סנונית ראשונה? חברה ישראלית שצפויה לרשום הפסד בגלל אוקראינה

בכל מקרה לצעד זה לא תהיה השפעה מהותית על פעילות החברה ונזילותה - סנו רשמה בשנת 2013 רווח נקי של 107 מיליון שקל
 | 
דגל אוקראינה, צילום: Getty images Israel
המשבר באוקראינה משפיע על חברות ישראליות הפעילות במדינה - חברת סנו -1% סנו 16,880 -1% סנו בסיס:17,050 פתיחה:17,050 גבוה:17,010 נמוך:16,880 תמורה:46,043 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר כי "לאירועים האחרונים באוקראינה, יכול ותהא השפעה שלילית על פעילותה של חברת הבת של החברה "איסו טרייד אוקראינה" וזאת בעיקר בשל החלשות שער המטבע האוקראיני (hryvnia) ביחס לשער הדולר".

סנו עלולה לרשום הפסד כספי של כ-6 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה בגין הפעילות באוקראינה. נכון למועד הדיווח אין עדיין בידי החברה טיוטה של הדוחות הכספיים לרבעון הראשון ולא ניתן להעריך את גודל ההפסד על התוצאות הכספיות לרבעון.

בכל מקרה, לצעד זה לא תהיה השפעה מהותית על פעילות החברה ונזילותה. חברת סנו, בניהולו של יובל לנדסברג, סיימה את שנת 2013 עם הכנסות של 603 מיליון שקל ובשורה התחתונה רשמה של 107 מיליון שקל.

סנו פועלת בתחום הייצור, פיתוח, שיווק, הפצה ומכירה של מוצרי צריכה ביתיים שאינם מוצרי מזון: ניקוי ואחזקת הבית, נייר, טואלטיקה וקוסמטיקה ומוצרים אחרים.

עיקר הפעילות של סנו בישראל. משנת 2003 החלה החברה לפעול במזרח אירופה: תחילה ברומניה, ארץ הולדתו של מייסד החברה, ובהמשך במדינות נוספות: אוקראינה, מולדובה, לטביה, הונגריה, ארמניה, בולגריה וגיאורגיה.

הפעילות באוקראינה נעשית במסגרת חברת ISU Trade Ukraine שהוקמה בשנת 2007 והיא עוסקת בהפצה ובשיווק של מוצרי צריכה באוקראינה. סנו מחזיקה ב-70% ממניות החברה.

בשנתיים האחרונות סנו אוקראינה הרחיבה את פעילותה והחלה להקים חנויות ייעודיות למכירת מוצרי החברה ברחבי אוקראינה, חלקם הגדול של החנויות מופעל בידי זכיינים מקומיים והחלק הנוסף בידי החברה עצמה. החברה ממשיכה לבצע תהליך של העברת הבעלות על החנויות לזכיינים מקומיים.
קריסת המטבע האוקראיני מול הדולר מתחילת השנה
קריסת המטבע האוקראיני מול הדולר מתחילת השנה
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה