יאיר ביטון מדבר לראשונה: "יש אנשים במשרדי המכירות - אנחנו עובדים כרגיל"

הדח"צ זיו רייך התפטר ולחברת הנדל"ן נותרו שתי דח"ציות: סופיה גלפר קומט ושרת התיירות לשעבר רוחמה אברהם בלילא
 |  (3)
יאיר ביטון, צילום: יח"צ
שלושה שבועות לאחר התפוצצות פרשת הלבנת הון לכאורה בחברת ב. יאיר, התבטא אתמול לראשונה יו"ר החברה ואחד מבעלי השליטה. יאיר ביטון: "אנחנו ממשיכים לעבוד כרגיל" אמר במסגרת אספת 13 של החברה.

אספת האג"ח הקצרה ושקטה התקיימה במשרד עורכי הדין מ. פירון ברחוב אבא הלל סילבר ברמת-גן כאשר נושי החברה שמרו על שקט מופתי. יאיר ביטון נראה נינוח ורגוע ואמר כי "יש לנו הנהלה מצויינת ויש אנשים במשרדי המכירות, הכל בסדר".

המוסדי היחיד שטרח לבוא - אודי קושל ממגדל שוקי הון

באספה השתתפו מטעם החברה יאיר ביטון, היו"ר, ניר יחזקאלי, המנכ"ל, בלה אבגוסטובסקי, סמנכ"לית הכספים ועו"ד אודי עפרון. מצד המשקיעים הגיע אודי קושל ממגדל שוקי הון, מנהל השקעות של קרן השקעות ונציגים של המוסדיים.

בחודש פברואר גייסה ב. יאיר 50 מיליון שקל. האג"ח, "ח גיורא לופטיג, ממשרד "משמרת", הבהיר שכספי הנפקת אג"ח 13 יישארו בידי הנאמן ולא יועברו לידי החברה עד שתסדיר את כל התחייבויותיה, כולל רישום שיעבוד של נכס של החברה בצ'כיה לטובת מחזיקי האג"ח.

לחברת הנדל"ן יש 9 סדרות אג"ח בהיקף של כ-420 מיליון שקל. לכל הסדרות יש בטוחה או מלבד סדרה {ב.יאיר אג 12} שנסחרת בתשואה דו-ספרתית.

הרבעון הראשון: הכנסות של 162 מיליון שקל ורווח של 35 מיליון שקל

ב. יאיר סיימה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 162 מיליון שקל ורווח נקי של 35 מיליון שקל. בנוסף בבעלות החברה נכס מניב - "קניון הפסגה" בשכונת פסגת זאב בצפון ירושלים. לנכס 9,080 מ"ר להשכרה והוא רשום בספרים בשווי של 218 מיליון שקל.

במהלך האספה הוצגה פעילות החברה: הפרויקטים הפעילים שבשלבי תכנון וביצוע שונים בארץ בירושלים, נתניה, מודיעין, גבעת זאב, בית שמש, צור הדסה, מצליח ויהוד.

שיעור הרווחיות הצפוי מההכנסות מהפרויקטים של החברה בישראל עומד על 15%. שיעור הרווחיות הצפוי מההכנסות בפרויקטים של החברה בצ'כיה ובהונגריה 26%.

החברה הצליחה להפחית את החוב הפיננסי נטו ל-CAP מרמה של 77.2% בשנת 2010 ל-62.7% היום.

הספינה רועדת - הדח"צ זיו רייך התפטר

הספינה מטלטלת ויש מי שמעדיף לעזוב - הדירקטור החיצוני, זיו רייך, התפטר מהחברה באופן מיידי. זיו רייך מונה לתפקיד בפברואר 2013. הוא בן 42 ומכהן כדיקן בית הספר לביטוח בנתניה, מנהל מרכז לימוד רמלה, מנכ"ל קרן רמלה, נשיא איגוד המבקרים הפנימיים ותפקידים אחרים.

במכתב הפיטורים ציין כי "הנני מודיע על התפטרותי מהדירקטוריון, ההתפטרות הינה החל מהיום. הריני להבהיר כי התפטרותי הינה על רקע האירועים האחרונים בחברה והחשדות לכאורה כנגד בעלי שליטה ובעלי תפקידים בה".

זיו רייך היה חבר בוועדת ביקורת, הוועדה לבחינת הדוחות הכספיים, ועדת תגמול ו-ועדת גילוי וציות.

הדח"ציות שנותרו בחברה הן סופיה גלפר קומט, "יועצת פיננסית עצמאית", שמכהנת בתפקיד משנת 2011 ושרת התיירות וח"כית לשעבר, רוחמה אברהם בלילא, שמכהנת בתפקיד משנת 2013.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אסיפה קצרה ושקטה- מי ידבר כשאברג'יל ברקע? (ל"ת)
  חושב ש 09/06/2014 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 2.
  בלילא.
  אזרח ותיק. 09/06/2014 18:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כזאת צורה יש למדינה הזאת. בושה !.
  סגור
 • 1.
  סוף סוף תגובה פומבית על הבלאגן (ל"ת)
  משקיע ותיק 09/06/2014 17:42
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור