דוד אללוף: "התעודות הממונפות מתאימות למשקיעים מתוחכמים בלבד"

המנכ"ל המשותף של תכלית תעודות סל דיבר בכנס בורסה גרף על המסחר בתעודות הממונפות - כלי מסחר למבינים בלבד
 |  (1)
דוד אללוף
דוד אללוף, מנכ"ל משותף בתכלית תעודות סל, המנהלת 130 מיליארד שקל, דיבר היום בכנס בורסגרף שנערך בבניין הבורסה בת"א. אללוף התייחס לתעודות הסל הממונפות המאפשרות להחשף למדד המעו"ף בת"א, וכן לתעודות השורט (כשללקוחות קטנים קשה לסחור היום בשורטים באופן ישיר) ותעודות אלו הן כלי עבור המשקיעים הקטנים. כלי נוסף אליו התייחס אללוף הוא גידור תיקי השקעות בתקופות של אי ודאות.

אללוף אמר כי "מי שלא מבין את המוצרים לעומק מוטב שיתייעץ עם יועצי השקעות, אחרת אתם עלולים למצוא עצמכם מופסדים. התעודות הממונפות הן תנודתיות יותר, אבל יש להן עושה שוק, דבר שאין למניות ספציפיות והוא מאפשר כניסות ויציאות לתעודות בקלות."

אללוף דיבר על סוגי המשקיעים בבורסה "התעודות הממונפות אינן מתאימות למשקיעים הסולידיים. הן מתאימות למשקיעים מתוחכמים ובעלי ניסיון ואנשים שעוקבים אחרי השוק באופן רציף. היום השוק הזה פתוח לתחרות כשעד היום הוא היה סגור לתחרות בשל רגולציה."

בהתייחסו למושג 'מינוף' אמר אללוף "לדוגמא במינוף של פי 2 - ביום מסחר חיובי כשמדד המעו"ף עלה ב-1% תעודת השורט יורדת ב-2% ותעודת הלונג עולה ב-2%. הסיבה שתעודת הסל האלה לא נותנות בדיוק את התוצאה של רמת הסגירה של הבורסה בסוף יום המסחר היא שהמסחר בתעודות מסתיים בתחילת שלב הסגירה ולא בסיומו, ולכן נוצר עיוות טכני, כיוון שהיא לא מגלמת את התנודה שחלה בשלב הסגירה עצמו."

אללוף התייחס גם למינוף פי 3 ואמר כי "יום האיזון, הוא היום האחרון של החודש הקודם ושעל פיו ייקבע האיזון של התעודה."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עודף הרגולציה הורס את שוק ההון! תיקון 21 אסון!
  רגולציה = שחיתות! 24/12/2013 18:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממספר רב של מנפיקי תעודות נותרנו עם 4 בלבד!
  סגור