אורמת: חברה נכדה מכרה תחנת כוח בארה"ב תמורת 35 מיליון דולרים

החברה קיבלה תשלום ראשון של 15 מיליון דולר. הרווח הצפוי עומד על 7 מיליון דולר לפני מס. מהמכירה הקודמת הכניסה החברה 2.5 מיליון דולר
 | 
יצחק אנג'ל, צילום: יח"צ
חברת הבת של {אורמת}, אורמת טכנולוגיות, דיווחה אמש כי בבעלות מלאה (נכדה של אורמת) חתמה על הסכם עם חברת RET Holdings למכירת פרויקט Heber Solar שבמחוז Imperial בקליפורניה תמורת 35.25 מיליון דולר. במקביל למכירה, בעלי השליטה באורמת - דיתה ויהודה ברוניצקי - נאלצו למכור כ-1% מהחברה תמורת 36 מיליון שקלים כחלק מתנאי החזר החוב לבנק הפועלים.

אורמת קיבלה תשלום ראשון בסך 15 מיליון דולר, היתרה צפויה להיות משולמת במהלך הרבעון השני של 2014, עם השלמתם של מספר אבני דרך. כתוצאה מהמכירה, אורמת טכנולוגיות צפויה לדווח על רווח לפני מס של כ-7 מיליון דולר.

דיתה ברוניצקי , מנכ"ל אורמת, מסרה: "היעדים שלנו בהקמת פרויקט Heber Solar היו ליצור סינרגיה בין הנכסים הגיאותרמיים הקיימים לפיתוח סולארי, ליישם את יכולות הפיתוח והניסיון הרב שלנו לטובת פיתוח פרויקטים סולאריים בהיקפים מסחריים בעלי רווחיות גבוהה. ההקמה עד לשלב זה והעסקה אשר השלמנו עם RET אפשרו לנו להשיג יעדים אלו".

הרוויחה מהעסקה הקודמת 2.5 מיליון דולר

הפעם האחרונה בה מכרה אורמת טכנולוגיות תחנת כוח הייתה ביוני 2013, אז מכרה החברה את חלקה בחברת האנרגיה מומוטומבו בניקרגואה תמורת כ-7.5 מיליון דולר. לאחר המכירה רשמה אורמת רווח של 2.5 מיליון דולר.

אורמת תעשיות עוסקת בפיתוח וייצור טורבינות כח להספקת אנרגיה חשמלית ופיתוח פרויקטי אנרגיה חילופית. עיקר פעילות החברה נעשה באמצעות החברה הבת, אורמת טכנולוגיות, שמניותיה נסחרות בבורסה הראשית בניו-יורק (סימול ORA).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה