"הזירה" תטפל: "האתגר המרכזי הוא להביא חברות חדשות לאחד העם"

איגוד החברות הציבוריות והבורסה הקימו פורום במטרה להתמודד עם בעיות שוק ההון המקומי נוכח הפעילות הנמוכה וירידה בהנפקות
 |  (1)
יוסי ביינארט, צילום: יח"צ
ביום חמישי השיקו איגוד החברות הציבוריות והבורסה לניירות ערך פורום משותף אשר ייקרא "הזירה". מטרת הפורום היא לשמש במה ל"דיאלוג, העשרה והשראה" ומפגשיו יהוו במה לעידוד ופיתוח הדיאלוג המקצועי ולקידום נושאים משותפים לבורסה לניירות ערך והחברות הציבוריות. בין היתר, ינסו חברי הפורום למצוא פיתרונות למחזורים הנמוכים ולבעיה הגדולה של מחסור בהנפקות ראשוניות בת"א.

הפורום יתכנס מספר פעמים בשנה, ויארח הרצאות וסדנאות, וכן אנשי מקצוע שונים משוק ההון והכלכלה הישראלית. הפורום הושק במפגש עם החברות הציבוריות, בו הציג מנכ"ל הבורסה את תוכנית העבודה לשנת 2014, כחלק מחשיפת תכנית העבודה, אשר התקיימה במספר אירועים בשבוע האחרון.

לאחר הצגת תכנית העבודה, הדגיש מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט את החשיבות שהוא רואה במקומה של הבורסה כמרכז שוק ההון, והזמין את האיגוד והחברות להעלות רעיונות והצעות לפעילות משותפת

דני גולדשטיין, יו"ר איגוד החברות אמר כי "הבורסה והאיגוד רואים חשיבות רבה בזירת המסחר אשר באמצעותה ניתן לגייס הון ואנו נפעל יחד להשגת המטרות המשותפות".

אמנון נויבך, יו"ר הבורסה אמר כי "המטרה שלנו היא לעשות שינוי. תפקיד הבורסה הוא לשרת את לקוחותיו והחברות הבורסאיות הן הלקוחות שלנו. תפקידנו להביא חברות נוספות שייסחרו בבורסה".

אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אמר כי "כפי שציין מנכ"ל הבורסה הנכנס, האתגר המרכזי שלנו הוא להביא חברות חדשות ל"אחד העם", אבל באותה נשימה חובה עלינו לזכור שעלינו להמשיך להילחם בתופעת מחיקת החברות על רקע ההחמרה הרגולטורית המתמשכת. אם נביא 100 חברות חדשות אבל באותה תקופה יימחקו 200 חברות, כפי שהיה בשנים האחרונות, הרי ברור שלא נעמוד במשימה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש להילחם מלחמת חורמה בעודף הרגולציה שהחריבה הבורסה!
  רגולציה = שחיתות! 18/05/2014 14:55
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כל הזמן - כיסתוח ושחיתות. הרגולציה הבריחה את החברות, הפעילים, הזרים, המוסדיים, ובעצם את כולם. היא לא הגנה על דבר - באותה מידה כמו ש17 קונדומים לא מהווים הגנה יותר טובה מ1.
  סגור