הנפקת ענק לאשטרום: גייסה כ-1.5 מיליארד שקל במניות ואג"ח

החברה הנפיקה מניות לפי שווי חברה של כ- 1.25 מיליארד שקל. מדובר באחת מהנפקות האקוויטי הגדולות שבוצעו בתל-אביב בשנים האחרונות
 |  (1)
רמי נוסבאום, צילום: ישראל הדרי
קבוצת {אשטרום נכסים} השלימה אמש (ד') ראשונית בבורסה בתל אביב, שהיתה אחת מההנפקות הגדולות ביותר שבוצעו בשנים האחרונות. אתמול הסתיים השלב הציבורי של ההנפקה ובסך הכל גייסה החברה 1.5 מיליארד שקל, מתוכם כ-1.2 מיליארד שקל בשתי סדרות המדורגות בדירוג A עם אופק יציב על ידי מעלות וכ-270 מיליון שקל במניות.

קבוצת אשטרום הנפיקה לציבור כ-21.5% ממניותיה, ולאור שוויה היא צפויה להכנס למדד ת"א 100. הנפקת קבוצת אשטרום נוהלה על ידי החברות רוסאריו קפיטל, בניהולו של ליאור פייס, ולידר הנפקות, בניהולו של עמית ורדי.

בשני שלבי ההנפקה של קבוצת אשטרום נרשמו ביקושים גבוהים בהיקף של למעלה מ-2.25 מיליארד שקל, בעקבותיהם הגדילה החברה את ההיקף הכספי של איגרות החוב המונפקות מ-900 מיליון שקל בתכנית המקורית לכ-1.2 מיליארד שקל.

שווי החברה לאחר הכסף נקבע בהנפקה לכ-1.25 מיליארד שקל (כ-1 מיליארד שקל לפני הכסף). בנוסף, התחייבה החברה במסגרת התשקיף, כי תבצע תוך 4 חודשים בה יוכלו להשתתף כל המחזיקים במניה, למעט בעלי המניות בחברה עובר להנפקה, ובמסגרתה תינתן הטבה לבעלי המניות.

איגרות החוב שהנפיקה אשטרום מדורגות בדירוג של A יציב על ידי חברת מעלות. קבוצת אשטרום הציעה למשקיעים סדרת אג"ח צמודה למדד וסדרת אג"ח שקלית. הקרן של הסדרה צמודת המדד עומדת לפרעון בין השנים 2017 ל-2015, והמח"מ שלה עומד על כ- 6.6 שנים. סדרה זו הוצעה עם שנתית מקסימלית של כ-3.4%, ובעקבות ביקושי היתר נקבעה לה במכרז ריבית נמוכה יותר בשיעור של 2.4%

הקרן של הסדרה השקלית עומדת לפרעון בין השנים 2016 ל-2025, והמח"מ שלה עומד על כ-5.6 שנים. ריבית המקסימום שהוצעה למשקיעים בגין סדרה זו היא ריבית שנתית בשיעור של 5.4%, ובעקבות ביקושי היתר נקבעה לאיגרות החוב ריבית נמוכה יותר, בשיעור שנתי של כ-4.2%.

רמי נוסבאום, יו"ר קבוצת אשטרום: "הנפקת מניות החברה בבורסה הינה צעד המהווה ציון דרך הסטורי של הקבוצה, הפעילה בשווקים בישראל ובחו"ל מזה למעלה מ-50 שנה, ובכוונתנו להמשיך ולפתח את פעילות החברה בכל תחומי העשייה בהם אנו מעורבים. אנו רואים בציבור המשקיעים שותף מלא ואמיתי לטווח ארוך, שייהנה מהמשך צמיחתה והתרחבותה של קבוצת אשטרום".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ברכה והצלחה רבה!!!מה עם אשטרום נכסים?תקועה במקום (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 29/05/2014 19:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור