עילוי פיננסי: שני הדח"צים התפטרו ותלונה הוגשה לרשות ניירות ערך

"לאחר שפניותיי לחברה נפלו על אוזניים ערלות...איני יכול להשלים עם המצב הנוכחי, איני מוכן לשמש עלה תאנה לניהול בלתי תקין"
 | 
סוחרים, צילום: Getty images Israel
כהונת דח"צ בחברת {עילוי פיננסי} היא ככל הנראה משימה לא קלה. הדח"צים יוסף גדעונין ולינדה אשכנזי הודיעו על התפטרותם לאחר כהונה קצרה יחסית של כחצי שנה. ברקע בדיקה שעורכת רשות ניירות ערך לגבי התנהלות החברה.

"ח ועו"ד לינדה אשכנזי כתבה במכתב הפיטורים כי "מנהלי החברה לא דיווחו לדירקטוריון על עסקאות שביצעו בשקיפות מלאה ובזמן אמת ולא עשו לתיקון המצב וזאת למרות התחייבותם. אחת הסיבות לכשלים אלו של החברה נובעים גם מחוסר יכולת כלכלית של החברה להקים מטה ניהולי מקצועי בעל הידע הדרוש לניהולה".

רו"ח יוסף גדעונין כתב במכתב הפיטורים כי "התרעתי בפניות חוזרות. ונשנות אל הנהלת החברה למילוי התחייבויותיה ועמידה בהחלטות הדירקטוריון...לאחר שכל פניותיי לחברה נפלו על אוזניים ערלות...איני יכול להשלים עם המצב הנוכחי, איני מוכן לשמש עלה תאנה לניהול בלתי תקין של הנהלת החברה".

עילוי פיננסי עוסקת בתחום הברוקראז' במסחר הבין-בנקאי

עילוי פיננסי עוסקת בתחום הברוקראז' במסחר הבין-בנקאי. בעלי השליטה בחברה הם: אהובה ברנד, ידידיה שמעונוב ויעקב כהן. היו"ר - ידידה שמעונוב והמנכ"ל - גאנלי עזרא.

לפני כשנתיים ניסו בעלי השליטה ליצוק לתוך השלד הבורסאי עילוי פיננסי שבבעלותם בשם פיינל אלגו טריידינג, שם מטעה כיוון שיש חברה ישראלית מצליחה בשם פיינל מהרצליה. מספר משקיעים הפסידו כסף כיוון שהמניה הייתה תנודתית מאוד באותם ימים.

עודד שובל גייס עבור עילוי פיננסי לקוחות שסחרו דרכם

בתחילת השנה מצאה החברה תחום עיסוק - ברוקראז' בתחום הסחורות, מדדים ומט"ח. לצורך הגדלת מאגר הלקוחות התקשרה עם עודד שובל, מנהל בית ספר ומרכז הדרכה לסוחרי יום במכשירים פיננסיים. שובל גייס עובר החברה לקוחות, אך לטענת מספר לקוחות הם לא קיבלו בחזרה כסף שביקשו.

בתחילת החודש שלח עו"ד דוד ביטון מכתב תלונה לרשות ניירות ערך, בשם עודד שובל. היום אמר עו"ד דוד ביטון ל-Bizportal כי "אני סומך על רשות ניירות ערך שתבדוק לעומק מה קורה בחברות תחת פיקוחה ומקווה שהלקוחות יטופלו במהרה".

החברה: "גורמים עויינים מנסים לחבל בעסקיה ולפגוע בשמה הטוב"

לאחר פרסום התלונות נגד עילוי פיננסי בתחילת החודש הבהירה החברה כי היא דוחה את הטענות וציינה כי "הטענות נגד החברה ומנהליה הינן טענות חסרות בסיס שכל מטרתן לפגוע בעיסוקה של החברה ולהסב לה נזק תדמיתי על ידי מתחריה...לא נותר לחברה אלא להצר על כך שגורמים עויינים מנסים לחבל בעסקיה של החברה ולפגוע בשם הטוב שלה ושל מנהליה".

עסקיה של החברה ושמה הטוב אינם באים לידי ביטוי בשווי החברה בבורסה - מניית עילוי פיננסי נסחרת במחיר המשקף לחברה שווי של 1.5 מיליון שקל בלבד, פחות משווי של שלד בורסאי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה