הבורסה בת"א מדשדשת? הגופים הזרים ביצעו מכירות במארס - צפו במספרים

לאחר 6 חודשים רצופים של השקעות של תושבי חוץ במניות ישראליות, בחודש מארס נרשמו מימושים בהיקף גבוה יחסית
 |  (1)
סוחר, צילום: Getty images Israel
הבורסה בת"א לא מקבלת רוח גבית מצד המשקיעים הזרים. בחודש מארס האחרון הגופים הזרים ביצעו מכירות בהיקף מצטבר של 140 מיליון דולר, זאת לאחר שבחודשיים הארונים של השנה הזרים ביצעו רכישות (בפברואר רכישות בהיקף של כמעט 300 מיליון דולר).

כדאי לשים לב שמשקיעים זרים מהווים כ-14.6% מהחזקות המניות הישראליות בארץ, ולכן כאשר נרשמים מימושים זה פחות מורגש בכיוון המסחר. שיעור החזקות הזרים במניות ישראליות יורד בשנים האחרונות בהתמדה מאז עמד על 21% בנובמבר 2008.

בשוק האג"ח הזרימו תושבי חוץ כ-100 מיליון דולר לאג"ח ממשלתיות הנסחרות בת"א בחודש מרץ , לעומת מימושים של כ-100 מיליון דולר בחודש פברואר. באג"ח הממשלתיות הנסחרות בחו"ל, נרשמו פירעונות נטו ע"י תושבי חוץ בהיקף כ-130 מיליוני דולרים: מימוש בהיקף של כ-530 מיליוני דולרים של משנת 2004 שהגיע לפידיון, קוזז בחלקו בהשקעות נטו בהיקף של כ-400 מיליוני דולרים.
מקור: בנק ישראל
מקור: בנק ישראל

פעילות הישראלים בחו"ל

בחודש מרץ השקיעו הישראלים - כולל משקיעים מוסדיים, המגזר העסקי ומשקי הבית יחד, כ-1.5 מיליארד דולר במניות ואג"ח זרות. מרבית הסכום הזה, 1.2 מיליארד דולר, הושקעו באג"ח זרות, ואילו כ-400 מיליון דולר הושקעו במניות זרות על ידי המגזר העסקי ומשקי הבית. משקיעים מוסדיים מימשו מניות זרות ב-90 מיליון דולר בחודש זה.
מקור: בנק ישראל
מקור: בנק ישראל
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המתיחות רוסיה/מערב היא הפקטור המשפיע ביותר.אם שם..
  ייאי 11/05/2014 15:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המצב ירגע אז הבורסות יגיבו בעליות חדות.
  סגור