לאחר חודשים של המתנה - אמנון נויבך מונה ליו"ר דירקטוריון הבורסה

יו"ר חברת פלאפון לשעבר ואביה של העיתונאית קרן נויבך; יחליף את סם ברונפלד; נויבך: "נוביל את הבורסה לעידן חדש"
 |  (3)
אמנון נויבך, צילום: אלי אטיאס
נמצא מחליף לסם ברונפלד - אמנון נויבך מונה ליו"ר הבורסה לניירות ערך. בשנה האחרונה הוחלפה גם מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון, ביוסי ביינהרט.
כיהן כדירקטור בחברות ישיר, לאומיקארד, , בזק, פלאפון.

נויבך, בן 70, הוא אביה של העיתונאית קרן נויבך. כמו כלכלנים רבים אחרים של משרדים ממשלתיים, גם נויבך הצליח להתברג לצמרת העסקית כשכיר מתוגמל היטב. כיהן כיו"ר חברת פלאפון ודירקטור בשורה של חברות ציבוריות ופרטיות.

נויבך סיים שירות קרבי בנח"ל המוצנח (דרגת סרן במיל') ולמד כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת תל-אביב ולאחר מכן תואר שני בכלכלה באוניברסיטת בר-אילן.

הוא שימש חמש שנים כציר כלכלי בוושינגטון, והיה אחראי להשגת הערבויות לקליטת עולי ברית המועצות. כמו כן כיהן כיועצו הכלכלי של ראש הממשלה פרס בשנות השמונים, והיה שותף לביצוע תכנית הייצוב הכלכלי. לפני כן היה סגן הממונה על התקציבים באוצר, ושימש בתפקידים נוספים באגף התקציבים.

נויבך מסר כי הוא מודה לוועדה על התהליך המכובד והמקצועי ולדירקטוריון על האמון. "אני משוכנע כי בכוחות משותפים נתמודד עם האתגרים העומדים בפני שוק ההון בעת זו, ונוביל את הבורסה לעידן חדש".

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר: "ניסיונו העשיר של אמנון במגזר הציבורי כמו גם במגזר העסקי וכיו"ר לשעבר של חברות גדולות, יסייע לו להוביל את הבורסה יחד עם מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינהרט, וחברי הדירקטוריון, אל שיאים חדשים ולהביאה למקום הראוי לה בזירה הבינלאומית והמקומית כמחוללת צמיחה במשק וכאחד מעמודי התווך המרכזיים של התעשייה בישראל".

עו"ד ברכה ליטבק, יו"ר הוועדה לאיתור יו"ר לבורסה: "נויבך מביא לתפקיד ניסיון עשיר ומגוון בניהול עסקי, בסקטור הציבורי והעסקי, כדירקטור וכיו"ר דירקטוריונים. הוא בעל ראיית מקרו רחבה וניסיון בהובלת שינויים משמעותיים בארגונים מורכבים. יש לו הכרות עמוקה עם העולם הפיננסי ועם ארגונים בארץ ובעולם".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  נויבך
  מכיר 21/03/2014 13:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך לשבת בבית הסוהר . נותנים לחתול לשומר על השמנת .תפסיקו להשקיע בבורסה הישראלית ינקנקו לכם ממונכם
  סגור
 • 2.
  חבר מביא חבר!
  שרה 20/03/2014 17:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכל עניין של קשרים, ראו את בתו קרן איך הפשפש עלה למעלה.
  סגור
 • 1.
  האוזר ממנה חבובות
  דביר 20/03/2014 16:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האוזר ממנה בובות.איך בדיוק קשור נסיונו הציבורי למסחר בניע?
  סגור