דוד פתאל לא רוצה רגולציה על הראש: הנפיק אג"ח למוסדיים ב-200 מיליון שקל

רשת בתי המלון רצתה לגייס עד 300 מיליון שקל; הריבית של האג"ח נקבעה ברמה גבוהה יחסית של 3.9% ולמוסדיים לא ניתנו בטחונות
 | 
דוד פתאל, צילום: בצ'צ'ו
לאחר שלא הצליח להנפיק מניות מספר פעמים בעבר ניסה בסוף השבוע דוד פתאל בעל השליטה (80%) ברשת מלונות פתאל להנפיק למוסדיים. חברת פתאל החזקות ניסתה לגייס עד 300 מיליון שקל, אך נאלצה להסתפק ב-200 מיליון שקל בריבית של 3.9% (הריבית המקסימלית - 3.95%) ומח"מ 4.7 שנים.

החברה לא העניקה למוסדיים בטחונות, אך התחייבה לעמוד במספר קובננטים. הסגירה של ההנפקה תהיה היום ויתכן שלבסוף יהיה גיוס גדול יותר: תלוי בביקוש של המוסדיים ובמוכנות של פתאל להתפשר על גובה הריבית. החתם - רוסאריו קפיטל.

למרות הריבית הגבוהה יחסית, היתרון הגדול בהנפקה, מבחינת דוד פתאל, שהוא לא יצטרך להיות כפוף לכללי רגולציה של "חברה מדווחת". האג"ח תיסחרנה ברצף מוסדיים והדו"חות הכספיים יועברו לידי האג"ח. מוסדי שמעוניין לקבל מידע יחתום על הסכם סודיות.

רשת פתאל, בניהולו של ראובן אלקס, מחזיקה ב-30 בתי מלון בישראל הפועלים תחת המותגים מרידיאן, הרודס, ליאונרדו, קורל ביץ’ ומג'יק. הנתונים של החברה שפורסמו במסגרת הרוד שואו חושפים חברה חזקה ורווחית עם הכנסות של 2.6 מיליארד שקל ורווח נקי של 120 מיליון שקל בשנת 2013. ההון העצמי - 1.1 מיליארד שקל.

לקראת הנפקת האג"ח העניקה חברת מידרוג לפתאל החזקות דירוג של A2 עם אופק יציב ותמורת ההנפקה אמורה לשמש בעיקר לפעילות השוטפת. באוגוסט 2013 ניסתה חברה בת של פתאל החזקות לגייס עד 600 מיליון שקל ומידרוג העלתה לה את הדירוג מ-A3 ל-A2. הגיוס הגיע לבסוף מבנק הפועלים בריבית צמודת מדד של 3%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה