בית המשפט הכריע: פעיל בשוק ההון הורשע בגניבה ובתרמית בנירות ערך

אלון נאור, פעיל עצמאי בשוק ההון, פעל בשנים 2007-2008 דרך חשבונות של משקיעים, סחר במניות דלות סחירות וגרף לכיסו רווחים קלים
 |  (2)
תרמית, צילום: גטי אימג'ס
עוד הרשעה בפרשיית תרמית בניירות ערך - בית משפט השלום בת"א הרשיע היום (א') את אלון נאור, פעיל בשוק ההון, בעבירות מרובות של גניבה בידי מורשה, השפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. כתב האישום נגד נאור הוגש בדצמבר 2009.

נאור הוא פעיל בשוק ההון, שהורשע כבר ב-2004 בהרצת מניות ונידון ל-20 חודשי מאסר בפועל בגין פרשה זו. בהכרעת הדין הנוכחית הורשע נאור בכך שבשנים 2007- 2008 השיג במרמה את הרשאתם של ששה משקיעים לפעול בחשבונותיהם באמצעות האינטרנט, וניצל זאת כדי להפיק רווחים לכיסו.

נאור הביא את המשקיעים למסור לו הרשאה לפעול בחשבונותיהם באמצעות האינטרנט, לאחר שהציג עצמו כפעיל בקיא בשוק ההון, והציע לנהל עבורם את פעילותם בבורסה. כל זאת, בלא שגילה למשקיעים כי בכוונתו להשתמש בחשבונותיהם על מנת להפיק רווח לעצמו. לאחר קבלת ההרשאה החל נאור לפעול בחשבונות המשקיעים על פי שיקול דעתו הבלעדי.

לאחר קבלת ההרשאה ביצע נאור אלפי עסקאות עצמיות בין חשבונותיו הפרטיים וחשבונותיהם של המשקיעים. במסגרת פעילותו הזרים נאור הוראות קניה ומכירה מחשבונותיו ומחשבונות המשקיעים שהיו בשליטתו, ויצר עסקאות עצמיות בהן רכש מהמשקיעים מניות במחיר נמוך ומכר לחשבונות המשקיעים מניות מחשבונותיו במחיר גבוה יותר, באופן שיצר רווח מובטח לחשבונותיו שלו והפסד כספי מובטח לחשבונות המשקיעים.

כתב האישום הזה מציף את אחת הבעיות הידועות והבולטות בבורסה הישראלית - היכולת להשפיע בקלות על שערי מניות דלות . לפי בית המשפט, פעילותו של נאור בחשבונות המשקיעים התמקדה בפעילות במניות שסחירותן נמוכה, אשר פעילותו של נאור בהן, באמצעות חשבונותיו ובאמצעות חשבונות המשקיעים, יצרה לעיתים קרובות חלק ניכר מנפח הפעילות היומי במניות אלה. לפיכך, העסקאות העצמיות שביצע נאור השפיעו על שערי המניות בהן פעל.

במסגרת פעילותו התרמיתית ביצע נאור למעלה מ- 2300 עסקאות עצמיות בין חשבונותיו לבין חשבונות המשקיעים. את התיק ניהל עו"ד אמיר טבנקין ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א, והוא נחקר על ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תתפסו את הגנבים הגדולים
  דידי 25/05/2014 15:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל יום בשוק הנגזרים נעשים פשעים לאור היום
  סגור
 • 1.
  שיבדקו את שוק הניגזרים
  z13 25/05/2014 15:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה השהולך שם .הזאב מוול סטריט קטן על הנוכלים פה.
  סגור