עידו חדד: "חוזי ההפרשים מאפשרים למשקיע לסחור גם בשלב ההנפקה"

מנהל חדד המסחר של CITY INDEX דיבר בכנס בורסה גרף על מכשיר המינופים יוצא הדופן - "למקצוענים בלבד שיודעים מה הם עושים"
 |  (5)
עדו חדד
סיטי אינדקס היא חברת של ICAP, אחת מחברות הברוקראז' הגדולות בעולם למוסדות פיננסיים. סיטי אינדיקס עובדת תחת רשות ניירות הערך המחמירה בעולם, ה-FCA. עידו חדד, מנהל חדר המסחר ב-סיטי אינדקס, התייחס בכנס בורסה גרף לניהול הסיכונים בשוק ההון. חדד התמקד בכלי שנקרא 'חוזי הפרשים' שהוא תחום העיסוק של סיטי אינדקס. חדד ציין כי מדובר בנושא שמתאים רק לאנשים בעלי ניסיון רב ותחכום בשוק.

סיטי אינדקס סוחרת בסוגי רבים מאוד של נכסים, מדובר במסחר על בסיס ביטחונות בלבד. לדוגמא אומר חדד "נניח שסוחר רוצה לקנות 1000 מניות מייקרוסופט, במחיר של 37 דולר למניה, אותו משקיע זקוק ל-37 אלף דולר, סכום גדול מאוד למשקיע קטן - כיצד הוא אכן יכול להחשף למניה בכמות שהוא רוצה? סיטי אינדקס נותנת לסוחר אפשרות לסחור ברב המניות (בעיקר גדולות) בעולם והיא דורשת ממנו ביטחונות של 4% בלבד על אותה עסקה. ז"א שאותו סוחר קטן זקוק ל-1,480 דולר בלבד כדי לבצע את העסקה המדוברת - כי החברה היא זו שרוכשת את כמות המניות שהוא רוצה והוא חשוף לתשואה או להפסד שהקנייה הזו יכולה לייצר."

"המסחר הוא על בסיס בטחונות ללא תאריך פקיעה. החברה באמת רוכשת את המניות והלקוח זכאי גם לדיבידנד של אותה מניה. " חדד הוסיף כי "המשקיע יכול לקנות מניות מבורסות רבות מאוד בעולם, אבל רק חברות ששויין הוא לפחות 50 מיליון דולר. לצורך העניין, המשקיעים יכולים לסחור במניות בשלב ההנפקה. ז"א שאם מניית טוויטר החלה להסחר ב-22 דולר ורק המוסדיים יכלו לרכוש אותה בשלב הזה, סיטי אינדקס מאפשרת לאזרח הפשוט לעשות את זה בעזרת חוזי ההפרשים."

חדד הסביר כי חוזי ההפרשים מאפשרים לסוחר קטן להחשף לרכישות של מניות גדולות מאוד גם בסכומים קטנים, כיוון שהחברה, סיטי אינדקס, היא זו שמבצעת את העסקה עצמה - כך שהמשקיע הקטן ממנפף באופן דרמטי את התיק שלו. חדד הדגיש כי "זה לא מיועדת לחובב מתחיל אלא למקצוענים שיודעים מה הם עושים. החברה ממנת לסוחריםשלה קורסים בכל הרמות כדי שהלקוחות שלה ירוויחו, כיוון שהיא נהנת אך ורק מהעמלות שהיא מרוויחה ולא מהמסחר עצמו כלל".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ההרצאה הייתה מרתקת! (ל"ת)
  אהוד שמיר 25/12/2013 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מחקר: וורן באפט ממנף את ההשקעות לייצר תשואות פנומנלית
  מקצוען 25/12/2013 11:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מחקר שהתפרסם לאחרונה הראה שוורן באפט משקיע במניות בשוליים, קריא ממנף את ההשקעות במניות באמצעות הלוואות, על מנת לייצר תשואות פנומנלית במשך שנים. אתה מתייחס בסקפטיות שלך לחברות ישראליות ששדדו את הלקוחות. הייתי בהרצאה ואני מבין בשוק ואני חייב לציין שהוא הציג שם גישה מאוד מעניינת לניהול תיק השקעות. הסקפטיים תמיד ישארו סקפטיים.
  סגור
 • 3.
  עושה שוק
  צדק 25/12/2013 00:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איזה שטויות. המינוף הומצא כדי שאנשים קטנים שאין להם 37K בחשבון יוכלו למחוק את הכסף שלהם במהירות גדי שברוקרים מהסוג הזה יוכלו לשמור את כל הכסף לעצמם. מקצוענים בטח שלא יתקרבו לדבר זה אלא רק דגים טריים שעוד לא מבינים כלום.
  סגור
 • 2.
  למה לא מדברים על מחיר הטעות ? מחיקת כל ההון עליו הימרו (ל"ת)
  revavot 24/12/2013 23:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  עידו אתה תותח- בהצלחה (ל"ת)
  מכיר 24/12/2013 21:11
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור