ישראלים שרכשו חלק ממלון בניו-יורק תובעים: "אאורה גוזלת את כספנו"

מלון Metro נרכש בשנת 2009 על ידי חברת אאורה בסיוע קבוצת משקיעים, תלמידיו של נפתלי מנדלוביץ' ז"ל
 |  (6)
יעקב אטרקצ'י מנכ"ל אאורה, צילום: יח"צ
פרשת מלון Metro שבניו-יורק, שנרכש בשנת 2009 על ידי חברה אאורה -0.89% אאורה 211.6 -0.89% אאורה בסיס:213.5 פתיחה:213.5 גבוה:212.6 נמוך:211 תמורה:20,122 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , הגיעה היום לבית המשפט - 200 משקיעים קטנים טוענים כי "במהלך אופורטוניסטי, גזלני ובחוסר תום לב חריף מתכחש אטרקצ'י להשקעתנו ולא בוחל בגזל כבשת הרש במטרה להתעשר ולהיטיב עם עצמו".

בשנת 2009 חתמה אאורה עם קבוצת לווים על הסכם להקמת חברה שתרכוש מלון דירות בניו יורק בהיקף של 10.5 מיליון דולר. המלון נרכש, אאורה נקלעה להסדר חוב, והמלווים נותרו חסרי כל.

בינתיים, בן ציון סוקי, מקורבו של הרב פינטו, אשר סיפר כי שיחד את ניצב מנשה ארביב, טוען שהוא מנהל את המלון בתור השותף של אאורה.

המשקיעים הקטנים, מרביתם קשורים למועדון המשקיעים של המרצה לשוק ההון נפתלי מנדלוביץ' ז"ל בבעיה משפטית קשה כיוון שזכויותיהם בנכס אינן רשומות בצורה ברורה.

היום הם טענו כי "לאחר שהשליטה בחברת אאורה עברה בשנת 2012 ליעקב אטרקצ'י; הוא החליט במהלך אופורטוניסטי, גזלני ובחוסר תום לב חריף, לנסות לגזול את השקעת המשקיעים תוך שהוא מתכחש לסכומים שהעבירו המשקיעים, מסתיר את הנתונים והמסמכים, ומאפשר לנכס להידרדר באופן חריף עד כדי סיכון דייריו... במובן זה, אטרקצ'י לא בוחל בגזל כבשת הרש של המשקיעים, במטרה להיטיב עם עצמו. נדמה כי אטרקצ'י מדמיין כי מצא לעצמו 200 משקיעים ופנסיונרים, אשר על גב חסכונות חייהם האחרונים הוא מנסה עתה להתעשר".

הלוואות בסכום מצטבר של 10.5 מיליון דולר

לפי כתב התביעה אשר הוגש הבוקר באמצעות עו"ד חגי אשלגי ממשרד אשל, אשלגי רוזנט ושות', עולה כי במהלך דצמבר 2009 כרתה אאורה הסכם מייסדים עם משקיעי השותפות ולפיו היה על השותפות להעביר לחברה שהוקמה לצורך רכישת נכס בארה"ב, שני סכומים בסך מצטבר של כ-10.5 מיליון דולר כהלוואה (2 מיליון דולר ועוד סכום של כ-8.5 מיליון דולר). הנכס, מלון דירות בשם Metro Apartments מכיל 117 יחידות דיור על פני 13 קומות מגורים לצד 2 קומות מסחר, ממוקם באיזור עסקים מבוקש ברחוב 41 במנהטן.

הרוכשים העבירו את שני סכומי ההלוואה לחברה המשותפת ובמשך תקופת זמן לא ארוכה אף קיבלו בגין כך. באמצעות הסכומים שהעבירו, ובנוסף להלוואה בסך של כ-10 מיליון דולר שנטלה החברה מבנק NYCB, (אשר אמורה להיות מוחזרת באוגוסט 2014 ואשר לאחרונה מאיים הבנק בדרישת פירעונה המיידי עקב טענה על הפרות שונות בתנאי ההלוואה), נרכש הנכס בתמורה ל-19 מיליון דולר והזכויות בו הועברו לחברה במהלך שנת 2010. הערכת שווי שבוצעה לו באפריל 2012 העריכה את שוויו ב-29.6 מיליון דולר.

על פי הערכות מקובלות בענף, הודות לשיפור בשוק הנדל"ן בארה"ב, ובמיוחד בניו-יורק, ייתכן כי הנכס שווה היום אף יותר.

"הנכס איננו מטופל וקיימות בעניינו עבירות וקנסות"

לטענת חברי השותפות, לא רק ש"הנכס איננו מטופל וכי קיימות בעניינו עבירות וקנסות בגין ענייני בנייה ורישוי בנייה אשר הוציאו הרשויות בניו-יורק", אלא ש"לשותפות אף נודע כי גורמים שונים הפועלים במלון וסביבתו מבצעים בו מעשים, פעולות ומחדלים בניגוד חריף לחוק".

עוד טוענים המשקיעים בתביעה, כי בניגוד לקבוע בהסכם המייסדים עליו חתמו חברי השותפות עם אאורה ב-2009, כיום אטרקצ'י ומנהליו מתכחשים לאופציית ה-PUT לה המשקיעים מכוח הסכם המייסדים, בו נכתב כי לאנשי הקבוצה תהיה אפשרות לממש אופציית PUT ולחייב את אאורה להעביר להם מניות אאורה במקום הכסף שהלוו לה ב-2009 - 10.5 מיליון דולר בריבית של 11% לשנה.

לדברי המשקיעים, בתגובה לדרישה לממש את האופציה ולהמיר חלק מההלוואה (בסך 2 מיליון דולר), ל-6.4 מיליון מניות אאורה, השיב להם אטרקצ'י כי אאורה אינה מכירה בחוב הנטען כלפיה בכל סכום שהוא.

תגובת אאורה: "הדברים בנויים מרצף של סילוף והטעיה"

מחברת אאורה נמסר בתגובה כי "הדברים בנויים מרצף של סילוף על הטעיה והטעיה על סילוף . רצף של חצאי אמיתות שמטרתן ליצור תמונה שיקרית שיש בה משום הוצאות דיבה חמורה נעדרת שמץ של בסיס, נגד חברת אאורה בבעלותה החדשה שלא היתה מעורבת כלל באירועים נשוא התלונות של נציגות יוטרנד.

ההנהלה הנוכחית של אאורה השקעות רכשה את החברה מבית המשפט, זמן רב לאחר האירועים המדוברים, כאשר היא נקייה מכל התחיבויותיה הישירות של חברה זו שכל חובתיה מן העבר נמחקו .

הרקע העובדתי אותו מנסים התובעים להעלים ולטשטש הוא שנציגי יו- טרנד יחד עם הבעלים הקודמים של אאורה רכשו 70% משליטה בנכס כאשר מניות המיעוט(30% ) הן בידי חברה נוספת הקשורה בבן ציון סוקי . עוד הרבה לפני שההנהלה הנוכחית של אאורה רכשה את החברה מידי בית המשפט השתלט מר בן ציון סוקי בעצמו על ניהול הנכס כאשר הוא מנצל את קריסת אאורה הישנה מחד התאבדותו של מר נפתלי מנדלוביץ ז"ל מאידך. מאז הוא עושה בחברה כבתוך שלו .

נציגות יוטרנד ברוב צביעותם היו אלה שחברו אל מר סוקי ואף ניהלו לתקופה מסויומת את המלון תוך כדי שהם מושכים כספים מהמלון מונעים מאאורה את זכויות הניהול שלה וכל מידע על התנהלות הנכס.

כל אימת שאאורה ביקשה לתבוע את זכויות הניהול היו אלה אנשי נציגות יוטרנד שמנעו ממנה לעשות כן כולל סיוע בבית המשפט בניו יורק לבן ציון כנגד ההנהלה החדשה של אאורה.

רק כאשר בן ציון סוקי הגיש תלונות מרמה והפרת אמונים כנגד נציג יוטרנד מר תומר שוחט ואף הביא למעצרו רק אז חדלו נציגי יוטרנד לטענתם מלשתף פעולה עימו נגד השותף אאורה.

אאורה רואה בעצם הגשת תביעה נגד החברה אע"פ העדר אחריותה לנטען שם, ובעיקר בנימוקיה המכפישים, המטעים והשקריים ניסיון לסחוט מאאורה סכומים שאיננה חייבת בטענות שווא תוך ניצול העובדה שאאורה הינה בישראל .

מדובר בדברי דיבה עתירי נזק ואאורה תשקול את דרכי הפעולה אל מול כל הגורמים השותפים לנזק שייגרם כתוצאה מהפירסומים המסולפים הללו.
אאורה בהנהלה החדשה עשתה ועושה ככל שלאל ידה על מנת להציל את הנכס שנוהל ע"י נציגי יוטרנד והשותף וכל זאת על מנת לפעול לטובת ציבור המשקיעים".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  אאורה חבורת נוכלים (ל"ת)
  דנידין 15/05/2014 17:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  אטקר'צי לא היה באאורה בכלל ב 2009 . תמשיכו עם הפנטזיות. (ל"ת)
  איש 04/04/2014 06:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 4.
  כמה נוכלים יש במדינה שלנו
  אטרקצ'י ,סוקי ופינטו 03/04/2014 09:46
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ניסיון עוקץ מהסרטים אאורה והמנכ"ל "הצדיק" שלה לא שמו שקל אחד על המלון הזה אבל רוצים שליש מהמלון בחינם, חוצפה ברמות על
  סגור
 • 3.
  200 אנשים לא משקרים ברור שיש פה עוקץ ועוול שצועק לשמיים (ל"ת)
  ציון 03/04/2014 07:50
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 2.
  atracktsy to abu-cabir (ל"ת)
  yoya 03/04/2014 05:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  קונה מחוץ לבורסה אגח דוראה,אולימפיה,מלרג
  קונה אגח 02/04/2014 23:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לידקום,לנדמרק וגילאון. עסקה תמורת מזומן. מוכר כמגן מס. פרטים במייל: DOR123DORI@WALLA.COM
  סגור