עוד תוכנית התייעלות: הפועלים סוגר סניפים, יציע לעובדים פרישה מרצון

מהנהלת הבנק נמסר היום (ד') שבמסגרת תכנית התייעלות רב שנתית תסגור החברה מספר סניפים ותצמצם את מצבת העובדים
 | 
אבטלה, צילום: Getty images Israel
בנק ה פועלים +1.55% פועלים 2,485 +1.55% פועלים בסיס:2,447 פתיחה:2,430 גבוה:2,488 נמוך:2,430 תמורה:98,901,108 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מודיע הבוקר (ד') על תכנית התייעלות רב שנתית, שבאה לתמוך בביצוע תכניות העבודה של הבנק, תוך צמצום ההוצאות. במסגרת התכנית מתכוונים בפועלים לצמצם בשטחי משרדים וסניפים, לפי הודעת החברה.

לעובדים שחוששים מהליך פיטורים רחב היקף, בועד העובדים מבהירים כי לא מדובר בפיטורי עובדים. "במסגרת התכנית יוכשרו עובדים לביצוע יוזמות עסקיות חדשות. עובדים קבועים המאיישים תפקידים שיבוטלו ואשר לא ישתלבו ביוזמות העסקיות החדשות יוכלו לפנות לאחד ממסלולי הפרישה", נכתב בהודעה מהבנק.

לפי הערכות מוקדמות, הבנק צפוי להודיע על ירידה במצבת העובדים בהיקף של 600 עד 800 עובדים, באמצעות פרישה מרצון. בתגובה להודעה מגיבה מניית הבנק בעליות שערים בפתיחת יום המסחר.

מדוברות הבנק נמסר כי לא מדובר בהליך פיטורים, אלא בפרישה מרצון של עובדים בתפקידים שונים. בנוסף נמסר כי בנק הפועלים פתח מספר סניפים חדשים בשנה האחרונה, במקביל לסגירה אפשרית של סניפים אחרים. מחר (ה') תכנס הנהלת הבנק מסיבת עיתונאים בנוכחות ציון קינן, מנכ"ל הבנק, בו יסביר עוד על פרטי התכנית.

בחודש ינואר - לאומי הודיע על פיטורי 150 עובדים

בהודעת הבנק נכתב כי הבנק יפריש סכום של 440 מיליון שקלים בגין תכנית ההתייעלות בדוחות השנתיים של 2013, אך "גם לאחר הוצאה זו התוצאות הכספיות של הבנק לרבעון האחרון צפויות להיות דומות לתוצאות הכספיות בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה".

כבר בחודש ינואר עלה החשש מפיטורים המוניים בבנק הגדול בישראל מבחינת , לאחר שבנק לאומי הודיע על פיטורי 150 עובדי קבלן. הסיבה לפיטורים - הכבדה ברגולציה של המפקח על הבנקים בבנק ישראל שצפויה לפגוע בהכנסות הבנקים, בעיקר מעמלות.

ההערכה בשוק היא שמהלכים דומים לאלו של לאומי ופועלים צפויים לקרות בכל הבנקים, שיושפעו במידה דומה מהשינויים ברגולציה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה