רשות ני"ע נגד הגופים הזרים? "לא נרשום את הקרנות שלנו בארץ"

אתמול התקיים דיון בוועדת הכספים בעניין כניסת הקרנות הזרות. נציג שרודרס ציין כי "ברגע שהשוק ייפתח - הכל ישתחרר והציבור הישראלי יוכל להיחשף לעולם ההשקעות הבינלאומי"
 | 
זרים
"על פי הטיוטה האחרונה שהוגשה ע"י רשות ניירות ערך, אני לא מאמין שנרשום את הקרנות שלנו בארץ מאחר ואין בזה שום הגיון עסקי. בכך, ישראל למעשה תהיה המדינה היקרה ביותר לרישום קרנות זרות".

את דברים אלו אמר תיירי קלארק, נציג שרודרס, ענקית ההשקעות הבינלאומית, בדיון בוועדת הכספים. ""בשורה התחתונה, כניסת הקרנות הזרות תיטיב עם הצרכן הישראלי - וזה מה שחשוב. רשות ניירות ערך צריכה להתוות מסגרת מוסדרת ומקובלת הנהוגה בכל העולם וכוחות השוק כבר יעשו את כל השאר".

שיווק הקרנות זרות יאפשר לציבור הישראלי להנות מהמגוון והאפשרויות הרבות שלעולם ההשקעות הבינלאומי יש להציע. הציבור הישראלי יהיה בדיוק כמו הציבור האמריקאי או האירופאי. "לשרודרס ידע, ניסיון בכל הנוגע להשקעות בשווקים בינלאומיים בדיוק כמו שלבית השקעות מקומי יש ידע וניסיון בהשקעה בשוק המקומי. אנחנו רק רוצים לתת לציבור עוד אופציות במקטע הבינלאומי".

"אני מבין את החששות ומאמין שיו"ר הרשות רוצה לוודא שהוא הקטין את הסיכונים למינימום האפשרי עבור הציבור הישראלי אבל, אני לא רואה סיבה שמה שעובד בכל העולם לא יעבוד בישראל. כמו בכל העולם, לפני ששווקים נפתחים לתחרות יש הרבה סימני שאלה אבל ברגע שזה קורה כוחות השוק יפעלו ולא יבינו איך זה לא קרה עד עכשיו".

כבר הרבה שנים מנסים להעביר את התיקון בחוק שיאפשר שיווק קרנות זרות, מניסיון עסקי של החדרת קרנות זרות לשווקים שונים בעולם – אני לא מאמין שיש גוף זר שמבחינה עסקית יוכל לשווק את קרנותיו בישראל".

"יותר מזה – אם הטיוטה האחרונה שהוגשה ע"י רשות ניירות הערך תעבור בוועדת הכספים אנחנו לא נרשום את הקרנות שלנו בישראל, אמנם, השוק הישראלי הוא בעל פוטנציאל עצום אבל יש עוד שווקים בעולם. למעשה - ישראל תהפך למדינה היקרה ביותר בעולם לרישום קרנות זרות".

"כיום, בישראל, החששות והרגולציה מובנת – ברגע שהשוק יפתח – הכל ישתחרר והציבור הישראלי ייחשף לעולם ההשקעות הבינלאומי ויהנה מהמגוון שיש לו להציע".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה