דווקא כשהמעו"ף בשיא: עצירה כמעט מוחלטת בגיוס לקרנות המנייתיות

גיוסים בהיקף של 775 מיליון שקלים לקרנות האג"ח הכללי, מימוש של מיליון שקלים במנייתיות ופידיונות של 170 מיליון שקלים בקרנות הכספיות
 | 
מניות, צילום: Getty images Israel
בשבוע שעבר נרשמו עליות מדדים נאות בבורסה בת"א, כאשר מדד המעו"ף נעל בשיא כל הזמנים ברמה של 1,385 נקודות. על רקע זה, ולמרות שחג הפורים הביא לארבע ימי מסחר בשבוע שחלף, נרשמו גיוסים בהיקף של 1.25 מיליארד שקלים לקרנות המסורתיות - קצב הגיוסים הגבוה ביותר מאז מאי 2007. כ-90% מסך הגיוסים בשבוע החולף תועלו לקרנות א"ח כללי ואג"ח מדינה.

למרות התשואות החיוביות במדדי המניות בארץ ובעולם, חלה השבוע עצירה מוחלטת בגיוסים לקרנות המנייתיות. מחד, גיוסים של כ-60 מיליון שקלים בקרנות מניות בישראל ומנגד, של כ-60 מיליון שקלים בקרנות מניות חו"ל. הקרנות המחקות על מדדי המניות איבדו השבוע כ-20 מיליון שקלים, רובם בקרנות מחקות על מדדי מניות חו"ל. מתחילת החודש הקרנות המנייתיות עדיין במאזן חיובי מאוד עם גיוס של יותר מ-400 מיליון שקלים.

אגרות החוב הקונצרניות נסחרו במגמה שלילית מתונה - מדדי התל-בונד רשמו השבוע ירידות שערים של עד כ-0.2%, ובהמשך לכך, מדד קונצרני כללי נותר ללא שינוי. בעקבות התשואות השליליות במדדי אגרות החוב הקונצרניות, חלה השבוע צניחה של כ-40% בקצב הגיוסים היומי הממוצע לקרנות הקונצרניות ל-30 מיליון שקלים ליום, או כ-125 מיליון שקלים בסיכום שבועי. מתחילת החודש סך הגיוסים לקרנות קונצרני מסתכם בכ-530 מיליון שקלים.

אגרות החוב הממשלתיות נותרו השבוע ללא שינוי. בעקבות כך, קצב הגיוסים היומי הממוצע לקרנות אג"ח מדינה נשאר זהה ביחס לשבוע הקודם, זאת לאחר גיוסים של כ-390 מיליון שקלים לקרנות אג"ח מדינה. מתחילת החודש מסתכמים הגיוסים בקרנות אג"ח מדינה בכ-1.4 מיליארד שקלים.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ליום חמישי האחרון כ-247.1 מיליארד שקל, הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-187.2 מיליארד שקל והקרנות הכספיות מנהלות כ-59.9 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה