מנמיכה ציפיות: סרגון מעדכנת מטה את התחזית ל-Q1, והיא לא היחידה

מהנהלת סרגון נמסר כי לא נרשמה ירידה בביקושים ברבעון הראשון, אלא החברה בחרה לדחות מסירת הזמנה ללקוח גדול
 | 
עירא פלטי, צילום: יח"צ
חברת טכנולוגית התקשורת {סרגון} (סימול: בנאסד"ק: CRNT) מדווחת היום (ד') שתחזיות הרווח שלה לרבעון הראשון של השנה נפלו מתחת לטווח שלו ציפתה לפני שלושה חודשים. בכך מצטרפת סרגון לרשימה ארוכה של חברות בוול סטריט שעדכנו מטה את התחזיות ל-Q1.

מהנהלת החברה נמסר שהחברה רשמה הכנסות בשלושת החודשים הראשונים של השנה בטווח בין 70 מיליון דולר ל-73 מיליון דולר, לעומת התחזית הראשונית שעמדה על 83 מיליון דולר עד 93 מיליון דולר. הנמכת הציפיות באה לאחר שהחברה החליטה לדחות התקנת מוצר ללקוח עד שיושלמו תנאי התשלום.

גורם נוסף שהשפיע על ההכנסות ברבעון הראשון היה כמות גדולה מהצפוי של מוצרי IP-20, שחלקם הוזמנו מאוחר מדי ברבעון ולא ניתן היה להכיר בהכנסות עבורם נכון למועד הדוח.

"התחזית המעודכנת שלנו לרבעון לא קשורה לבעיית ביקוש", מסר מנכ"ל החברה, עירא פלטי. "ההזמנות עלו ב-25% ברבעון הראשון לרמה הגבוהה מעל לצפי המוקדם שלנו, למרות שהרבעון הראשון בדרך כלל חלש יותר".

הכנסות חלשות, או הנמכת ציפיות?

לפי ג'ון בטרס, בכיר בחברת המחקר FactSet, כ-93 מתוך 111 חברות במדד ה-S&P 500 שפרסמו תחזיות מוקדמות לרבעון הראשון נתנו תחזיות נמוכות מהצפי של הקונצנזוס בוול סטריט. זהו המספר השני בגודלו אי פעם של חברות שמנמיכות ציפיות. רק ברבעון הרביעי של 2013 נרשם מספר גבוה יותר של הנמכות ציפיות.

הסקטורים שמובילים עד כה עם הנמכת ציפיות לרבעון הראשון הם מוצרי יוקרה ותעשייה.

מצד אחד, יתכן שאכן מדובר בהאטה בביקושים או ביכולת הייצור, אך מצד שני אפשר לומר שהמנכ"לים מעדיפים להנמיך ציפיות, מה שיוביל להורדת ציפיות האנליסטים, כך שבמועד פרסום הדוחות תוכל החברה "להכות את התחזיות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה