בנק יהב מציג: רווח של 97.8 מיליון שקל מפעולות מתמשכות ב-2013

בנק יהב המוחזק על ידי מזרחי טפחות בשיעור של 50% רשם תשואה להון של 10.6% מפעולות מתמשכות
 | 
דוחות, צילום: Getty images Israel
בנק יהב פרסם היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2013 ולשנה כולה. בשנה החולפת רשם הבנק רווח של 97.8 מיליון שקל מפעולות נמשכות לאחר מסים. התשואה להון מפעולות מתמשכות עמדה על 10.6%. הרוח הנקי החשבונאי עמד על 87.8 מיליון שקל המשקף להון של 9.5%.

שאול גלברד, מנכ"ל בנק יהב: "הבנק שומר על רמת רווחיות שוטפת זהה לזו של שנה קודמת, הרווח מפעולות נמשכות הגיע ל - 98 מליון ש"ח בדומה ל-2012. רמת הריבית האפסית גוררת עימה ירידת מרווחים ושחיקה ברווחיות בכל המגזר הקמעונאי במערכת הבנקאית, אולם הבנק נמצא בתנופה של צמיחה בפעילות ובגיוס לקוחות".

לדבריו, "פעילות זו מאפשרת לו לשמור על נתוני רווחיות גבוהים בניגוד למגמה במערכת, תוך שמירה על מדיניות מחירים זולה ותחרותית. תוצאות השנה הושפעו מהוצאות חד פעמיות בשל הפסקת פעילות תפעול קופות הגמל וקרנות ההשתלמות, שכללו גם הוצאות פרישה מרצון".

בנק יהב פועל מזה כ-60 שנים ונמצא בשליטת בנק מזרחי טפחות והחברה למפעלי כלכלה ותרבות לעובדי המדינה. בסוף 2013 ההון העצמי של הבנק הסתכם ב-965 מיליון שקל, זאת לעומת 881 מיליון שקל בסוף 2012. העלייה בהון העצמי נבעה מהרווח השוטף של הבנק.

דוד בן דוד, יו"ר בנק יהב: "הבנק הקפיד בשנת 2013 לעמוד ביעדי התוכנית האסטרטגית שלו ואף הקדים את לוחות הזמנים המתוכננים. עובדה זו היא שאיפשרה לו להגיע לתוצאות עסקיות ברמה גבוהה, למרות נתוני שוק לא מעודדים במגזר הקמעונאי. מדובר בנקודת מוצא מצויינת לקראת השיפור החזוי במצב השוק מאמצע שנת 2014".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה