הפרקליטות הכריעה: כתב אישום נגד דוד אדרי ושי בן דוד לשעבר סוחרים בפסגות

כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והשפעה בדרכי תרמית על שערי ני"ע - בעיקר אג"ח מדינה
 |  (1)
דוד אדרי
פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) הגישה למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום כנגד דוד אדרי, שי בן דוד, אהרון נבון וסער ויינטראוב. העבירות בתחום של מכרזי החלף בוצעו בתקופה שבה רועי ורמוס היה מנכ"ל פסגות.

בתקופה הרלוונטית לכתב האישום כיהן דוד אדרי כסמנכ"ל ברוקראז' בפסגות וכן ניהל את חשבון הנוסטרו של בית ההשקעות, שי בן דוד כיהן כמנהל חדר ברוקראז' בפסגות, אהרון נבון כיהן כמנהל חדר המסחר בדויטשה בנק וסער ויינטראוב כיהן כסוחר בדויטשה בנק.

השפיעו על שערי לקראת מכרז החלף שביצע משרד האוצר

כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והשפעה בדרכי תרמית על שערי ניירות ערך. בנוסף, כתב האישום מייחס לאדרי עבירה של מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

על פי האישום הראשון, פעלו הנאשמים במשותף כדי להשפיע על שערי איגרת חוב ממשלתית לקראת מכרז החלף שביצע משרד האוצר בספטמבר 2007. לפי התכנית המשותפת, בימים שקדמו למכרז ביצעו הנאשמים עסקאות רבות, בהיקפים גדולים, על מנת להשפיע על שערי איגרת חוב שהשתתפה במכרז.

ביצעו עסקאות במטרה להעלות את שער איגרת החוב דלק נדל"ן סדרה ה'

בנוסף לתכנית המשותפת, פעלו אדרי ובן דוד במטרה להשפיע על שערי איגרות חוב נוספות שהשתתפו במכרז. פעילויות אלה שיפרו את יחס ההמרה לו זכו הנאשמים במכרז, והשיאו לפסגות ולדויטשה בנק רווחים משמעותיים.

האישום השני מייחס לאדרי ובן דוד ביצוע עסקאות במטרה להעלות את שער איגרת החוב דלק נדל"ן סדרה ה'. לפי אישום זה, בשבוע האחרון של שנת 2008 ביצעו אדרי ובן דוד עסקאות רבות ובהיקפים גדולים במטרה להעלות את שער האג"ח, וזאת על רקע סיכום מוקדם עם מנכ"ל דלק נדל"ן, הלל רוז'נסקי, שהתחייב לרכוש את האג"חים במחיר גבוה יותר מהמחיר בשוק.

ביצעו רכישות מסיביות של אג"ח באמצעות חשבון הנוסטרו של פסגות

האישום השלישי מייחס לאדרי פעילות מסחר תרמיתית, תוך ביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים כלפי פסגות. אדרי מואשם בכך שבדצמבר 2008 רכש אג"ח לחשבונו הפרטי, ולאחר מכן ביצע במשך כשלושה שבועות רכישות מסיביות של אג"ח זה באמצעות חשבון הנוסטרו של פסגות שהיה בשליטתו, רכישות שבוצעו במטרה להעלות את שער האג"ח. לאחר מכן, הקדים ומכר את האג"ח מחשבונו הפרטי תוך גריפת רווחים משמעותיים, ורק לאחר מכן, ולאחר שמכירותיו גרמו לירידות שערים של האג"ח, מכר את האג"ח מחשבון הנוסטרו.

כתב האישום הוגש על-ידי עוה"ד יהודית תירוש-גרוס, עמית בכר ואבי ארוניס מפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) ונחקר על-ידי מחלקת מודיעין, חקירות ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

רועי ורמוס - ההר הוליד תשלום כופר

ביולי 2013 חתמה הפרקליטות עם רועי ורמוס על הסדר לסגירת התיק נגדו בפרשת הונאת הנוסטרו לכאורה בפסגות. הפרקליטות נמנעה מהגשת כתב אישום ובתמורה שילם ורמוס קנס של חצי מיליון שקל.

במקביל סגרה הפרקליטות את התיק כנגד שי ירון, מנכ"ל פסגות ניירות ערך לשעבר מחוסר ראיות.

רועי ורמוס ושי ירון, שני כוכבים עולים של שוק ההון, שצפויים היו להתקדם בצמרת הניהול בתחום הפיננסים, סיימו את הקריירה הציבורית שלהם ועברו לשוק הפרטי.

"הפרקליטות התלבטה במשך למעלה משלוש שנים מאז תום החקירה"

עוה"ד נוית נגב, איריס ניב סבאג וגל הררי-גולדמן, ממשרד שינמן-נגב-ניב, המיייצגות את דוד אדרי, מסרו בתגובה כי: "העובדה שהפרקליטות התלבטה במשך למעלה משלוש שנים מאז תום החקירה, בשאלה האם להגיש כתב אישום, ואף סגרה את התיק בעניינם של פסגות, ורמוס וירון, מצביעה יותר מכל על מורכבותו של התיק ועל חולשתן של הראיות בו.

כבר לפני שלוש שנים החלטנו שלא לקיים שימוע בתיק ולהוכיח את חפותו של דוד אדרי בבית המשפט. לתפיסתנו, כל הפעולות שבוצעו על ידי דוד אדרי היו אמיתיות, והוא לא עבר כל עבירה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חבורת נוכלים מקומכם בכלא
  כל הכבוד 07/04/2014 14:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בארה"ב אם זה היה קורה היו כולם בבית הסוהר למשך שנים ארוכות ...... רק בישראל מתייחסים לזה כעבירה קלה .... צריכים לזכור מה זה עושה למשקיע הקטן שגם אם לא משקיע באופן ישיר מושקע בפנסיה דרך המוסדיים.
  סגור