אבוג'ן מסמנת את תחום העמידות לחרקים: תשקיע 10 מיליון דולר

חברת הזרעים הישראלים מתכננת להתמקד בשני חרקים מרכזיים: תולעת השורש בתירס וכנימות בסויה
 | 
אבוג'ן, צילום: Bizportal
חברת אבוג'ן -1.16% אבוג'ן 852.7 -1.16% אבוג'ן בסיס:862.7 פתיחה:862.7 גבוה:863.5 נמוך:850 תמורה:296,151 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מסמנת תחום חדש - תחום העמידות לחרקים. החברה מדווחת היום כי תשקיע בשנים הקרובות 10 מיליון דולר בפיתוח תכונות עמידות בצמחים לשני סוגי חרקים מרכזיים - תולעת השורש בתירס וכנימות בסויה. באבוג'ן מתכננים להרחיב את בסיס הידע הקיים, יכולות המיחשוב ותשתיות הניסויים כדי לתמוך בתחום.

באבוג'ן מציינים כי כיום חרקים אחראים לפגיעה של כ-20% מהיבול העולמי. בשנים הקרובות הבעיה אף אמורה להחמיר. נכון להיום הפגיעה ביבול נובעת מהעמידות של החרקרים לקוטלי החרקים אשר זמינים היום. באבוג'ן מתכננים לנצל את הידע שלהם בכדי לגלות גנים שמקורם בבקטריות האחראיות על קטילת חרקים.

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן מסר: "התרחבותה של אבוג'ן לתחום חדש זה של פיתוח עמידות לחרקים, המייצג את אחד השווקים הגדולים בתעשיית החקלאות, ממחישה עוד יותר הן את אפשרויות השימוש הנרחב בתשתיות המיחשוביות לגילוי גנים הקיימות באבוג'ן, והן את היכולת לשלב במהירות טכנולוגיות חדשות בתשתיות אלו".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה