נירה שמיר מדיסקונט: "נתוני סחר החוץ מצטרפים לאינדיקאטורים נוספים המצביעים על המשך שיפור בכלכלה"

לאחר פרסום נתוני הלמ"ס כותבת היום הכלכלנית הראשית של דיסקונט, נירה שמיר, כי "השקל החזק פוגע בכושר התחרות של התעשייה"
 |  (3)
נירה שמיר
נתוני סחר החוץ של ישראל פורסמו השבוע ע"י הלמ"ס ומהם עולה כי בחודשים ינואר-פברואר נרשמה עלייה של 2% ביצוא הסחורות אל מול התקופה המקביל אשתקד. אל מול החודש הממוצע של שנת 2013, מדובר בגידול של 7%. נירה שמיר, הכלכלנית הראשית בדיסקונט, כותבת היום כי "נתוני סחר החוץ מצטרפים לאינדיקאטורים נוספים המצביעים על המשך שיפור בכלכלה המקומית".

לדבריה של שמיר, "הגידול האמור, משקף בעיקר גידול ביצוא התרופות וביצוא כימיקלים, שני ענפים המשתייכים לענפי הטכנולוגיה העלית והמעורבת עלית (המהווים מעל ל-80% מהיצוא התעשייתי). עם זאת, גם בענפי הטכנולוגיה המסורתית (טכסטיל, מזון, תכשיטים וכו') מסתמנת מגמת גידול"

שמיר מוסיפה כי "ללא ספק השקל החזק פוגע בכושר התחרות של התעשייה הישראלית, ומקשה על אוכלוסייה רחבה של מפעלים להרחיב את היצוא. אותם מפעלים, שעל אף זאת מצליחים להתחרות בשוקי חו"ל, הינם אלו שנהנים משולי רווח גבוהים או מייצאים מוצרים ייחודיים, או לחלופין ביצעו מהלכי התייעלות משמעותיים. מגמת השיפור ביצוא עקבית, עם המשך ההתאוששות בכלכלה העולמית ובפרט במדינות המפותחות, המהוות יעד עיקרי עבור היצוא הישראלי. מגמה זאת, צפויה, להערכתנו, להימשך. "

לסיום כותבת שמיר כי "נתוני סחר החוץ, מאוששים עוד יותר את התחושה, כי הכלכלה הכלכלית המקומית נמצאת במסלול חיובי של התאוששות. נזכיר כי, להערכתנו, שיעור הצמיחה בשנת 2014 יעמוד על 3.3%, בדומה ל-2013, אולם תרומת הגז השנה תהיה נמוכה יותר (כ-0.4%), כך שבפועל מדובר בהאצה בצמיחה. הצמיחה תובל השנה, על ידי המשך התאוששות היצוא (נתוני היצוא בחודשים האחרונים מחזקים הערכה זו) וגידול בהשקעות בנכסים קבועים, לצד התמתנות מסוימת בצריכה הפרטית."
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  למה את שמיר לא רוצה לעבוד איתי ? (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 13/03/2014 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  המצב הכלכלי לא טוב (ל"ת)
  ירון 13/03/2014 09:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  אוי
  כוזרי 12/03/2014 19:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא מאמין לאף מילה שלה שתלך להתגייר
  סגור