הותר לפרסום: ב.יאיר היא חברת הנדל"ן שנחשדת בהלבנת הון לארגון אברג'יל

צו איסור הפרסום הוסר היום אחה"צ. מרשות ני"ע נמסר כי "בעקבות שיחות בין הרשות והחברה, הסכימה החברה לוותר על צו איסור הפרסום"
 |  (4)
נדל"ן קודר, צילום: Bizportal
סוף סאגת צו איסור הפרסום. חברת הנדל"ן שנסחרת בבורסה ונמצת פעלה להלבנת הון בהיקף של 60 מיליון שקלים לארגון בפשיעה של אברג'יל היא ב.יאיר 0% ב.יאיר 2,502 0% ב.יאיר בסיס:2,502 פתיחה:2,502 גבוה:2,502 נמוך:2,502 תמורה:250 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: רשות ניירות ערך הייתה זו שפעלה להסרת צו איסור הפרסום ולפיו הודעתה, הצו הוסר בהסכמת החברה.

בהודעה לתקשורת מסרה רשות לניירות ערך: "עם פתיחת חקירת המשטרה לגבי החברה הוטל צו איסור פרסום על הפרשה לבקשת משטרת ישראל. צו כללי זה הוסר ביום 20 במאי 2014, אולם לבקשת החברה ניתן מיד לאחר מכן צו איסור פרסום של בית המשפט ביחס לזהות החברה ובעלי השליטה החשודים, וכן כל מידע שעלול לזהות אותם ואת החברה. כתוצאה מכך, התפרסמו באמצעי התקשורת כתבות בנוגע לחקירה והחשדות כלפי בתחום הנדל"ן, אולם נאסר פרסום מידע שיזהה את החברה עצמה."

הרשות הוסיפה "בשל צו איסור הפרסום של בית המשפט לא ניתן היה לחייב את החברה בפרסום דוח מיידי מצד החברה, או להשעות את ניירות הערך שלה ממסחר (מחשש שהדבר יזהה מיידית את החברה ויביא בכך להפרת צו איסור הפרסום).

כאמור, מיד לאחר הסכמת המשטרה להסיר את צו איסור הפרסום שניתן קודם לכן לבקשתה, נעתר בית המשפט לבקשה חדשה מטעם החברה לאסור בין היתר פרסום כל מידע שעלול להביא לזיהוי החברה. מרגע זה פעלה רשות ניירות ערך להגשת בקשה דחופה לבית המשפט על מנת שיתיר השעיה של המסחר בניירות הערך של החברה וכן יסיר את צו איסור הפרסום כדי שניתן יהיה להורות על של החברה. לעמדת הרשות, לא ניתן לנהל מסחר תקין על בסיס שמועות ומידע לא שוויוני בין המשקיעים, ולפיכך חובת הדיווח גוברת על האינטרסים בהותרת צו איסור פרסום על זהות החברה והחשודים."


הרשות סיכמה ואמרה: "בית המשפט קיבל את עמדת הרשות והתיר לבורסה להשעות את המסחר בניירות הערך של החברה, וכן לתת הודעה על עצם השעיית המסחר מבלי שיהיה בכך כדי לפגוע בצו איסור הפרסום. עם קבלת החלטת בית המשפט, השעתה הבורסה את המסחר בניירות הערך של החברה. לעניין הדיווח המיידי קבע בית המשפט כי הצדדים יגבשו הסכמות בקשר עם איסור הפרסום, ואלו יובאו לפניו. בעקבות שיחות בין הרשות והחברה, הסכימה החברה לוותר על צו איסור הפרסום, והודעה על כך נשלחה לבית המשפט. עם קבלת החלטת בית המשפט על ביטול צו איסור הפרסום, הגישה החברה דוח מיידי בדבר החקירה."
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לכלא=מחירי הזוימעל50%=גונבים את העם=דור צעיר עני=סיכון! (ל"ת)
  חזירות=סוחתי הפראייר 21/05/2014 19:57
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  וואלה? ממש אף אחד לא שיער לעצמו (ל"ת)
  עופר 21/05/2014 19:22
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 1.
  מדוע בקשת החברה לצו איסור אינו עבירת דיווח ניע?!?!?
  צופה 21/05/2014 19:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אם חברה מבקשת צו איסור פרסום - זה נשמע כמו שהיא מסכלת במו ידיה את היכולת לעמוד בדרישות הדיווח ע"פ חוק ניע - מדוע הרשות לא פועלת בעניין זה מול החברה ומנהליה שהגישו את הבקשה? אוכפים שטויות - אך כשיש משהו מהותי הפוגע במשקיעים ממש - לא רואים שיניים! העיקר שאוספים צילומי ת.ז. בכל בתי ההשקעות - זה ממש חשוב.
  סגור
 • לקח הלוואה אפורה שוק השחור\בנקים זועמים,רועשים
  דוד 22/05/2014 00:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ב יאיר בונה דירות ממש איכותי-האם הון הגיע מחול, הרי לא רק הוא הרבה משקעים מחול קונים מניות כאן ---- אולי שכחנו-מנורה מבטחים הנפיק לפני שנתיים יותר מקטר היה ביקוש בוולסטריט-ב2-מילירד $ {מה כן לבדוק עם זה הון שחור עוקפ מיסים }משרד בתלפיות שכן שלו זה מנהל הלואות אפורות-כך לא הלכו רחוק חב"יאיר
  סגור