ספיר רוכשת את פעילות הנדל"ן של אלוביץ' בארה"ב - קונה את EGRE

הרוכשת היא קבוצת ספיר אורגניזיישן. לחברה שני מקבצי נכסים מרכזיים המוחזקים יחד עם הרבור גרופ וכוללים כמה אלפי יח"ד
 | 
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
שאול אלוביץ מממש את חברת EGRE ({אי.ג'י.אר.אי}) - יורוקום וד"ר יאיר צדוק ויל, מכרו את מלוא מניותיהם בחברה המהוות כ - 77.44% מהונה המונפק, ל- ASRR מקבוצת ספיר אורגניזיישן. התמורה מהמכירה עמדה על סך של כ-20 מיליון שקל. הדירקטורים מטעם ויל ויורוקום צפויים לסיים כהונתם בחברה.

ההסכם נחתם ביום 23 באפריל 2014, הליכי סגירת העסקה החלו וצפויים להסתיים היום. EGRE התמקדה לאורך השנים בפעילות נדל"ן מחוץ לישראל. מזה מספר שנים המוקד העסקי של החברה הוא בארה"ב. לחברה שני מקבצי נכסים מרכזיים המוחזקים יחד עם הרבור גרופ (וחברת מנורה, באחד מהמקבצים) וכוללים כמה אלפי יחידות דירות למגורים: 5 מתחמי מגורים להשכרה ובהם 1,478 יח"ד בווירג'יניה ו- 6 מתחמים ובהם 1,984 יח"ד בבולטימור. בנוסף החברה מחזיקה בנכס הכולל נדל"ן מניב למסחר ומגורים בגרמניה. נכון להיום כל הנכסים שמחזיקה החברה בשרשור בארץ ובחו"ל הינם נכסים מניבים בעלי שיעורי תפוסה גבוהים של כ- 95%.

EGRE מימשה במהלך השנים האחרונות ארבעה מתחמי מגורים בארה"ב באטלנטה ווירג'יניה בתשואות איכותיות. כך לדוגמא, מימשה החברה את נכס צ'ייס הרבור בוירג'יניה בתשואה (IRR) של כ- 30% (לפני מס). במהלך השנים האחרונות נקטה הנהלת החברה בצעדי התייעלות שהביאו לקיטון של כ- 40% בהוצאות התפעוליות בשנת 2013 ביחס לשנת 2011. ל- EGRE איתנות פיננסית גבוהה, כשנכון לסוף שנת 2013 בקופת החברה כ- 37 מיליון שקלים והיחס השוטף שלה עומד על כ-1.6.

אלכס ספיר, נשיא ASRR - ספיר אורגניזיישן: "אחרי שנים של פעילות בארה"ב כחברה פרטית, מאפשרת רכישה זו לציבור המשקיעים הישראלי להיחשף לראשונה להצלחה העסקית של קבוצתנו. בחרנו לרכוש את EGRE בהמשך להערכתנו כי החברה מהווה פלטפורמה מצוינת שתאפשר למשקיעים המוסדיים ולציבור הרחב בישראל לקחת חלק בפעילות של הקבוצה בשוק הנדל"ן הניו יורקי"

עמיקם שורר, יו"רEGRE היוצא: "העסקה היא בשורה טובה לחברה עצמה ולמשקיעים. אנו מוכרים חברה איתנה, בעלת נכסים טובים מאוד ופרויקטים איכותיים אשר הוכיחו את עצמם. הרכישה נעשית על ידי חברה מובילה בתחום הנדל"ן, בעלת ניסיון מוכח ואיתנות פיננסית חזקה, אשר להערכתנו תוכל להוביל את EGRE במקצועיות ובאחריות מלאה לקראת אתגרים ומהלכים עסקיים איכותיים בעתיד. אנו מודים לציבור המשקיעים על האמון במהלך השנים האחרונות."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה