ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

האוצר: גירעון של 1.8 מיליארד שקל בפברואר, ירידה בקצב הגירעון

משרד האוצר פרסם היום כי הקצב השנתי של הגירעון מהווה בסוף פברואר 2.7% מהתמ"ג, זאת לעומת 3.15% בסוף 2013
מאקרו, צילום: Getty images Israel
משרד האוצר פרסם היום את נתוני התקציב אשר מסכמים את חודש פברואר. נתונים אלו מצביעים על גירעון של 1.8 מיליארד שקל בפעילות התקציבית של הממשלה. במקביל, הגירעון המצטבר ב-12 החודשים האחרונים נמצא במגמת ירידה ובסוף פברואר הוא מהווה 2.7% מהתמ"ג, זאת לעומת 3.15% בסוף 2013.

מנתוני האוצר עולה כי בחודשיים הראשונים של השנה רשמה הממשלה עודף תקציבי בסך של 2.6 מיליארד שקל, זאת לעומת גירעון תקציבי של 1.8 מיליארד שקל בתקופה המקבילה בשנת 2013. עוד עולה מהנתונים כי סך ההוצאות בפברואר הסתכמו ב-22.5 מיליארד שקל. ההוצאות של משרדי הממשלה הסתכמו ב-19.1 מיליארד שקל ותשלומי הריבית הסתכמו ב-3.4 מיליארד שקלים.

בצד ההכנסות, הממשלה בפברואר הכנסות של 19.8 מיליארד שקל. בחודשיים הראשונים של השנה הסתכמה גביית המסים ב-44.6 מיליארד שקל, עלייה של 16.2% לעומת התקופה המקבילה ב-2013.

על מנת לממן את הגירעון, הממשלה גייסה בפברואר כ-5 מיליארד שקלים. כמו כן, נהנתה הממשלה מהכנסה של 150 מיליון שקל ממכירת אחזקתה (כ-1%) בבזק. במקביל, מימשה המדינה קרקע אשר גרעה כ-60 מיליון שקל מהמאזן.

ובחזרה להכנסות - בחודש פברואר נרשמה עלייה של 19.6% בגבייה ממסים. הסיבה לכך נובעת מירידה של 64% בהחזרי מס הכנסה לעומת רמת החזרים חריגה בחודש פברואר 2013. הגבייה ברוטו נותרה ללא שינוי. בסה"כ, מציינים במשרד האוצר כי הגבייה בפברואר הייתה גבוהה בכ-500 מיליון שקל מהתחזית שהוכנה בסוף השנה

עוד עולה הנתונים כי הגבייה בשוק ההון הסתכמה ב-349 מיליון שקל, עלייה של 25% לעומת פברואר 2013. בגבייה מריבית נרשמה ירידה של 3.5% כאשר בגבייה מני"ע נרשם זינוק של 63%, זאת בשל הפעילות המוגברת של שוק ההון.

נתונים נוספים - ההכנסות של המדינה ממסי דלק הסתכמו בפברואר ב-1.04 מיליארד שקל, עלייה קלה לעומת פברואר אשתקד (1.01 מיליארד שקל). במקביל, נרשמו הכנסות מע"מ של 5.95 מיליארד שקל, זאת לעומת 5.63 מיליארד שקל בפברואר אשתקד. עיקר העלייה נעוצה במהלך של שר האוצר להעלאת המע"מ לרמתו הנוכחית - 18%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה