ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

רשות ני"ע נגד הגופים הזרים? "לא נרשום את הקרנות שלנו בארץ"

אתמול התקיים דיון בוועדת הכספים בעניין כניסת הקרנות הזרות. נציג שרודרס ציין כי "ברגע שהשוק ייפתח - הכל ישתחרר והציבור הישראלי יוכל להיחשף לעולם ההשקעות הבינלאומי"
זרים
"על פי הטיוטה האחרונה שהוגשה ע"י רשות ניירות ערך, אני לא מאמין שנרשום את הקרנות שלנו בארץ מאחר ואין בזה שום הגיון עסקי. בכך, ישראל למעשה תהיה המדינה היקרה ביותר לרישום קרנות זרות".

את דברים אלו אמר תיירי קלארק, נציג שרודרס, ענקית ההשקעות הבינלאומית, בדיון בוועדת הכספים. ""בשורה התחתונה, כניסת הקרנות הזרות תיטיב עם הצרכן הישראלי - וזה מה שחשוב. רשות ניירות ערך צריכה להתוות מסגרת מוסדרת ומקובלת הנהוגה בכל העולם וכוחות השוק כבר יעשו את כל השאר".

שיווק הקרנות זרות יאפשר לציבור הישראלי להנות מהמגוון והאפשרויות הרבות שלעולם ההשקעות הבינלאומי יש להציע. הציבור הישראלי יהיה בדיוק כמו הציבור האמריקאי או האירופאי. "לשרודרס ידע, ניסיון בכל הנוגע להשקעות בשווקים בינלאומיים בדיוק כמו שלבית השקעות מקומי יש ידע וניסיון בהשקעה בשוק המקומי. אנחנו רק רוצים לתת לציבור עוד אופציות במקטע הבינלאומי".

"אני מבין את החששות ומאמין שיו"ר הרשות רוצה לוודא שהוא הקטין את הסיכונים למינימום האפשרי עבור הציבור הישראלי אבל, אני לא רואה סיבה שמה שעובד בכל העולם לא יעבוד בישראל. כמו בכל העולם, לפני ששווקים נפתחים לתחרות יש הרבה סימני שאלה אבל ברגע שזה קורה כוחות השוק יפעלו ולא יבינו איך זה לא קרה עד עכשיו".

כבר הרבה שנים מנסים להעביר את התיקון בחוק שיאפשר שיווק קרנות זרות, מניסיון עסקי של החדרת קרנות זרות לשווקים שונים בעולם – אני לא מאמין שיש גוף זר שמבחינה עסקית יוכל לשווק את קרנותיו בישראל".

"יותר מזה – אם הטיוטה האחרונה שהוגשה ע"י רשות ניירות הערך תעבור בוועדת הכספים אנחנו לא נרשום את הקרנות שלנו בישראל, אמנם, השוק הישראלי הוא בעל פוטנציאל עצום אבל יש עוד שווקים בעולם. למעשה - ישראל תהפך למדינה היקרה ביותר בעולם לרישום קרנות זרות".

"כיום, בישראל, החששות והרגולציה מובנת – ברגע שהשוק יפתח – הכל ישתחרר והציבור הישראלי ייחשף לעולם ההשקעות הבינלאומי ויהנה מהמגוון שיש לו להציע".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה