לאומי: "חשיפה גבוהה לאג"ח ממשלתית מקומי, מעדיפים את מדד ת"א 75"

האנליסטים במחלקת המחקר של לאומי דובקים להמלצותיהם בשוק המניות מהשבוע שעבר ומוסיפים - "עדיף להימנע מאג"ח המדינות המפותחות"
 |  (3)
סוחרים, צילום: Getty images Israel
בסיכומו של עוד שבוע בבורסה בתל אביב מספקים האנליסטים במחלקת המחקר של בנק לאומי את המלצותיהם לשבוע הקרוב. בשוק האג"ח ממליצים בלאומי על חשיפה גבוהה לאג"ח הממשלתי המקומי במח"מ בינוני עד קצר, בעוד שמהאג"ח של ארה"ב וגרמניה עדיף להתרחק.

את השבוע האחרון סיימו המדדים בשוק המניות בעליות, כאשר מדד המעו"ף עלה 2%, מדד ת"א 100 טיפס 2.5% ומדד ת"א הצטיין בעלייה של 4.7% מתחילת השבוע.

מגמה חיובית נרשמה השבוע גם ברוב שוקי המניות בעולם, ובלאומי ממליצים על חשיפה גבוהה לאפיק המנייתי, בדגש על חו"ל. האנליסטים ממליצים בעיקר על חשיפת יתר למדדי המניות באירופה ובבריטניה בהשוואה למשקלם במדד המניות העולמי לאור השיפור בכלכלות אלו. לגבי ארה"ב, מומלץ להחזיק חשיפה קטנה יותר ביחס למשקלה במדד העולמי.

לגבי שוק המניות המקומי, בלאומי עדיין מעדיפים את מדד ת"א 75 על מדד המעו"ף, ומציינים כי "החברות השייכות למדד זה יהנו יותר, בממוצע, מהשיפור בכלכלה העולמית". נציין כי מדד ת"א 75 כבר הוסיף 8% לערכו מתחילת השנה, לעומת תוספת של 1.6% במדד ת"א 25.

- מעדיפים קצר, פחות קונצרני ויותר ממשלתי

לגבי שוק האג"ח, האנליסטים מעריכים כי "התשואות בחלק הארוך של העקומים המרכזיים בחו"ל, וכפועל יוצא מכך גם בשוק המקומי, צפויות להמשיך ולעלות בטווח הזמן הבינוני", כלומר בשנתיים-שלוש הקרובות. מגמה זו באה כתלות בשיפור המתמשך בכלכלת ארה"ב ובאירופה.

ככלל ממליצים האנליסטים להתרחק מאג"ח ממשלתיות של ארה"ב, גרמניה ויפן, ולעומת זאת ממליצים על חשיפה גבוהה לאג"ח במח"מ קצר של ממשלת ישראל.

לגבי האפיק הקונצרני מציינים בלאומי כי "רמת המרווחים באפיק הקונצרני בישראל נמוכה ואינה משקפת באופן מספק את הסיכון", ולכן ממליצים להחזיק חשיפה נמוכה לאפיק זה, ולהתמקד בסדרות של חברות תזרימיות בדירוגי השקעה בינוניים במח"מ קצר. כמו כן, הם ממליצים על החזקה נמוכה של אג"ח קונצרני בחו"ל.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אותה המלצה כבר כמה שבועות
  ofer952 28/02/2014 12:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רק לי זה נראה קצת מוזר שבל"ל מוציא כמעט את אותה המלצה כבר כמה שבועות...? הרי אם שוקי המניות ממשיכים לעלות אז ע"פ דברי הסוקר עצמו צריך להיות יותר זהירים ולצמצם את החשיפה למניות ואילו ההמלצה בעניין זה לא משתנה... WTF ?!
  סגור
 • 1.
  תחזית בנק לאומי
  מוטי 28/02/2014 11:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני עוקב אחרי ההמלצות של הבנק בשבועות האחרונים. יאמר לזכותם שהם הצליחו בתחזיות.שוק המניות ומדד תא 75 עלו יפה. כנ"ל אגחי מדינה. כל עוד הריבית שואפת ל 0 אין תחליף לשוק המניות. ולא ניראה שהריביות אצלנו וברחבי העולם הולכים להשתנות
  סגור
 • את תקנו מניות לאומי, אגוד, כלל ביו, טאואר אפריקה בזן
  נכון 28/02/2014 11:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אל על כיל וח"ל. המניות האלה ימריאו
  סגור