פרוטרום: רוכשת את הגלין האמריקאית תמורת 52 מיליון דולר

רכישה אסטרטגית רביעית השנה של לחברה הישראלית שממשיכה להעמיק את דריסת הרגל שלה בארה"ב - מחזור מכירות של 24 מיליון דולר ב-2012
 | 
אורי יהודאי
חברת {פרוטרום}, אחת מעשר החברות הגדולות בעולם בתחום הטעמים וחומרי הגלם הייחודיים, ממשיכה ביישום אסטרטגיית הצמיחה שלה. החברה מדווחת היום (ה') על רכישה רביעית השנה. הפעם מדובר ברכישה של 100% מהון המניות של חברת Hagelin האמריקאית בתמורה לתשלום במזומן של 52.4 מיליון דולר.

הרכישה מחזקת את נוכחותה של פרוטרום בשוק האמריקאי, שהינו שוק הטעמים הגדול בעולם ומאיצה את חדירתה לשווקים המתפתחים והצומחים של מרכז ודרום אמריקה ואפריקה, להם חשיבות אסטרטגית גבוהה עבור פרוטרום.

הרכישה גם מרחיבה מהותית את פעילות פרוטרום בתחום הצומח והרווחי של הטעמים למשקאות. פרוטרום משלימה בכך ארבע רכישות בשנת 2013 שהיקף מכירותיהן בשנת 2012 עמד על כ-147 מיליון דולר, במקביל להשקעה של כ-120 מיליון דולר. בפרוטרום מתכוונים להמשיך בישום אסטרטגיית הצמיחה המשלבת צמיחה פנימית ורכישות אסטרטגיות.

החברה הנרכשת, הגלין, נוסדה בשנת 1967 ומעסיקה כיום 84 עובדים ועוסקת בפיתוח, בייצור ובשיווק של טעמים וטכנולוגיות טעם ייחודיות לתעשיית המזון, בדגש על התחום הצומח של הטעמים למשקאות. מחזור המכירות של הגלין הגיע ב-2012 לכ-24.2 מיליון דולר - צמיחה של כ-7% בהשוואה למכירותיה בשנת 2011. להגלין שיעורי רווחיות הגבוהים משיעורי הרווחיות של חטיבת הטעמים של פרוטרום (הרווחית יותר מבין פעילויות פרוטרום), אשר במסגרתה תשולב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה