אשת העסקים רות שפייזר מתקרבת לכלל פיננסים: מה יקבלו מחזיקי האג"ח?

בית ההשקעות לשעבר הוא שלד בורסאי עם חוב של כרבע מיליארד שקל למחזיקי אג"ח
 | 
רות שפייזר, צילום: אייל מריליוס
מחזיקי האג"ח של חברת {כלל פיננסים} הגיעו להסכמות עם רות שפייזר ויאפשרו לה לרכוש את השליטה בשלד הבורסאי. ביום חמישי יתכנסו מחזיקי האג"ח במשרדי האג"ח, הרמטיק, ברחוב הירקון בת"א, בכדי לאשר תיקונים לשטר הנאמנות.

אשת העסקים, רות שפייזר, הפועלת באמצעות חברת "Concepteam", חתמה בחודש ינואר על הסכם לרכישת השלד הבורסאי, כלל פיננסים, מידי חברת כלל עסקי ביטוח +2.26% כלל עסקי בי 4,970 +2.26% כלל עסקי ביטוח בסיס:4,860 פתיחה:4,860 גבוה:4,970 נמוך:4,836 תמורה:3,318,229 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , אך העסקה לא יצאת לפועל עד היום. כלל פיננסים היה בית השקעות שכשל ונמכר בחלקים לגורמים שונים.

מחזיקי האג"ח, שלהם חייבת כלל פיננסים כ-250 מיליון שקל, חוששים שבעלת השליטה החדשה תתקשה לעמוד בהחזר מלוא החוב בזמן.

רות שפייזר מעוניינת בקופת המזומנים של כלל פיננסים, שביחד עם נכסים נזילים נוספים, מסתכמת בנכסים שוטפים בהיקף של 557 מיליון שקל.

שפייזר זקוקה להון הרב הזה בכדי להשלים פרוייקטים של נדל"ן שהחלה בהם ברחוב נחלת בנימין בת"א. הבניינים כבר נרכשו בעבר, אך הליך המימון נתקל בקשיים.

מחזיקי האג"ח הסכימו במהלך סוף השבוע לאשר את העברת השליטה בחברת כלל פיננסים ובתמורה מתחייבת שפייזר שבתוך שנה תפורסם מלאה במחיר (שווי מלא כולל והצמדה).

מחזיקי האג"ח יקבלו פיצוי נוסף מעבר לשווי הפארי בגובה של 16 מיליון שקל ומי שיעדיף להישאר עם האג"ח הקיימת יקבלו פיצוי בריבית וחיזוק בטחונות.

סדרת האג"ח של כלל פיננסים, {כלל פיננס אגח א}, נסחרת במחיר גבוה, המשקף את הבטחון של המשקיעים ביכולת החזר החוב של החברה, שהיא כיום חברה בת של כלל .
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה