תיקון 20: אילן בן דב נאלץ לוותר על שכר של 150 אלף שקל בחודש בסקיילקס

חברת ההשקעות בפירמידה של בן-דב מנסה שוב לאשר את מדיניות התגמול - הפעם הסעיף של עלות השכר ליו"ר נמחקה מהזימון לאספה
 | 
אילן בן דב, צילום: סיון פרג'
אילן בן-דב מנסה שוב לאשר את תנאי העסקת הבכירים בחברת סקיילקס בהתאם לתיקון 20 - אספת בעלי המניות תתכנס ב-23 במארס במשרדי החברה בפתח תקווה. עלות השכר החדשה בהתאם לתיקונים שדרשה אנטרופי, חברת הייעוץ למוסדיים. אנטרופי דרשה להפחית בגובה השכר ולהתאים אותו לביצועי החברה.

עלות השכר של מנכ"ל סקיילקס יהל הסתכמה בשנת 2012 ב-1.7 מיליון שקל וסמנכ"לית הכספים גלית אלקלעי-דוד 1.3 מיליון שקל. בן-דב עצמו לא היה רשאי למשוך משכורת בחברה מנובמבר 2011, אך למרות זאת החברה שילמה לו 212 אלף שקל בתוספת מע"מ.

לפי הזימון הראשון לאספה כללית של בעלי המניות שפורסם בחודש דצמבר אמור היה בן-דב למשוך שכר בעלות חודשית של 150 אלף שקל בחודש. לפי הזימון החדש - סעיף זה נמחק לחלוטין.

סקיילקס דיווחה בזמנו כי "במסגרת עריכת דוח זה התחוור לחברה כי עקב תקלה הועבר למר בן-דב שכר דירקטורים...התקלה תוקנה ובמארס 2013 בן-דב השיב לחברה את כל התגמולים ששולמו לו עקב התקלה".

בחודש דצמבר פורסם הזימון הראשון לאספה לאישור מדיניות התגמול

בן דב ניסה מספר פעמים לאשר את תנאי העסקתו כיו"ר חברת סקיילקס, אך נאלץ לדחות את האספה מספר פעמים. הזימון הראשון לאספה פורסם עוד בחודש דצמבר מיד לאחר שדירקטוריון החברה אישר את מדיניות התגמול.

סקיילקס: "מדיניות התגמול נועדה ליצור תמריצים ראויים לנושאי משרה בחברה גיוס ושימור מנהלים איכותיים מצטיינים המהווים את הבסיס האיתן לניהול החברה, המשך פיתוחה והצלחתה לאורך זמן".

אנטרופי: לא יתכן שהמנכ"ל ירוויח כמו מנכ"לים של חברות גדולות פי כמה

המחקר של אנטרופי בנושא הגיע לידי Bizportal ובו ביקורת קשה על המשכורת שביקשה החברה להעניק למנכ"ל. באנטרופי מסבירים שמנכ"ל סקיילקס ניצב שני למנכ"ל שמשיג תוצאות דומות עם חברה בשווי פי 4 מסקיילקס.

אנטרופי: "מניית חברת סקיילקס איבדה 93%! מערכה בשלוש השנים האחרונות וזאת בעקבות ביצוע רכישה ממונפת של מניות פרטנר, רגע לפני הרפורמה בשוק הסלולר אשר הביאה לירידה חדה בהכנסות ורווחי החברות בענף, וכתוצאה מכך בשווי המניות".

מחזיקי האג"ח בסקיילקס הסכימו להסדר חוב שכלל פריסת תשלומים

סקיילקס נקלעה למשבר תזרימי קשה בגלל הרפורמות והתחרות בשוק הסלולר. פרת המזומנים בתחתית פירמידת החברות הציבוריות של בן-דב, חדלה לספק דיבידנדים שמנים וכל החברות של בן-דב נכנסו לטלטלה. מחזיקי האג"ח נאלצו לספוג הסדר חוב שכלל דחיית תשלומים, אך ללא "תספורת".

האג"ח של סקיילקס נסחרות בהתאם לרמת השעבודים: {סקיילקס אג 1}, {סקיילקס אגח א}, {סקיילקס אגח ד}, {סקיילקס אגח ו}, {סקיילקס אגח ז}, {סקיילקס אגח ח} ו-{סקיילקס אגח ט}.

בן-דב נהנה משכר דרך חברות אחרות בפירמידה שלו

בקצה העליון של הפירמידה של אילן בן-דב חברת {סאני} ומתחתיה סאני תקשורת +0.11% סאני תקשורת 175.2 +0.11% סאני תקשורת בסיס:175 פתיחה:175 גבוה:177.4 נמוך:173 תמורה:161,595 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . כאן מגיע הנכס המרכזי של בן-דב - סקיילקס מחזיקה ב-12.56% ממניות פרטנר +1.24% פרטנר 1,966 +1.24% פרטנר בסיס:1,942 פתיחה:1,942 גבוה:1,990 נמוך:1,942 תמורה:1,401,223 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: וסאני מחזיקה בעוד 1.4%. את השליטה בפרטנר (31%) רכש אשתקד חיים סבן מידי ב-דב.

שתי החזקות נוספות של בן-דב הן: חברת {טאו} שמונה לה מפרק וחברת יוזר טרנד , שעוסקת באפיון ופיתוח בתחומי הסלולאר והאינטרנט באמצעות חברת נטקראפט . בן דב נהנה משכר גם בחברות אלה בגין תפקידים שונים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה