חוזים עתידיים על המעו"ף יחלו להיסחר בקרוב בבורסת ה-EUREX בפרנקפורט

ההשקה צפויה במחצית הראשונה של 2014. אסתר לבנון: "הצלחת שיתוף הפעולה צפויה לתרום לשיפור הנזילות ולגידול במחזורים"
 |  (4)
אסתר לבנון, צילום: דוברות הרשות לני"ע
הפתגם "אם ההר לא בא אל מוחמד, מוחמד יבוא אל ההר" יכול להסביר את המהלך האחרון של מנכ"לית הבורסה, אסתר לבנון, שבמסגרתו חתמה הבורסה לני"ע של תל אביב על הסכם שת"פ עם בורסת Eurex הגרמנית, במטרה להגביר את הפעילות והנזילות במדד המוביל בישראל בקרב המשקיעים הזרים.

הבורסה לני"ע הודיעה היום (ה') כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם בורסת הנגזרים Eurex, שבמסגרתו יושקו על מדד ת"א-25 (המעו"ף) שייסחרו ב-Eurex.

הנושא נבחן על ידי סגל הבורסה במהלך השנה האחרונה וקיבל חוות דעת חיובית מחברות ייעוץ בינלאומיות. השקת החוזים צפויה להגדיל את חשיפת הבורסה ושוק ההון בישראל למשקיעים זרים, לתרום לנזילות, לסחירות ולשכלול המסחר בתל-אביב.

במסגרת ההסכם תרשום יורקס למסחר ותסלוק חוזים עתידיים על מדד ת"א-25. החוזים העתידיים יהיו נקובים וייסחרו בדולר ארה"ב. הקשר עם Eurex החל לפני כשנה, בעקבות פנייתה לבורסה בתל-אביב. Eurex הציעה לבורסה שיתוף פעולה, לפיו ייסחרו ב-Eurex חוזים עתידיים דולריים על מדד ת"א-25, בתמורה לתמלוגים שישולמו לבורסה. ההשקה צפויה במחצית הראשונה של 2014.
קרדיט: משה שי
קרדיט: משה שי


Eurex Frankfurt AG נמנית על הבורסות המובילות בעולם למסחר בנגזרים. נוסדה בשנת 1998 והינה בבעלות מלאה של Deutsche Borse. לבורסה זו ניסיון עשיר בשיתופי פעולה עם בורסות ומחשבי מדדים בעולם, והיא מציעה מגוון נגזרים על נכסי בסיס שונים, כמו: מניות, מדדי מניות, ריביות, ETF ועוד, אותם היא סולקת במסלקה שבבעלותה.

בשנת 2013 (מתחילת השנה עד סוף ספטמבר) נסחרים בבורסה האירופית מידי יום מעל ל-1.2 מיליארד אופציות וחוזים עתידיים. בין המוצרים הבולטים הנסחרים ב-Eurex נמנים נגזרים על מדד Euro STOXX 50 ואופציות על מדד DAX.

גישה נוחה לזרים

גב' אסתר לבנון, מנכ"ל הבורסה אמרה עם החתימה על ההסכם כי: "אנו גאים על שיתוף הפעולה עם יורקס אשר יאפשר למשקיעים זרים גישה נוחה למדד הדגל הישראלי ופיתוח אסטרטגיות השקעה וגידור חדשות. הצלחת שיתוף הפעולה צפויה לתרום לשיפור הנזילות ולגידול במחזורים והינה נדבך נוסף בפעילות הבורסה לקירוב המשקיעים הזרים לשוק ההון בישראל."

נכון לסוף הרבעון השלישי של 2013, האופציות על מדד ת"א-25 הנסחרות בבורסה בתל אביב דורגו במקום ה- 10 כאופציות הסחירות ביותר מבין אופציות על מדדי מניות בעולם. מאז תחילת שנת 2013, מחזור המסחר הממוצע של אופציות על מדד ת"א-25 עומד על כ- 190,000 חוזים ליום.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  סיימתי להיום נראה לי עם מחזור של 40000 שח
  יופיטר שוקי הון 19/12/2013 15:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עלובבבבבבבבבבבבבבבב
  סגור
 • 2.
  הפוך טמבלים הפוך
  Z1 19/12/2013 14:40
  הגב לתגובה זו
  7 0
  נראה את הבורסה מביאה חוזים על הדקס הנסדק הדאו SP500 וכו לכאן במקום לתת להם לסחור את המעו"ף שם... הפוך טמבלים! למה לא החלפתם חוזה בחוזה? למה אי אפשר לסחור כאן את הדקס בשקלים?
  סגור
 • 1.
  זה יכול להביא המון עוצמה למעוף
  כ 19/12/2013 13:40
  הגב לתגובה זו
  1 4
  שורטיסטים תיזהרו שלא תקבלו בראש
  סגור
 • שכחת משהו
  סוחר מעו"ף 20/12/2013 11:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לכל חוזה יש גם כפתור מכירה
  סגור