כמו באמריקה: כיל תבצע דיווח מקדים לתוצאות של 2013 כבר בפברואר

הדיווח המקדים יכלול דוח על רווח או הפסד, דוח על המצב הכספי, דוח על תזרימי מזומנים ודוח על השינויים בהון העצמי
 |  (1)
דשנים, צילום: סיון פרג'; יח"צ
חודש לאחר שרשות ני"ע פרסמה כללים לביצוע דיווח מקדים לדוחות הכספיים, הודיעה היום חברת כיל 0% כיל 2,352 0% כיל בסיס:2,352 פתיחה:2,352 גבוה:2,352 נמוך:2,328 תמורה:38,457,778 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , מקבוצת חברה לישראל -0.17% חברה לישראל 117,800 -0.17% חברה לישראל בסיס:118,000 פתיחה:117,200 גבוה:117,800 נמוך:116,500 תמורה:9,569,089 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כי תדווח כבר בתחילת חודש פברואר את עיקרי התוצאות של הדוחות הכספיים לסיכום שנת 2013 - שיפורסמו במלואם חודש לאחר מכן.

הדיווח המקדים יכלול את הפרטים הבאים: דוח על רווח או הפסד, דוח על המצב הכספי, דוח על תזרימי מזומנים ודוח על השינויים בהון. בנוסף, יכלול הדיווח המקדים ביאור מגזרי הפעילות של החברה וכן הסברים של הדירקטוריון בקשר עם התוצאות הכספיות.

ב-20 בנובמבר אמר יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר: "דיווח מקדים לדוחות הכספיים הנעשה באופן נאות יכול לשפר את זמינות המידע למשקיעים, לשכלל את המסחר בניירות הערך ולאפשר לחברות ישראליות לפעול כמקובל בעולם".

בעקבות פניות שקיבל סגל רשות ניירות ערך בנוגע לאפשרות לבצע דיווח מקדים של נתונים כספיים קודם לפרסום הדוחות הכספיים המלאים, פורסמה החלטה המבהירה כי ניתן לפרסם דיווח מקדים בכפוף לאיסורים הכלליים הקבועים בדיני ניירות ערך לרבות בעניין הכללת פרט מטעה ותרמית בקשר לניירות ערך.

סגל הרשות פרסם בחודש שעבר קווים מנחים כיצד לדווח

הדיווח המקדים הינו כלי המשמש תאגידים בחו"ל לצורך מתן גילוי מקדים וחלקי של נתונים כספיים מהדוחות הכספיים המלאים, נתונים המבוססים על הדוחות הכספיים (כגון EBITDAׂ) ומדדים ענפיים מקובלים אחרים, עוד טרם השלמת הדוחות הכספיים המלאים. הדיווח המקדים מקובל בשוקי ההון בעולם וישנן מדינות בהן הוא מחייב.

סגל הרשות סבור כי הדיווח המקדים עשוי להיות כלי חשוב, אשר היתרונות הגלומים בו עולים על חסרונותיו, כל עוד נעשה בו שימוש ראוי ובהתאם לדין. אי לכך, הציג סגל הרשות קווים מנחים כיצד לדווח באופן המתיישב עם הוראות החוק.

הדיווח המקדים יאפשר לחברות לפרסם מידע חשוב קרוב לסוף תקופת הדיווח ולא שלושה חודשים לאחר מכן - כפי שקורה בדוחות שנתיים. דוחות רבעונים מפורסמים עד חודשיים לאחר לסוף תקופת הדיווח.

רשות ניירות ערך: הדיווח המקדים נהוג בארה"ב

עמדת הסגל ניתנת ליישום כבר לקראת הדוח התקופתי לשנת 2013. הדיווח המקדים נהוג בארה"ב ונקרא שם Early Press Release. כיל תדווח מדי שנה בשנה בחודש פברואר ביחס לדוח השנתי האחרון שלה. המהלך יגדיל את השקיפות של כיל וישווה אותה לחברות הגלובאליות הפועלות בתחומה.

בין היתר הבהיר סגל הרשות כי על הדיווח המקדים לכלול, לכל הפחות, את הדוחות הבאים:

א. דוח על רווח או הפסד;

ב. דוח על מצב כספי לסוף תקופה;

ג. דוח על תזרימי מזומנים לתקופה.

בנוסף, על הדיווח לכלול כל מידע מהותי נוסף העשוי להיות חשוב להבנת הדיווח המקדים.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  האוזר צריך לעוף ביחד עם ביבי ולפיד לפני שהם דואגים
  הרשעות לניירות ערך 24/12/2013 14:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למשקיעים שיסבירו למה העלו מס על הבורסה הרי את כל ההטבות שנתנו דמי שתיקה למפגינים הטמבלים הם לקחו מכל הצבור פי 2
  סגור