פרשת פסגות הגיעה לביהמ"ש: כתב האישום הוקרא לדוד אדרי וחבריו - צפו בתמונות

המדינה מאשימה 4 סוחרים בעבירות של קבלת דבר במרמה והשפעה בדרכי תרמית על שערי ניירות ערך; המשפט יתחיל בחודש נובמבר
 |  (6)
דוד אדרי, צילום: לילך צור; Bizportal
פרשת פסגות הגיעה היום לבית המשפט המחוזי בת"א - השופט חאלד כבוב הקריא היום בפני הנאשמים את העבירות שהפרקליטות טוענת שביצעו: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והשפעה בדרכי תרמית על שערי ניירות ערך. טענות התביעה ישמעו רק בסוף חודש נובמבר, ההגנה בפברואר 2015 וטענות מקדמיות ביולי 2015.

נאשם 1 - דוד אדרי (סמנכ"ל ברוקראז' בבית ההשקעות); נאשם 2 -שי בן דוד (מנהל חדר ברוקראז' בפסגות); נאשם 3 - אהרון נבון (מנהל חדר המסחר בדויטשה בנק) ; נאשם 4 - סער ויינטראוב (סוחר בדויטשה בנק). אדרי נאשם גם במרמה והפרת אמונים בתאגיד.

בתחילת החודש הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ארבעת הנאשמים. את המדינה מייצגים: עוה"ד יהודית תירוש, עמית בכר ואבי ארוניס.

קרדיט: אבי שאולי
קרדיט: אבי שאולי

האישום הראשון (ארבעת הנאשמים) - פעלו במשותף כדי להשפיע על שערי איגרת חוב ממשלתית לקראת מכרז החלף שביצע משרד האוצר בספטמבר 2007.

האישום השני (דוד אדרי ושי בן דוד) - ביצעו עסקאות במטרה להעלות את שער איגרת החוב דלק נדל"ן סדרה ה' בשבוע האחרון של שנת 2008 במטרה להעלות את שער האג"ח.

האישום השלישי (דוד אדרי בלבד) - רכש בדצמבר 2008 לחשבונו הפרטי ולאחר מכן ביצע במשך כשלושה שבועות רכישות מסיביות של אג"ח זה באמצעות חשבון הנוסטרו של פסגות במטרה להעלות את שער האג"ח.

עו"ד נוית נגב, המייצגת ביחד עם עוה"ד איריס ניב סבאג וגל גולדמן, את דוד אדרי, מסרה בפתח הדיון שיש בידיה חמר רב ושהיא מבקשת זמן לעבור עליו. עו"ד גיורא אדרת, המייצג ביחד עם עו"ד יפעת מנור-נהרי, את שי בן דוד, הבהיר שעבר זמן רב מאז מעצר החשודים ועד להגשת כתב האישום.

עו"ד איתן מעוז, המייצג ביחד עם עו"ד דניאל עינב, את סער ויינטראוב, הציג גישה אחרת, לפיה הנאשם אותו הוא מייצג במצב בעייתי כיוון שהוא מושעה מעבודתו. גם עוה"ד ירון ליפשיץ ורפי נבון, המייצגים את אהרון נבון, ביקשו שלא להאריך את המשפט יותר מדי.

מה זה מכרז החלף?

במסגרת המכרזים רוכשת הממשלה איגרות חוב טרם מועד פרעונן ובמקביל מנפיקה איגרות חוב חדשות אשר מועברות לידי מוכרי האיגרות בתמורה לאיגרות הנמכרות לממשלה.

מכרזי ההחלף מאפשרים להחליק את צרכי המימון של הממשלה, לייעל את ניהול תזרים המזומנים ולהחליף סדרות לא בסדרות חדשות.

צילומים: לילך צור
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  דוד אדרי המלך !! (ל"ת)
  אורט חולון 22/04/2014 20:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  בתי השקעות עושים בשוק החבוט כרצונם..... (ל"ת)
  בלי סיפורי מעשיות 22/04/2014 16:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  נבלות מקומם בכלא...........
  ll60 22/04/2014 15:15
  הגב לתגובה זו
  1 1
  גרמו לנו להפסיד מקומם בכלא וקנסות כבדים..............
  סגור
 • 3.
  המון עושים שטויות אבל קצת נתפסים...
  גד ג. 22/04/2014 14:19
  הגב לתגובה זו
  3 1
  יש עוד כמה שעושים כמוהם, הרבה שימוש במידע פנים אבל עם חשבון של הסבתא או דוד ומעביר לו את המידע בצורה מתוחכמת כמו במפגש אישי או בקוד סמוי כמו "תקנה לי שווארמה" (כמו בצבא) וכדומה. גם פוליטיקאים בטוח עושים את זה רק יותר חכם מהחבר'ה האלה. מדינה מושחטת!!!
  סגור
 • 2.
  לא הבנתי למה צילמתם אותו 1000 פעם? מה עובר עליכם? (ל"ת)
  ג 22/04/2014 13:48
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 1.
  איזה חתיך כפרה עליו (ל"ת)
  דג רקק 22/04/2014 12:41
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור