שפע ימים: כיצד מתכננת החברה להתקדם בתחום חיפוש היהלומים?

חברת חיפוש היהלומים פרסמה את תוצאותיה הכספיות ומהם עולה כי החברה המשיכה למקד את שטחי החקירה במטרה למצוא ולאתר מרבצים כלכליים
 |  (6)
יהלום, צילום: Getty images Israel
חברת האקספלורציה של היהלומים - חברת שפע ימים +1.45% שפע ימים 35.1 +1.45% שפע ימים בסיס:34.6 פתיחה:35 גבוה:35.3 נמוך:34.6 תמורה:29,557 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה אתמול בלילה את תוצאותיה הכספיות השנתיות. הדוחות הכספיים של החברה מספקים למשקיעים הצצה לגבי פעילות האקספלורציה של החברה ומאמציה במציאת מרבצי יהלומים.

במסגרת הדוחות עדכנה שפע ימים כי המשיכה למקד את שטחי החקירה במטרה למצוא ולאתר מרבצים כלכליים. לדברי החברה, פעילות האקספלורציה של החברה הניבה עד כה "תוצאות חיוביות" כהגדרת החברה (הן מבחינת כמות והן מבחינת איכות). לאור האמור, החברה החליטה להתקדם בשלבי האיתור של מרבצי האבנים היקרות.

עוד מעדכנת החברה, כי היא נערכת לבצע את שלב ב' של תכנית הקידוחים המתוכננת שיתמקדו בתאי שטח ממוקדים, בין היתר בתא שטח ספציפי בו נמצאו עד כה כמויות משמעותיות (ביחס לכמויות אשר נמצאו עד כה בפעילותה של החברה), של ממצאים מסוג קורונדום ובעיקר אבני ספיר.

עד היום נמצאו בשטחי האקספלורציה בהם פועלת חברת הבת אלפים של אבני ספיר בגדלים שונים, החל מ- 0.3 מ"מ וכלה בגודל 5.72 קראט. הממצא של אבן הספיר במשקל של 5.72 קראט מצטרף לממצאים נוספים של אבני ספיר באיכויות ובצבע כחול שנמצאו באזור.

מציאת אבן הספיר בגודל, במיקום ובעומק במקום בו נמצאה, מאששת את הנחות העבודה של החברה ביחס לאפשרות חשיפת הימצאותן של מרבצי אבנים יקרות מסוג יהלומים, מויאסניט וקורונדום - זאת בכמויות מסחריות באזור בו פועלת החברה. לאור הממצאים נערכת החברה לבצע סידרת קידוחים ממוקדת בתא שטח ספציפי על מנת לאתר את מיקומו של המרבץ הפוטנציאלי.

החברה מוסיפה ומעדכנת כי בחודש פברואר השנה סיימה את שלב ההרצה של מתקני הסינון והמיון המשודרגים שרכשה במתחם התפעולי בעכו. שדרוג ורכישת הציוד יאפשרו לחברה להגדיל משמעותית את כמויות החומר (דגימות הקרקע) המטופל עד לפי 3 מהכמות שהיתה עד היום ולהגיע לדיוק רב יותר ולהגדלת תפוקת המיון של דגימות הקרקע.

המיכון בשטח המפעל בעכו, יאפשר כעת לחברה לסנן ולמיין את דגימות הקרקע ל-6 גדלים שונים במקום 3 גדלים עד כה. כתוצאה מכך, תגדל משמעותית היכולת לבדוק ולבחון בדיוק גדול בהרבה את דגימות הקרקע ולאתר בדיוק גדול יותר אבנים יקרות. בנוסף, יאפשר הדבר להגדיל את כמות המדגמים שיאספו בשטח ואת היכולת לטפל בהם בזמן מהיר ומדוייק במטרה לאתר בהם אבנים יקרות, יהלומים ומינרלים.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אם זה היה שמן הכותרת היתה שפע ימים מכריזה שהם מצאו
  חבל 27/03/2014 03:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תגלית אבל מכיוון שזה לא שמן ואין שמה אנשים עשירים בעלי עניין לכן אין הרצת מנייה אפשר לקרוא את הדוח ולראות את המפות ששמה רואים את המקומות שיכול להיות מרבצים מי שכתב זה הגאולוג מספר 1 בעולם וצוות מומחים עולמי אני מקווה שעוד כמה קידוחים היה אפשר להכריז על מרבץ בסדר גודל עולמי חשוב לציין זה יקח זמן לא פחות מי חברות קידוחים אחרת. אני מקווה שפעם הבאה הכותרת תהיה אחרת יותר נחמדה ומושכת . מה לעשות שיש בעלי עניין שיכולים לשלוט בתקשורת אבל כל הכבוד שלפחות מפרסמים את שפע ימים .
  סגור
 • 4.
  בגלל מגבלות לא מפרסמים את כל האמת יש תגלית
  עשר ועשרה 26/03/2014 13:00
  הגב לתגובה זו
  7 3
  תאמינו לי הייתי באתר החברה בסיור ... ויש לחברה הזו אחלה פוטנציאל , שווה השקעה לתווך בינוני !!!
  סגור
 • 3.
  ל1 אולי די עם השטויות ותתחיל לקרוא ?
  שור עצבני 26/03/2014 12:33
  הגב לתגובה זו
  9 3
  או שלא סיימת השכלת יסוד?
  סגור
 • 2.
  מדווחים על תהליכי עבודה ישן
  ים 26/03/2014 12:18
  הגב לתגובה זו
  4 7
  כשיהיה מה לדווח שידווחו ולא..על תהליכי עבודה..אחרת זה מוזר..
  סגור
 • דיווחו על התמקדות
  בבו 26/03/2014 13:05
  הגב לתגובה זו
  8 2
  באזור ספציפי, לדעתי זה אומר שעלו על משהו
  סגור
 • 1.
  אולי די עם השטויות - תשקיעו בחברות נורמליות !!! (ל"ת)
  אולי די עם השטויות 26/03/2014 11:39
  הגב לתגובה זו
  5 11
  סגור