08:33 ביום שישי נקבע הדולר היציג בירידה של 0.1% ל-3.51 שקלים

08:00 שר החוץ הלבנוני: "ישראל תפסיד במלחמה מולנו"

07:57 משרד ההגנה הארגנטינאי: הצוללת שנעלמה שידרה 7 אותות מצוקה

07:55 ת"א: טבע חוזרת עם פער ארביטראז' של 10% - צפי לפתיחה אנגלית

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

מתחת לרדאר: חברת תיירות עם מחזור של 2 מיליארד שקל שטסה 140% בשנה

Bizportal שוחח עם אחישי גל מנכ"ל חברת התיירות הגדולה בישראל שמרוויח כמו מנהל בנק, אך מחלק לפחות 40% מהרווחים כדיבידנד
 |  4
ראיון בלעדי
Share
בחודש האחרון הצגנו ב-Bizportal מספר השקעות מעניינות של גופים מוסדיים במניות יתר. חברת איסתא (0%) איסתא 6,999 0% 08:57 19/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי איסתא בסיס:6,999 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות היא אחת מאותן חברות קטנות יחסית שלא נמצאות מתחת לרדאר של המשקיע הקטן, אך המוסדיים המקצוענים בדקו ונכנסו לפוזיציה. כך לפי ילין לפידות, מנורה-מבטחים, הראל, קרן ספרה ועוד.


הנה חברה שפקידי הבנק לא ימליצו לכם עליה, למרות שהיא טסה ביותר מ-140% בתוך שנה. תכירו את חברת התיירות הגדולה במדינת ישראל שמגלגלת מחזור שנתי של יותר מ-2 מיליארד שקל. לפי כללי החשבונאות איסתא לא יכולה לרשום את כל התמורה הכספית אלא רק את ההכנסות נטו שלה.

תוצאות 2013: הכנסות של 512 מיליון שקל ורווח נקי של 36 מיליון שקל

הכנסות איסתא הסתכמו בשנת 2013 ב-521 מיליון שקל, צמיחה של כ-5% לעומת 2012, ובשורה התחתונה נרשם
רווח נקי
רווח נקי
הרווח של החברה מסיכום כל ההכנסות ובניכוי כל
של 36 מיליון שקל, בדומה לשנת 2012. מנכ"ל איסתא, אחישי גל, מסר בהודעה לתקשורת כי "התוצאות הכספיות של הקבוצה מצביעות על שיפור בכל תחומי הפעילות, גידול ברווח הגולמי, התפעולי, באופרציית הטיסות והנופשונים של החברה ובשורת הרווח הנקי".

בהמשך למדיניות חלוקת הדיבידנדים של החברה, במסגרתה מחלקת איסתא לפחות 40% מרווחיה כדיבידנדים, חילקה איסתא בשנת 2013
דיבידנד
דיבידנד
חלוקת רווחים לבעלי המניות בחברה על פי שעור האחזקה היחסי שלהם מסך כל מניות החברה. לצפיה בתחזית אירועים – חלוקת דיבידנד
בסכום כולל של כ-20 מיליון שקל.Bizportal שוחח עם אחישי גל בכדי לנסות להבין איך הצליח בתחום שרבים וטובים נכשלו. איסתא היא חברת התיירות הגדולה בישראל, גדולה בהרבה אחרי מספר שתיים - דיזנהויז של אידיבי. גם בתי מלון בישראל ובחו"ל ומעונות סטודנטים

איסתא עוסקת בניהול סוכנות נסיעות קמעונאית וסיטונאית, הפעלת בתי מלון בארץ (מלון כרמים בירושלים ומלון מאריוט בהרצליה בבניה) ובחו"ל (דיסלדורף), חבילות נופש, מעונות לסטודנטים (210 מיטות), ונדל"ן מניב. החברה מעסיקה 1,025 עובדים ומפעילה 45 משרדים.

תחום התיירות בעולם ובטח שבישראל הוא מהקשים לניהול והצלחה. היריעה קצרה מלהכיל את רשימת פושטי הרגל. בהקשר חברות ציבוריות בבורסה, מי שפועלת בתחום משתדלת להצניע את עצמה ככל האפשר, לרוב אין במה להתגאות.

איסתא לעומת זאת הונפקה בשנת 1996 ומאז הצליחה להתגבר כמעט על כל המשברים העולמים כמו למשל משבר כלכלי או מעבר לרכישת מוצרים באינטרנט וגם על משברים מקומיים בעיקר אירועים בטחוניים.

איך הצלחתם איפה שכולם נכשלו?

גל: "קראנו את המפה לפני הרבה שנים ולא נשארנו בקטע הפיסי בלבד. יש לנו היום עשרות חברות בת שכולן רווחיות וכך הפכנו להיות קבוצה מגוונת שמספקת שירותים שונים. הבנו שאם נישאר על דבר אחר אז אוי לנו".

איך אתה מתמודד עם אתרי האינטרנט

"השקיפות ללקוח היא הכי חשובה - פיתחנו אפליקציה שאתה תוכל לראות מחירים שיש לנו ובמקביל נבדוק מחירים אצל מתחרים וניתן לך את המחיר הטוב ביותר - שיתוף פעולה עם אתרי אינטרנט מובילים בתחום כמו Expedia. זה שברירי רווח אבל ככה נקנה לקוחות שלנו. כדי לחזק את הקשר עם הלקוחות גם הקמנו מוקד חירום מיוחד, שפתוח בלילות ונותן מענה ללקוחות החברה בכל העולם".

גל, מהנדס תעשייה וניהול תואר שני במנהל עסקים, הצטרף לאיסתא בשנות ה-90. לפני כן צבר הון בעסקי מכירות משקפי שמש ותמונות בדוכנים באירופה. סיפור דומה לזה של איש העסקים, קובי מימון, שגם כן מכר באירופה מוצרים מסוג זה שיובאו מהמזרח הרחוק.

איך הפכת משכיר לבעל המניות הגדול באיסתא?

"היו לי עסקים באירופה ואיסתא ביקשו ממני לעזור להם. רכשתי 10% לקראת
הנפקה
הנפקה
פעולה שמבצעת חברה על מנת לגייס הון. ההנפקה יכולה להיעשות בדרך של מכירת מניות לציבור, דבר שיביא לרישומה למסחר בבורסה לניירות. דרך נוספת הינה הנפקה למספר מצומצם של קונים בדרך של הנפקה פרטית. גיוס ההון עשוי לשמש להרחבת פעילות החברה, הקטנת התחבויותיה (אג"ח), ולשימוש פעילותה השוטפת. בתקופות פריחה בבורסה ישנה עליה בהנפקות
בבורסה בשנת 1996 לפי שווי חברה של כ-35 מיליון שקל אחרי הכסף. לאחר מכן זכיתי ביחד עם אבי דותן במכרז בעיתון של 25% מניות שארקיע החזיקו ושנאלצו למכור בשנת 2004 לאחר הנפקת אל על (0%) אל על 152.1 0% 08:57 19/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי אל על בסיס:152.1 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות לפי שווי חברה של כ-100 מיליון שקל. בהמשך רכשתי חלק מהאחזקות של דותן ובשנת 2010 רכשתי עוד 7% לפי שווי חברה של כ-100 מיליון שקל".

גל צבר מניות לפי שווי חברה של 100 מיליון שקל לכל היותר וכיום החברה שווה יותר מ-400 מיליון שקל. שווי החזקותיו בחברה הוא 147 מיליון שקל. מעבר לדיבידנדים ולעלייה בשווי המניות, אחישי גל מתוגמל היטב בשכר בעלות שלא הייתה מביישת אף מנכ"ל של בנק, 4 מיליון שקל - 345 אלף שקל בחודש.

אגודת הסטודנטים היא בעלת המניות השניה בגודלה בחברה עם החזקה של 31.4%. שורה של יועצים וכלכלנים המליצו לה בזמנו למכור לגל מניות של איסתא. גל מנכ"ל החברה משנת 1995. סיכום עלויות השכר, הדיבידנדים ושווי אחזקותיו, יכולים לשמש שיעור בסיסי בכלכלה לסטודנטים.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

4 תגובות ב-3 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
3 לא קונה אצלו 16/03/2014 19:16 בגלל הרווחים החזיריים האלה 25 אחוז מהרכישות ....
של מוצרי תיירות בינלאומיים ע"י ישראלים נעשים בחו"ל דרך הרשת. והאצבע עוד נטויה על המקלדת.
2 גידי 16/03/2014 10:47 מפתיע מאוד שלאגודת הסטודנטים
יש מניות בחברה ציבורית וזה לא נשמע תקין.
דני 16/03/2014 18:00 למה מפתיע?
החברה התחילה כחברה של התאחדות הסטודנטים ולא להיפך. טוב שלא מכרו את המניות שלהם.
1 איתן 16/03/2014 09:47 אכן, שירות מעולה
בד"כ אני לא מעלה תגובות אבל הרגשתי צורך לפרגן. בשנת 2012 רכשתי דרכם כרטיס מסביב לעולם . הכרטיס הכיל מעל 12 טיסות ללא תאריך. כל פעם שרציתי להמשיך במסלול שלחתי להם מייל והם סידרו לי טיסה לתאריך שביקשתי ללא כל בעיות. באמת תודה
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.