ורווח נקי של כ-5 מיליון שקל.

במסגרת הצעת הרכש נטען שהמחיר בהצעת הרכש הוגן כיוון שההון העצמי של החברה משקף מחיר של 8.831 שקל למניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה