תיקון 20 לשכר הבכירים: 114 חברות קיבלו מאנטרופי המלצה שלילית

78 מהחברות הציבוריות קיבלו המלצה חיובית מחברת הייעוץ מבלי שהתבקשו לבצע שינויים במדיניות התגמול.
 | 
ירידות, צילום: Bizportal
תיקון 20 התווסף אשתקד לתיקון 16 במטרה להקשות על בכירים בחברות ציבוריות לקבל משכורות גבוהות. חברת אנטרופי המייעצת בעניין זה ערכה סיכום של ההשפעה של הכנסת התיקון.

התוצאות העיקריות הן : 243 חברות בסך הכול קיבלו המלצה חיובית מתוך 357 חברות שנבחנו. 114 חברות קיבלו המלצה שלילית, מתוכן 25 חברות עדיין נמצאות בתהליך מול אנטרופי. 46% מהחברות שנבדקו על ידי אנטרופי ערכו שינויים במדיניות התגמול בעקבות הערות אנטרופי. 78 מהחברות הציבוריות קיבלו המלצה חיובית מבלי שהתבקשו לבצע שינויים במדיניות התגמול.

ענת גואטה, מנכ"ל אנטרופי שירותי מחקר: "המטרה המרכזית אותה ראינו לנגד עינינו באשר לתיקון 20, היא יצירת קשר בין ביצועים לתגמול באופן שיהיה שקוף, ככל שניתן, אפקטיבי ומחובר באופן ישיר לאינטרס של בעלי מניות המיעוט בהשאת ערך החברה.

ראוי לציין שתיקון 20, בניגוד לתיקון 16, הוא תהליך ארוך טווח שתוצאותיו ימדדו על פני שנים. בעלי מניות המיעוט קיבלו כלים טובים לעקוב אחר האופן בו החברות מתגמלות את נושאי המשרה בהם, ובעיקר הדברים אמורים לתגמול המנכ"ל והיו"ר, כך שבמועד חידושה, תיעשה בחינה כיצד מיושמת מדיניות התגמול של החברה בפועל בהתם לתוצאותיה הכספיות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה