לגזור ולשמור: בתי ההשקעות בוחרים את 'המניות החמות' ל-2014 - צפו ברשימה

והפעם - ההמלצות של פסגות, תמיר פישמן ואיילון. Bizportal מציג את 5 המניות המומלצות של בתי ההשקעות הגדולים. חלק ב'
 |  (11)
תחזיות ל2014, צילום: Getty images Israel
2013 תיזכר כשנת משבר בבורסה בת"א (בה פוטרו המנכ"לית והיו"ר) אבל גם כשנה של תשואות יפות מאוד, גם אם מדובר בתשואת חסר בכל הקשור למדד המעו"ף. 12% הוסיף המדד המוביל בת"א, כאשר מדד ת"א-75 הגדיל לעשות עם עלייה של 23%. כל זאת, כאשר נותרו עוד 5 ימי מסחר (בת"א) לסוף השנה.

2013 הייתה שנה שבה המוסדיים וגם הציבור הסתערו על שוקי המניות בחו"ל, אבל ברבעון האחרון ראינו חזרה של מוסדיים להשקעה בת"א - והדבר היה בין הגורמים המשמעותיים לשבירת הדשדוש במעו"ף שנמשך מתחילת השנה ועד סוף אוגוסט. אותו דשדוש הביא את המעו"ף לתשואת חסר משמעותית מול ה-S&P 500 שזינק 27.5% והנאסד"ק שהוביל את וול סטריט עם עלייה של 34.5%. אבל אפילו הם נשארו מאחור מול הרפורמות של ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, שהזניקו את מדד הניקיי ב-52%.

בגדול, יש כיום קונצנזוס בקרב הכלכלנים ומנהלי ההשקעות לפיו גם ב-2014 השוורים ימשיכו לתת את הטון. עם זאת, לכולם ברור שעניין הסלקטיביות ישחק תפקיד מרכזי - ו"לא כל מטאטא יירה" גם בשנה הבאה. אז באילו מניות בתי ההשקעות הגדולים מאמינים שנראה תשואות נאות? Bizportal פנה לבתי ההשקעות הגדולים - בבקשה לסמן את 5 המניות החמות ל-2014. פספסתם את חלק א' עם ההמלצות של אקסלנס, מגדל שוקי הון ו-מיטב דש? - לחצו כאן

בית ההשקעות פסגות

מניית סקופ +0.1% סקופ 10,280 +0.1% סקופ בסיס:10,270 פתיחה:10,270 גבוה:10,420 נמוך:10,170 תמורה:907,091 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - החברה הינה מפיץ מוביל העוסקת ביבוא ושיווק מוצרים וחומרי גלם בענף המתכות. החברה נהנית מיתרון תחרותי בשוק המקומי ומספקת מגוון רחב של 80,000 מוצרים מכל סוגי המתכות והפלסטיקה ההנדסית המשווקים לתעשייה. השירות הלוגיסטי המלא שמעניקה החברה ללקוחותיה כולל עיתוד מלאי, אחסון, חיתוך, ניסור ואספקה תוך 24 שעות. שירות זה מתבסס על מערכת מלאי ואחסון אוטומטיים מהמתקדמים בעולם.

החל מ-2004 החברה התחילה להתרחב בחו"ל. הטמעת פעילויות אלו הייתה כרוכה בהשקעה ועקומת לימוד חדה אולם היום הפעילות באירופה רווחית והפעילות בארה"ב מאוזנת. אנו מצפים שהפעילות בארה"ב תתחיל להניב תרומה חיובית לחברה בשל ההתאוששות של התעשייה המסורתית בארה"ב. החברה נסחרת במכפיל רווח חזוי של 6.9 לשנת 2014. להערכתנו אין מניעה מחלוקה של 100% מהרווח כדיבידנד (המגלם תשואת דיבידנד חזוי לשנת 2014 של 12%) בשל רמת המינוף הסביר של החברה. לכן, מדובר במניה אשר אינה יקרה ומציעה פוטנציאל של דיבידנד גבוה.

מניית אלקטרה -0.62% אלקטרה 87,660 -0.62% אלקטרה בסיס:88,210 פתיחה:88,210 גבוה:88,590 נמוך:87,340 תמורה:6,655,442 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - החברה הינה הספק המוביל של מערכות אלקטרו מכניות (התקנת מעליות, צנרת, מערכות מיזוג וכד') בישראל וכן בעלת חברת בניה מהמובילות בישראל. אמנם הרווחיות בביצוע הפרויקטים אינה גבוהה, אך לאחר השלמת הפרויקט אלקטרה מעניקה שירות לכלל ההתקנות שביצעה לאורך שנים רבות ושם טמונה הרווחיות הגדולה.

החברה נמצאת במגמת צמיחה שצפויה להמשיך לאור צבר הזמנות אדיר של קרוב ל-8 מיליארד שקל. בעוד שאנו סבורים כי חברות הנדל"ן בישראל מתומחרות במחיר מלא, אנו סבורים כי החשיפה הטובה ביותר לענף הינה בחשיפה לחברה שבונה מבנים רבים, זוכה במכרזים ממשלתיים ונהנית מקצב הבניה הגבוה בישראל.

החברה גם עשויה ליהנות מהשבחה משמעותית שביצעה בקרקע גדולה בסנט פטרסבורג לאחר שהיגעה להבנות למכירת חלק ממנה. בנוסף, המכירה הצפויה של מגדל אלקטרה בתל אביב צפויה להוביל לדיבידנד משמעותי שעשוי להניב תשואה של כ-10% בשנה הבאה. כאשר אנו מנטרלים את שווי הקרקעות והנדל"ן של החברה מדובר בחברה שנסחרת במכפיל EV/EBITDA של 8 ובמכפיל רווח של 10, מכפילים אטרקטיביים כאשר אנו מתחשבים בעובדה שעיקר פעילות החברה הינה מחוזי שירות ארוכי טווח בעלי רמת ביטחון גבוהה מאוד.

סמסונג אלקטרוניקס (בורסת לונדון, סימול: SMSN.L ) - ידועה כיצרנית הסמסונג גלקסי, טלפון נייד חכם אשר מתחרה ראש בראש באייפון של חברת אפל. אולם מדובר בקונגלומרט תעשייתית גדולה אשר מייצרת מגוון רחב של מוצרי אלקטרוניקה כגון טלוויזיות ושבבים אלקטרוניים. חלק מהשבבים אשר החברה מייצרת נמצאים גם בתוך האייפון.

כרגע רוב הרווחיות של הקבוצה נובעת מתחום הטלפונים הניידים ועל אף העליונות של סמסונג בתחום הטלפונים החכמים המשקיעים חוששים מהאטה במכירות בתחום ומההשפעה של יצרנים סינים אשר מציעים דגמים של טלפונים חכמים בסיסים במחירים נמוכים. עם זאת סמסונג יודעת להסתגל למצב הדינמי בשוק הטלפונים הניידים ולאחרונה העתיקה מפעלים מסין לווייטנאם כדי להקטין עלויות ולשמור על כושר התחרותיות.

בהנחה שסמסונג אכן תצליח לשמור על רווחיות סבירה בתחום הטלפונים המשקיעים אשר קונים את המניה מקבלים את חטיבת השבבים וחטיבת מוצרי האלקטרוניקה כמעט בחינם. סמסונג נסחרת במכפיל רווח צפוי של 6.4 לשנת 2014 ובמכפיל EV/EBITDA של 3.1. מדובר במכפילים זולים מאד.

VALERO (בורסת NYSE, סימול: VLO ) – חברת הזיקוק הגדולה בארה"ב. בבעלות החברה בתי זיקוק בכל רחבי ארה"ב. גילוי פצילי הגז והנפט בארה"ב גרמה לרעידת אדמה בתחום הזיקוק. כיום בתי הזיקוק בארה"ב מופעלים ע"י גז טבעי זול. מעבר לכך, בשל האיסור על ייצוא נפט גולמי בתחומי ארה"ב, נוצר פער אדיר בין מחיר הנפט הגולמי בארה"ב (אשר סובל מעודף היצע) לבין מחיר הנפט העולמי. בעקבות כך, מרווחי הזיקוק (הפער בין עלות הנפט למחיר התזקיקים כגון בנזין וסולר המופקים ע"י בתי הזיקוק) נמצאים במגמת עלייה מתמדת ובתי הזיקוק בארה"ב פועלים בתפוקה מלאה.

לא רק שהם מספקים את הביקוש לתזקיקים בארה"ב אלא שהם מתחילים לייצא תזקיקים בכמויות אדירות ובמחירים זולים שבתי זיקוק במדינות אחרות אינם מסוגלים להתמודד מולם. על אף העלייה החדה במחיר מניית VALERO בשנה החולפת לא נראה לנו שהמניה מתמחרת באופן מלא את הפוטנציאל לעלייה חדה נוספת ברווחיות. VALERO נסחרת במכפיל רווח של 10.3 ובמכפיל EV/EBITDA של 5.3. תשואת הדיבידנד עומדת על 1.9%.

STANDARD CHARTERED (בורסת לונדון, סימול: STAN.L ) - מדובר בבנק בריטי אשר פועל באופן כמעט בלעדי בשווקים מתעוררים ובאסיה. הבנק מפוזר מאד מבחינה גיאוגרפית אם כי ראוי לציין שהונג קונג וסינגפור אחראים לכשליש מהרווח. עם זאת, הבנק צומח מהר באפריקה ובמדינות אחרות באסיה דוגמת הודו ואינדונזיה. כידוע לאחרונה השווקים המתעוררים איבדו חלק מההילה שלהם. חלק מהמדינות סובלות מגירעון בחשבון השוטף והמטבעות שלהם נחלשו בעקבות הצפי שהפד האמריקאי ירסן את המדיניות המוניטארית המרחיבה. בנוסף, הבנק מדווח על תוצאות חלשות בקוריאה בשל יוזמה מקומית אשר מאפשר ללווים פריים להקטין את נטל החוב. בעקבות כך מניית הבנק ירדה בצורה חדה. לכן, אם בעבר מדובר היה בבנק שנסחרה במכפילים גבוהים היום המצב שונה לגמרי. מכפיל רווח חזוי לשנת 2014 עומד על ובמכפיל הון של 1.04. תשואת הדיבידנד עומדת על 4.3%. עבור משקיעים אשר חושבים שהפסימיות לגבי שווקים מתעוררים קצת מוגזמת מדובר בהחלט בהשקעה מעניינת ויחסית זולה.

בית ההשקעות תמיר פישמן

בנק פועלים +0.3% פועלים 2,645 +0.3% פועלים בסיס:2,637 פתיחה:2,665 גבוה:2,666 נמוך:2,615 תמורה:67,566,087 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - הבנק הציג ברבעון האחרון תשואה להון של כ-9.6% ואנו מאמינים כי התשואה המייצגת לבנק לטווח הארוך הינה כ-10% על ההון ואף למעלה מכך. תשואה זו בשילוב מכפיל הון של כ-0.9 מביאה אותנו למסקנה ברורה כי מדובר בהשקעה אטרקטיבית בשוק המקומי. צריך לזכור כי התשואה על ההון הגבוהה הושגה בתקופה בה יש לחצים של בנק ישראל להורדת עמלות הבנקים, וסביבת הריבית רחוקה משיווי משקל, מה שמעיד על יכולת הבנק להתייעל, ועל האפסייד האפשרי בסביבת ריבית גבוהה יותר שעשוייה להגדיל את הרווח המימוני. מחיר יעד 21 שקל .

בנק דיסקונט +0.62% דיסקונט 1,292 +0.62% דיסקונט בסיס:1,284 פתיחה:1,317 גבוה:1,320 נמוך:1,292 תמורה:70,693,362 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - מכפיל ההון של בנק דיסקונט – 0.6 הינו הנמוך מבין הבנקים הגדולים ובכך "נענש" הבנק על ידי שוק ההון על חוסר יעילות מתמשך ותיק אשראי פחות איכותי. האם תשואה להון של 9% וצפונה מכך ברבעונים האחרונים הינה מייצגת ? ככל הנראה שלא וטומנת בחובה סעיפים חד פעמיים רבים. התשואה המייצגת לדעתנו נעה בסביבות 7% בדומה לשנת 2012. אז איפה האפסייד? אנו סבורים כי מכירת דיסקונט ניו יורק שמייצר תשואה נמוכה של כ-5% הינה טובה לבנק ועשוייה לשפר את מצבו. חשוב מכך, כניסתה של המנכ"לית החדשה לילך אשר-טופילסקי לתפקיד, עשוייה להביא סוף סוף להתייעלות הבנק למרות הכוח הגדול של הועד. המהלך יהיה קשה ומאתגר, אבל בסופו של דבר יקרה ועשוי להביא את בנק דיסקונט להסחר במכפיל הון גבוה הרבה יותר. מחיר יעד – 7.5 שקל

בנק מזרחי טפחות +0.89% מזרחי טפחות 6,719 +0.89% מזרחי טפחות בסיס:6,660 פתיחה:6,724 גבוה:6,724 נמוך:6,651 תמורה:17,383,011 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - לכאורה הבנק היקר ביותר עם מכפיל הון של 1, אולם הבנק יודע לייצר באופן עקבי תשואה נאה להון של כ-13%, הגבוהה במערכת. הבנק מציג יעילות גבוהה,הפרשות נמוכות מאוד להפסדי אשראי, עלייה בהיקפי הפעילות, ונהנה בעיקר משוק הדיור הגואה. בהעדר רצון ויכולת אמיתיים מצד הממשלה להורדת מחירי הדיור, ובסביבת ריבית שתמשיך להיות נמוכה בשנה הקרובה, נראה שהבנק ימשיך להינות ביתר שאת משוק הנדל"ן הפורח. מחיר יעד – 49 שקל .

ג'ונסון אנד ג'ונסון (בורסת NYSE סימול: JNJ ) - חברה מובילה בתחום הפרמצבטיקה , מוצרי טיפוח וציוד רפואי .החברה עוסקת בפיתוח , ייצור ומכירה של מגוון מוצרים בתחום הבריאות בכל העולם והיא נחשבת לאחת החברות המגוונות בתחום . החברה מייצרת קשת רחבה של מוצרים החל ממוצרי טיפוח לשיער , תרופות מרשם וללא מרשם ועד ציוד רפואי לבתי חולים.למרות גודלה , החברה נחשבת לחדשנית והשקיעה ב-2012 כ-7.7 מיליארד דולר במחקר ופיתוח.

בשנים האחרונות השיקה החברה מספר בלוקבסטרים כגון Invega Sustenna לטיפול בסכיזורפניה אשר מכירותיה צמחו השנה ב-55% , Simponi לטיפול בדלקות פרקים אשר מכירותיה צמחו השנה ב-50% , Stelara לטיפול בפסוריאזיס אשר מכירותיה צמחו השנה ב-40% , Zytiga לטיפול בסרטן הערמונית אשר מכירותיה צמחו השנה ב-50% ו-Xarelto למניעת קרשי דם אשר מכירותיה צמחו השנה ב-150%.

במאי 2013 הודיעה החברה על מוצרים חדשים שעליהם היא עובדת ומצפה להשלימם עד 2017 כשביניהם טיפול חדשני לסוכרת , תרופה לצהבת C , וטיפול פורץ דרך ללוקימיה. ג'ונסון אנד ג'ונסון נסחרת במכפיל 13 לשנה הבאה , מראה קצב צמיחה של 8-10%, לחברה אין חוב והיא מחלקת דיבידנד יפה המגלם תשואת דיבידנד של 3%. מחיר יעד 100 דולר .

צ'יינה מובייל (בורסת NYSE, סימול: CHL) - הינה המפעילה הסלולרית הגדולה בעולם במונחים של מספר מנויים (כ-740 מיליון) ובעלת נתח שוק של מעל 60% בשוק הסיני.בשנים האחרונות גוברת התחרות בשוק הסיני אך עם זאת מספר המנויים של החברה גדל ב-8% ברבעון השלישי של 2013 ומספר המשתמשים בדור השלישי גדל ב-124% לעומת השנה שעברה ,כשברבעון השלישי הוסיפה החברה 32 מיליון משתמשי דור שלישי. למרות העלייה בשימוש בדור השלישי ה-ARPU ירד ב-1.5% בגלל התחרות המביאה הורדת מחירים עבור שיחות. החברה מחלקת כ-40% מרווחיה כדיווידנד לבעלי המניות כשתשואת הדיויידנד עומדת על כ-3.9%.

התחרות הגוברת הביאה לכך שהחברה נסחרת במכפיל רווח של 9.9 , נמוך בהשוואה למכפיל הממוצע של 2012 שעמד על 11.65. לאחרונה חתמה החברה על הסכם עם חברת אפל להפצת מכשירי אייפון למנויי הרשת והיא צפויה להתחיל לשווק אותם עוד החודש, צ'יינה מובייל היא בין חברות הסלולר האחרונות בעולם שעדיין לא משווקות את מכשיריה של אפל. מחיר יעד: 60 דולר .

קבוצת איילון

{פרוטרום} – פועלת בשווקי התמציות וחומרי הגלם העולמיים ומדורגת כאחת מ-10 החברות הגדולות בעולם בתחום הטעם והריח. אסטרטגיית הצמיחה של החברה מבוססת על רכישת מתחרים בשיעורי רווחיות אטרקטיבית תוך סינרגיה בין מפעלים באיזורי פעילות קרובים ,ניצול יתרון לגודל וחדירה לשווקים חדשים באמצעות רכישת מתחרים מקומיים. ב- 2013 החברה רכשה 4 חברות שהיקף מכירותיהן עמד ב-2012 על כ-147 מיליון דולר , כאשר ב-9 חודשים הראשונים של 2013 היא הציגה מחזור הכנסות של כ-482 מיליון דולר. בהטמעה מלאה של החברות הנרכשות תוך נגישות טובה מאוד למערכת הבנקאית לרכישות בעתיד אנו צפויים לראות צמיחה בהכנסות ובשיעורי הרווח בשנה הקרובה. להערכתנו השווי הצפוי ל-12 חודשים הקרובים הוא 5 מיליארד שקל לעומת שווי נוכחי של 3.9 מיליארד שקל הגוזר מחיר מניה של כ-85 שקל לעומת מחיר של 66.5 ₪ היום .

פוקס -1.03% פוקס 7,656 -1.03% פוקס בסיס:7,736 פתיחה:7,736 גבוה:7,800 נמוך:7,621 תמורה:3,878,273 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: – החברה פועלת בתחום האופנה ואופנת הבית תחת המותגים :,FOX אמריקן איגל, AERIE וללין כחלק מתחום פעילות הטיפוח. בנוסף מפעילה את המותגים סאקס, בילבונג, מרשה בלרינה ומותגים נוספים. פיזור סל המוצרים על ספקטרום של מחירים תוך חיזוק ערך המותג יוצר גידול מתמיד בהיקף המכירות שעתיד להסתכם ב-2013 בכ-1 מיליארד שקל. זיכיון של C&K ו-TCP (בגדי ילדים) צפויים להמשיך לתמוך במכירות החברה ולפתוח קהלי יעד נוספים. שיעורי הרווחיות הנקיה של החברה עומדים על כ-8.6% וצפויים להישחק במעט כפועל יוצא של התחרות בענף. אנו רואים בחיוב את שיעורי הצמיחה העתידיים בחברה וכן את תשואת הדיבידנד העומדת על כ-5% ל-2013 כמעניינת גם בשנת 2014.

דיסקונט +0.62% דיסקונט 1,292 +0.62% דיסקונט בסיס:1,284 פתיחה:1,317 גבוה:1,320 נמוך:1,292 תמורה:70,693,362 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: – הבנק עומד בפני מס' שינויים משמעותיים: החלפת מנכ"ל, מכירת דיסקונט ניו יורק, מכירת גרעין שליטה של קב' ברונפמן – שאראן ומכירה צפויה של האחזקות בבנק בינ"ל. השפעות אלו אינן מבוטלות אולם להנחתנו שילוב הגורמים הנ"ל בתוספת תוכניות התייעלות והסכמי שכר חדשים מול ועד העובדים עשויים בסיכום להציף ערך מעבר למכפיל ההון הנוכחי (60%) בו הבנק נסחר כיום. אנו נותנים למניה מחיר יעד של 8.20 שקל ביחס למחיר כיום של 6.62 שקל .

אבוג'ן -1.34% אבוג'ן 991.5 -1.34% אבוג'ן בסיס:1,005 פתיחה:1,005 גבוה:995.9 נמוך:990 תמורה:44,205 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: – החברה מאתרת וממפה גנים ורצפי ד.נ.א בצמחים על מנת לפתח צמחים בעלי תכונות מטרה משופרות. מטרת שיפור תכונות המטרה הינה: יבול רב יותר מהמקובל, עמידות לתנאי יובש, פיתוח ביודיזל ויצירת עמידות למזיקים. מיסחור המידע הגנומי מתבצע באמצעות שיתוף פעולה ומתן רישיונות לחברות זרעים מהמובילות בעולם כגון מונסנטו (מחזיקה כ-10%מהחברה) ,באייר, פיוניר (דו פונט) ,סינג'נטה ,ביוגמה וחברות נוספות. אנו מעריכים כי קיימות מס' סיבות שיתמכו באבוג'ן בשנה הקרובה: 1. חידוש החוזה מול סינג'נטה ופיוניר כאיתות חיובי להמשך שת"פ 2. צפי למיסחור זני קיקיון של אבופיול ב-2016 3. הפיכת החברה לדואלית תוך הנפקת מניות למשקיעים זרים. 4. שמירת חלקה היחסי (10%) של מונסנטו בחברה בהנפקה שבוצעה כצעד המביע אמון.

פז נפט +0.77% פז נפט 57,310 +0.77% פז נפט בסיס:56,870 פתיחה:57,270 גבוה:57,770 נמוך:56,860 תמורה:12,308,258 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: – קבוצת פז היא הקבוצה הגדולה בישראל בענף האנרגיה.נקודות חוזק בחברה :סיום השקעות בבית הזיקוק באשדוד, עלויות מימון 0.5 דולר לחבית הנחשבות נמוכות ביחס למתחרים, ירידה עקבית בחוב פיננסי ב-9 חודשים ראשונים של 2013 בגובה של 1.7 מיליארד שקל (לחוב פיננסי נוכחי של 4.3 מיליארד) והגדלת סעיף סעיף ספקים ב-9 חודשים ראשונים של 2013 על מנת לייצר תזרים שוטף של כ-2.4 מיליארד שקל.

במידה והתנאים הסביבתיים ישתפרו בנושא מרווח הזיקוק תוך מימוש נכסים שאינם בליבת הפעילות אנו צפויים לראות חברת דיבידנד חזקה המסוגלת ליצור רווחיות גבוהה גם באמצעות חטיבת קמעונאות ומסחר. כמובן, יש לסייג ולומר כי יתכן לחץ על המניה עקב מכירת מניות בעל שליטה בטווח קרוב אולם, בראיה ל-12 חודשים הקרובים הפוטנציאל עולה על הסיכון.


***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות מניה כזו או אחרת והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(11):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  המלצות
  שטיימן 30/12/2013 08:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכל ההמלצות האיתי קונה מניות בנק דיסקונט ומזרחי שנה אזרחית טוב ומוצלחת לכולם
  סגור
 • 9.
  הכשרת הישוב - ריווחית ותזרימית לאורך שנים
  נכסים טובים 25/12/2013 12:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וגם משלמת דיוידנד
  סגור
 • 8.
  אודיוקודס משתפת פעולה עם מייקרוסופט ועם דל (ל"ת)
  חמה לקראת 2014 ? 25/12/2013 11:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  ל- JNJ אין חוב... ??? לכתב- כנס!
  עידן 25/12/2013 11:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תבדוק את עצמך. לי נראה שיש לה חוב וכך גם החברה עצמה טוענת. מהיכן הנתונים שאין חוב?
  סגור
 • 6.
  פריון קמטק הלהיטים של השנה ל2014 (ל"ת)
  אחלה פיספוס מצדכם 25/12/2013 09:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  קראתי את הכתבה וזה חיזק אצלי את ההחלטה
  זיפו 24/12/2013 20:38
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שדיסקונט בעלת הפוטנציאל הגדול ביותר מכל הבנקים. פועלים יקרה כבר עכשיו לכן לא הייתי נוגע בה.
  סגור
 • 4.
  עכשיו שיעלו את השוק למה ב 1214 ? (ל"ת)
  גל 24/12/2013 17:03
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 3.
  בורסה מורסה
  אורי 24/12/2013 16:34
  הגב לתגובה זו
  6 2
  זה מלח על הפצעים. לעג לרש.ואני לא רוצה להשתמש בביטוים יותר חריפים.
  סגור
 • 2.
  אם ממליצים פה על בנקים שהם בסכנת קריסה מפיצוץ
  מניות זבלה 24/12/2013 16:29
  הגב לתגובה זו
  11 0
  בועת הנדלן אז באמת המצב קשה בושה וחרפה
  סגור
 • מזרחי הממונפת משכנאות...? שומר נפשו ירחק ! (ל"ת)
  מ.י 24/12/2013 17:55
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 1.
  אנו מרכינים את ראשנו לזכר השוק שנרצח על מזבח הרגולציה!
  רגולציה = שחיתות! 24/12/2013 16:03
  הגב לתגובה זו
  11 2
  רגולציה לגרש!
  סגור