פותחים את 2014: רשת הדיור המוגן מגדלי הים התיכון יוצאת להנפקה

מגדלי הים התיכון מחזיקה ב-5 בתי דיור מוגן במרכז הארץ בשווי של יותר מ-2 מיליארד שקל ויוצאת להנפקת מניות בבורסה.
 |  (2)
מוטי קירשבאום, צילום: יח"צ
האם בקרוב המשקיעים בבורסה יוכלו להיחשף להשקעה בתחום הדיור המוגן? חברת מגדלי הים התיכון פרסמה היום טיוטת לקראת לציבור של מניות. את ההנפקה תוביל פועלים IBI והיא צפויה להיות ההנפקה הראשונה בבורסה (IPO) בשנת 2014.

רשת מגדלי היום התיכון כוללת חמישה בתי דיור יוקרתיים המיועדת לגיל השלישי אשר כולל כ-1,200 יחידות דיור ומחלקות סיעודיות. כמו כן, היום הודיעה החברה על רכישת בית דיור שישי בירושלים בכ-103 מיליון שקל. במקביל, נמצאת הרשת בתהליך לבניית בית דיור יוקרתי בגני תקווה אשר יושלם בשנת 2016. שיעור התפוסה הממוצע ברשת עומד על 94%.

ההנפקה המתוכננת תכלול מניות בלבד ועל פי הערכות, שיעור אחזקות הציבור לאחר ההנפקה יעמוד על 20%-25% אשר עשוי להכניס את החברה למדדים המובילים בבורסה. נכון להיום, ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות כולל מסים נדחים מסתכם בכ-675 מיליון שקל.

שווי הנכסים שבבעלות החברה עמד בסוף ספטמבר על יותר מ-2 מיליארד שקל. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות כפי שמופיע בספרי החברה הסתכם ב-450 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים רשמה החברה הכנסות של 86.8 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם בכ-76 מיליון שקל.

יו"ר הרשת הוא מוטי קירשנבאום ומנכ"ל הרשת הוא דורון ארנון. השניים ציינו כי "אנחנו נרגשים ממהלך ההנפקה של הרשת ומייחסים למהלך חשיבות רבה. הפיכת מגדלי הים התיכון לחברה ציבורית תאפשר לנו לחזק את מעמדה המוביל בשוק הדיור המוגן, ולהאיץ את תכניות הפיתוח שלה בשנים הקרובות. החברה מאמינה, כי המוניטין ממנו היא נהנית בשוק, הצמיחה המאפיינת את החברה בשנים האחרונות והייחודיות שבפעילותה יסייעו לה להשלים את המהלך בהצלחה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כדאי לכם להשקיע במניה כי אם יתמזל מזלכם תגיעו
  דיור מוגן 09/02/2014 15:50
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לדיור מוגן. ולכל אלה שמתבדחים על חשבון הקשישים אז השכנה שלי אומרת שרק לאוייבים שלה היא מאחלת למות בשיער שחור. תקנו ותשקיעו בעתידכם . כי תגיעו לשם אם רק יהיה לכם מזל
  סגור
 • 1.
  עודף הרגולציה החריב את הבורסה, הפעילים צריכים דיור מוגן
  רגולציה = שחיתות! 09/02/2014 15:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם הדיור המוגן יכול להגן עלינו מפני הרגולציה?
  סגור