אלרן השקעות נזכרת לדווח על התוצאות של 2013: הפסידה 2.2 מיליון שקל

חברת ההשקעות של בני המשפחות של האחים שמואל ואברהם דנקנר נקלעה בשנת 2008 למשבר קשה; הגרעון בהון העצמי - 85 מיליון שקל
 | 
דני דנקנר, צילום: יותם רונן
רגע לפני שדני דנקנר ייכנס לכלא, חברת אלרן השקעות הנמצאת בשליטת שני פלגים של משפחת דנקנר, מפרסמת באיחור את התוצאות לסיכום שנת 2013: הפסד של 2.2 מיליון שקל, בהמשך להפסד של 18.1 מיליון שקל בשנת 2012.

בעלי השליטה באלרן השקעות הן שתי חברות: הראשונה - 'שמדר החזקות' שמאחוריה עומדים שמואל דנקנר, דורי דנקנר ואורנה דנקנר-בינמוביץ. השניה - 'דנרן החזקות' שמאחוריה עומדים גדי דנקנר, אלון דנקנר, דני דנקנר וג'נט דנקנר.

אלרן השקעות, כמו חברות ישראליות רבות אחרות, נפגעה אנושות מהמשבר הקשה במזרח אירופה. החברה נוהלה על ידי שני בני דודים - דורי דנקנר (הבן של שמואל דנקנר) ובן דודו גדי דנקנר (בנו של אברהם דנקנר ואח של דני).

המשבר הכלכלי ברומניה היכה בחברת אלרן השקעות

מספר השקעות גדולות הפילו את אלרן השקעות: חברת לווין רומנית בשם "DTH", רשת פארמה בשם "ניו-לייף" גם כן ברומניה, פרוייקטים של נדל"ן במזרח אירופה, ספרד ותאילנד ופארק אטרקציות באילת בשם "עיר המלכים".

אלרן השקעות והחברה הבת שלה, אלרן נדל"ן, עברו הסדרי חוב עם הנושים שלהן והמניות נמחקו מהמסחר. עם גרעון של 85 מיליון שקל בהון העצמי לדוחות החברה מצורפת הערת "עסק חי" המטילה ספק ביכולת השרידות שלה.

מאיגרא רמא לבירא עמיקתא

בשנה האחרונה, הורשע דני דנקנר בשתי פרשיות שונות: הראשונה - בעת שכיהן כיו"ר בנק הפועלים ביצע עבירות של הפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר בתחבולה ונגזר עליו עונש של שנת מאסר; השניה -מתן שוחד של 1.3 מיליון שקל במסגרת קידום פרויקט הולילנד ונגזרו עליו שלוש שנות מאסר.

הבנקים טיפלו בבני משפחת דנקנר בכפפות של משי במשך השנים, אך מחזיקי האג"ח נחושים יותר. ביום חמישי (29.5) יתכנסו בפעם המי יודע כמה מחזיקי האג"ח של אלרן השקעות כשעל הפרק - העמדת החוב לפירעון מיידי ונקיטת הליכים לשמירה על זכויותיהם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה