חגי בדש: "המכפילים בבורסה לא זולים, אבל אין בועה בשוק המניות"

במהלך כנס של פסגות וקבוצת 'עדיף' אמר חגי בדש, מנכ"ל בית ההשקעות, שמדובר ב"בשורה הן לצרכנים והן לרגולטור"
 |  (1)
חגי בדש, צילום: Bizportal
בית ההשקעות פסגות נכנס לתחום הביטוח. היום הציג מנכ"ל החברה, חגי בדש, את תכנית החומש של חברת הביטוח החדשה, שקמה לאחר שפסגות רכשה את שירביט במהלך 2013. בדש חשף כי בכוונת החברה להגיע תוך חמש שנים למכירה של 100 אלף פוליסות ולהיקף פרמיות שנתי של 250 מיליון שקלים.

"בימים שבהם אנחנו שומעים כל הזמן על רפורמות שעוסקות ביוקר המחייה, אני חושב שכניסת פסגות לתחום הביטוח היא צעד חשוב הן לצרכנים והן לרגולטור שמעוניין להפחית את הריכוזית בענף." אמר היום בדש בכנס סוכני הביטוח השנתי שערך בית ההשקעות יחד עם קבוצת "עדיף".

בדש הוסיף: "שנים ארוכות לא קמה בישראל חברת חדשה והעובדה שגוף בסדר גודל של פסגות, עם יותר ממיליון לקוחות, הוא זה שנכנס לשוק, היא בשורה צרכנית ממדרגה ראשונה - הכנסת תחרות לענף והקטנת הריכוזיות בו".

בהתייחס לסביבה הכלכלית אמר בדש: "אנו נמצאים בעולם מאתגר מבחינת היכולת להשיא תשואות". בפסגות צופים המשך שיפור בצמיחה העולמית השנה, תוך שמירה על רמת וריבית נמוכות. לדבריו, תשואות השפל באג"ח הממשלתיות בארץ ובעולם לצד מרווחי האשראי הנמוכים באג"ח הקונצרני, מחייבים הגדלת רכיב המניות בתיק וכן, הגדלת ההשקעה בנכסים לא סחירים על מנת לייצר ריאלית. כמו כן הדגיש בדש כי לאור העליות החדות שאפיינו את השווקים ב-5 השנים האחרונות, יש לנקוט בגישה זהירה במניות, ובסלקטיביות גיאוגרפית וסקטוריאלית.

"מכפילי ההון בבורסה לא זולים לאלו שהיו לפני שנתיים, אבל בפסגות לא חושבים שיש בועה בשוק המניות", אמר בדש. "במקביל, אנחנו מעריכים שיהיה המשך שיפור בכלכלה, תוך שסביבת האינפלציה והריביות ימשיכו להיות נמוכות. ההערכה וההמלצה שלנו ביחס סיכון מול סיכוי נותן את העדיפות להשקעה בשווקי מניות. ברמות כאלה, כדי להשיג תשואה ריאלית חיובית חייבים להגדיל סיכון. בכל מקרה צריך לגדר סיכונים: להתרחק מטרנדים ולבצע השקעות סלקטיביות".

"אנחנו מרגישים שיפור בקצבי צמיחה בעולם", הוסיף בדש, "ארצות הברית יוצאת מהמשבר של 2008 ונראה שגם אירופה, בהובלת גרמניה יצאה מהמשבר. סין עוברת נחיתה רכה – יש מעבר ממשק שירותי אשראי למשק שירותי צריכה. השיפור בכלכלות העולם משפיע על המשק הישראלי ותחזית הצמיחה 3-3.5 אחוז. למרות השיפור בצמיחה לא מרגישים לחצים אינפלציוניים. אני לא חושב ששינוי ריבית של רבע אחוז הוא מהותי. סביבת האינפלציה והריבית תישאר נמוכה".

בנוגע לבעיית הפנסיה ולחשיבות החינוך הפיננסי אמר בדש כי שיעור התחלופה של הפנסיה בישראל, כלומר היחס בין רמת השכר אחרי היציאה לגמלאות לזאת שלפני, עומד על כ-40% והוא מהנמוכים בעולם. "זוהי תוצאה של מכלול סיבות" אמר בדש, "ביניהן סביבת הריבית הנמוכה שמקשה על השגת תשואות גבוהות לאורך זמן, הכניסה המאוחרת של הצעירים למעגל העבודה, התארכות תוחלת החיים, שינויים בהרגלי הצריכה וכן השינויים הרגולטוריים שחלו בענף". לדברי בדש, לחינוך פיננסי שימנע טעויות שפוגעות בחיסכון הפנסיוני יש חשיבות מכרעת על מצב החיסכון בישראל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עודף הרגולציה מונע תחרות אמיתית!
  רגולציה = שחיתות! 29/04/2014 12:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפילו פסגות נאלץ לקנות את שירביט ולא להקים מאפס. מדהים שבלתי אפשרי להקים חברת ביטוח או בנק חדש בישראל.
  סגור