אנליסט המאקרו של אופנהיימר על הפד', רוסיה, ולמה חובה לשים לב השבוע

Bizportal דיבר עם אמיר ארגמן מאופנהיימר, שסימן את מה שכל משקיע חייב לדעת לפני פתיחת המסחר, כולל אג"ח מעניין
 |  (1)
סוחרים, צילום: Getty images Israel
רמת התנודתיות בשוק העולמי עולה, המצב ברוסיה לא מזהיר, ובנוסף לכל צפוי למשקיעים שבוע לא פשוט בכלל. פנינו לאמיר ארגמן, המאקרו של אופנהיימר, שיתן לנו על 5 הדברים שחובה לדעת לפני פתיחת שבוע המסחר בשווקי העולם.

מה האיום הגדול ביותר על השווקים כרגע?
"בטווח המיידי, ההתחממות בגזרה הרוסית-אוקראינית כנראה תביא לסנקציות אמיתיות ממדינות המערב החל מהיום (ב'). אנחנו רואים שהשוק הרוסי נכנס לעצבנות כמו שהיה מסוף חודש פברואר, וכנראה השווקים העולם מגיבים לזה גם כן בחרדות. אני באופן אישי חושב שמדובר במצב זמני, שאם הוא יתדרדר הוא בהחלט ישפיע על השווקים, אבל אני לא בטוח שזה באמת יכול להביא להתדרדרות אמיתית".

"אבל בתמונה הגדולה, הדבר שבאמת מאיים כרגע על השווקים בעולם הוא הקטנת צעדי הנזילות, או ה-Tapering של הפד' בארה"ב. אני בגישה שהראלי הגדול שראינו בשנים האחרונות בא תודות לנזילות העצומה שהוזרמה, יחד עם הריבית הנמוכה. לכן, המשך התהליך שם, לצד חוסר הוודאות לגבי האם תהיה הרחבה מוניטרית באירופה או לא, זה האיום האמיתי כרגע".

מהצד השני של המטבע, מה נותן כרגע רוח גבית לשוק?
"הצד החיובי מתקשר לתשובה הקודמת. אנחנו נמצאים עדיין בעיצומו של תהליך מאוד חזק, כלומר יש עדיין הזרמת נזילות לשווקים באופן מאוד משמעותי. הפד' עדיין מזרים 55 מיליארד דולר כל חודש ויש דיבורים יותר ויותר רציניים לגבי כניסה של אירופה לתהליך דומה".

"יחד עם המשך ההדפסות המסיביות ביפן, כל אלה ממשיכים לדעתי לשמור על השווקים יחסית חזקים. אפשר לראות שלמרות מיני נפילה במניות האינטרנט ובביוטק המדדים תפקדו באופן די טוב ככלל. לכן אני מאמין שהדפסות הכסף ימשיכו לתמוך בשוק בזמן הקרוב".

מה הנתון המרכזי שצפוי להשפיע בזמן הקרוב?
בטווח הקצר, כמו שאמרנו, המצב בין רוסיה לאוקראינה יכול להשפיע על המצב בשוק. אבל אם נדלג על זה, כי אני לא מאמין שלמישהו מהצדדים יש אינטרס להביא לאסקלציה באיזור, אני מסתכל על ישיבת הפד' השבוע שבסיומה הם צפויים להכריז על המשך הצמצום ברכישות. ההערכה האישית שלי היא שהתהליך הזה יעצר בשלב מסוים בהמשך השנה, אבל נצטרך לראות הרבה יותר עצבנות בשווקים או נסיגה בכלכלה האמריקנית כדי שזה יקרה".

"בטווח הארוך יותר, בשווקים התחילו לדבר על מתי יעלו את הריבית בארה"ב, מה שלדעתי לא יקרה בטווח הנראה לעין, אבל אם ההתעסקות בזה תמשך זה כנראה הדבר המרכזי שישפיע על השווקים".

איזו מגמה מעניינת אתה מזהה כיום בשוק העולמי?
"הדבר שאותי מעניין כרגע זו הזרימה של כסף לשווקים המתעוררים אחרי תקופה מאוד לא פשוטה. עוד לא רואים את זה במדדים בצורה משמעותית, אבל אני עוקב גם אחרי ה-Money Flow, לאן הולך הכסף המושקע, ובהחלט רואים בחודש האחרון שהרבה כסף חוזר למדינות שהמשקיעים בעבר לא כל כך אהבו. זו תחילת מגמה שעוד צריך לעקוב אחריה, אני לא יודע אם יש פה בשורה אבל בהחלט שווה לעקוב".

מה אתה מסמן כקניה החזקה ביותר כרגע?
"אני סימנתי של חברת אמברייר (Embraer) הברזילאית, שהיא יצרנית מטוסים בקנה מידה עולמי. היא השחקנית השלישית או הרביעית בגודלה אחרי בואינג ואיירבאס, והיא חברה מרתקת בכל מה שקשור להיקף הפעילות שלה ובמה שהיא עושה כיום. לחברה פעילות מאוד מבוזרת, ויש לה יחסים פיננסיים מעולים".

"בראיית החוב, לחברה יש הרבה נזילות, והיא מציעה ביחס למה שניתן למצוא כיום בשוק אג"ח דולריות בתשואה של כ-5% (לאג"ח עם פירעון ב-2023) שזה מצוין. היא מדורגת בדירוג השקעה, בערך BBB, ולמרות המחזוריות בענף היא הצליחה בעבר להתגבר על המחזוריות הזו. רמות התשואות שהיא נותנת באמת יפות ביחס למה שניתן למצוא בשוק".

לכתבה הראשונה בסדרה: יניב חברון עם האיום העיקרי על השוק, מסמן את המניות המנצחות לזמן הקרוב
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הזרמות הפד מנפחות את ריאות המיליונרים \רדרים
  מישהו מנפח למיליונרי 28/04/2014 08:52
  הגב לתגובה זו
  6 0
  זאת לא כלכלה חופשית ! תנו לאלו עם הנכסים הגדולים שיפלו והמחלה תפתר מעצמה ,מי שעשה טעות לא חייב להתעשר -הוא חייב להיות בכלא למרות שהוא עובד חוקי (הוא בדיוק כמו מיידוף עם גיבוי המאפיה )
  סגור