הבורסה משיקה מדד חדש: "ת"א טק-עילית" - צפו מה התנאים להצטרף למדד?

המדד החדש צפוי להיות גם חלק ממדד "הייטק ישראלי" חדש שיאפשר חשיפה של תעשיית ההייטק הישראלית למשקיעים זרים;המדד יושק ב-11 במאי
 |  (1)
יוסי ביינארט, צילום: אלי אטיאס
הבורסה לניירות ערך אישר השקת מדד חדש - מדד ת"א טק-עילית, אשר יכלול את המניות של החברות הגדולות בענפי הביומד והטכנולוגיה. במדד החדש תכללנה חברות בעלות שיעור החזקות ציבור מינימלי של 25% ושווי שוק מינימלי של 400 מיליון שקל.

שווי השוק הנדרש מחברות אשר תבצענה ראשונה (IPO) ותכנסנה למדד במסלול המהיר, יהיה 200 מיליון שקל לפחות. מספר המניות במדד לא יוגבל ומגבלת המשקל של במדד תעמוד על 10%.

המדד החדש צפוי להיות גם חלק ממדד "הייטק ישראלי" חדש שיחושב על ידי מחשב מדדים בינלאומי וצפוי להוות למוצרים עוקבי מדדים, ובכך יאפשר חשיפה של תעשיית ההייטק הישראלית למשקיעים זרים. כיום רשומות בבורסה 34 מניות העומדות בקריטריונים של מדד ת"א טק-עילית, 23 מהן מניות טכנולוגיה ו-11 מניות ביומד. שווי החזקות הציבור במניות אלה עומד על כ-45 מיליארד שקל.

השקת המדד הינה צעד ראשון ביישום החלטות הוועדה לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המו"פ אשר הגישה את המלצותיה לעידוד רישום למסחר של חברות טכנולוגיה בבורסה. הועדה המליצה על מתן הקלות ותמריצים לחברות היי-טק שיירשמו למסחר, הטבות מס, והקמת קרנות הון סיכון במבנה של קרנות נאמנות.

ת"א בלוטק-50 יכלול את מניות הנכללות במדדי ת"א-טכנולוגיה ות"א-ביומד

עם השקת המדד החדש הוחלט גם על הרחבת מדד ת"א בלוטק-50 למדד ת"א-בלוטק שיכלול את כל המניות הנכללות במדדי ת"א-טכנולוגיה ות"א-ביומד, ללא הגבלה של מספר המניות במדד, זאת החל מ-15 ביוני (מועד העדכון הקרוב של הרכב מדדי המניות). בעקבות השינוי המוצע, צפויות להתווסף למדד ת"א-בלוטק כ-7 מניות, בשווי שוק של כ-950 מיליון שקל.

רובי גולדנברג , סמנכ"ל בכיר, מנהל מחלקת מסחר ונגזרים: "השקת מדד ת"א טק-עילית הינה מהלך נוסף של הבורסה להרחבת סל המוצרים המוצעים על ידיה ולהתאמתו לצרכי השוק. המדד החדש צפוי למקד את תשומת הלב בחברות הטכנולוגיה והביומד הגדולות, לתרום לאטרקטיביות של רישום חברות הייטק למסחר בבורסה בתל-אביב ולשפר את הנזילות והסחירות במניות ענף ההייטק".

חני שטרית בך , סמנכ"לית בכירה מנהלת המחלקה הכלכלית ומי שעמדה בראש הועדה לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המחקר והפיתוח: "רשות לניירות ערך והבורסה, החלו ביישום המלצות הוועדה ומקדמים בימים אלו את שינויי החקיקה הנדרשים. השקת מדד ת"א טק-עלית, השקת מדד "הייטק ישראלי" וקידום אנליזות על חברות הנסחרות, יביא לשכלול השוק ולחשיפת חברות ההייטק הישראליות למוסדיים, לציבור ולמשקיעים הזרים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עוד שטות. זה באמת מה שיציל את המשק. (ל"ת)
  הנשר 06/04/2014 12:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור