נסיון להסדר כובל: ביהמ"ש הרשיע את אפי רוזנהויז לשעבר מנכ"ל שופרסל

כתב האישום כולל הסדר כובל ופגיעה בתחרות - הסיר מהמדפים מוצרים שהשתתפו במבצעים של הרשת המתחרה 'מגה'
 | 
אפי רוזנהויז, צילום: יח"צ
ארבע שנים לאחר שהוגש כתב אישום נגד אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל +0.35% שופרסל 2,550 +0.35% שופרסל בסיס:2,541 פתיחה:2,553 גבוה:2,564 נמוך:2,536 תמורה:11,411,245 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לשעבר, ואליעזר גידור, מנהל השיווק בשופרסל - בית המשפט המחוזי בירושלים החליט להרשיע אותם בשתי עבירות של אי קיום תנאי שנקבע באישור מיזוג ובארבע עבירות של ניסיון לעשות הסדר כובל, שיוחסו להם במסגרת האישום הראשון שבכתב האישום.

העונש המקסימלי שניתן לגזור על עבירות מסוג זה - 5 שנות מאסר.

השופט משה יועד הכהן החליט לזכות את הנאשמים מעבירה של אי קיום תנאי שנקבע באישור מיזוג שיוחסה להם במסגרת האישום השני שבכתב האישום.

השופט: "החלטתי לזכות את הנאשמים מעבירה של אי קיום תנאי שנקבע באישור מיזוג שיוחסה להם במסגרת האישום השני שבכתב האישום, ולהרשיע אותם בשתי עבירות של אי קיום תנאי שנקבע באישור מיזוג ובארבע עבירות של ניסיון לעשיית הסדר כובל, שיוחסו להם במסגרת האישום הראשון שבכתב האישום".

שופרסל הסירה מוצרים של חברות שהשתתפו במבצעים אצל המתחרים

התביעה טענה שרוזנהויז ומנהלים נוספים ברשת שופרסל, הסירו מהמדפים מוצרים של חברות שהשתתפו במבצעים של הרשת המתחרה 'מגה'. בנוסף הואשם רוזנהויז בכך שדרש מספקים לבטל מבצעים שעשו עם רשתות מתחרות.

לפי כתב האישום רוזנהויז אף הסיר מהמדפים מוצרים שלא השתתפו במבצעים - די היה בכך שהיו שייכים לאותם ספקים. בנוסף לשני הנאשמים רוזנהויז וגידור, חברת שופרסל עצמה היא נאשמת שלישית.

המותגים שהורדו מהמדפים הם נס קפה רד מאג של אסם, תה קר אייסטי של ויסוצקי, משקאות פריגת, שישיות מים מינרלים 1.5 ליטר של נביעות ושוקולד השחר העולה.

ההרשעה - הצלחה לממונה על הגבלים עסקיים

כתב האישום הגיע לאחר חקירה של רשות להגבלים עסקיים, אז בראשות רונית קן. הבסיס לכתב האישום - עבירות של שופרסל בניגוד לתנאים שבזכותם אושרה רכישת קלאבמרקט על ידי שופרסל בשנת 2005.

במסגרת עסקת המיזוג בין שופרסל לקלאבמרקט, הממונה על ההגבלים העסקיים דרש מספר תנאים: נאסר על שופרסל לדרוש מספק כלשהו שלא לספק את מוצריו, כולם או חלקם, למתחרה שלה ונאסר על שופרסל להתערב בדרך כלשהי בתנאים המסחריים הניתנים על ידי ספק כלשהו למתחרה שלה.

הכרעת הדין הוקראה היום בפני הנאשמים בבית המשפט המחוזי בירושלים בשעה 14:30 (מספר התיק פ 118/10).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה