חבל הצלה לדנקנר: ביהמ"ש דורש ממוטי בן משה לחשוף את מקורות המימון שלו

השופט איתן אורנשטיין: "תגובת בן משה אינה מהווה מענה מספק לאמור בעמדות שהוגשו על ידי רשות ניירות ערך ורו"ח איל גבאי"
 |  (9)
איתן אורנשטיין, צילום: הנהלת בתי המשפט
בית המשפט המחוזי בת"א דורש ממוטי בן משה לחשוף פרטים נוספים לגבי מקורות המימון שלו. הצעת בן משה ואדוארדו אלשטיין לריכשת השליטה ב{אידיבי אחזקות} נבחרה השבוע על ידי מרבית נושי החברה, אך נדרש אישור של בית המשפט בכדי שהעסקה תצא לפועל.

השופט איתן אורנשטיין: "עיינתי בתגובות לבקשת אידיבי בעניין חוסר מידע מהותי לגבי בן משה בעטיו בתקשה גם דחייה בהצבעות. תגובת בן משה אינה מהווה מענה מספק לאמור בעמדות שהוגשו על ידי רשות ניירות ערך ועל ידי המומחה ("ח איל גבאי)".

איש העסקים מוטי בן משה (39) מציג את עצמו כבעל השליטה בקבוצת "אקסטרה הולדינג" האירופאית (www.extraholding.com), קבוצת אחזקות פרטית, שמנהלת לטענתו עסקי אנרגיה, תקשורת, קומודיטיס, , בילינג ותיירות באנגליה, גרמניה, הולנד , ובמדינות נוספות ברחבי הגלובוס.

בן משה טען במסמכים רשמיים שהגיש לביהמ"ש שקבוצתו מגלגלת מחזורים של מיליארדי שקלים בשנה, אך הוא לא דמות מוכרת בעולם העסקים בגרמניה.

מוטי בן משה: "הזדמנות להבהיר לביהמ"ש את האיתנות הפיננסית שלי"

דוברו של בן משה מסר כי בעל השליטה בקבוצת אקסטרה הולדינג קיבל בסיפוק רב את החלטתו של כבוד השופט אורנשטיין לקיים ביום ראשון הקרוב דיון עוד קודם שתתקבל ההכרעה בגורל השליטה באידיבי. בן משה שב והבהיר באופן שאינו משתמע לשני פנים, כי גם לאחר מועד העברת השליטה באידיבי לקבוצת אקסטרה-אלשטיין, תמשיך הקבוצה ותשיב בגילוי נאות ומלא לכל שאלה שתישאל ע"י כל רשות מוסמכת במדינת ישראל.

מוטי בן משה: "זו הזדמנות חשובה להבהיר גם לבית המשפט הנכבד את כל שיבקש לדעת על שליטתי המלאה באקסטרה, לפרט את האיתנות הכספית שלי ולהזים אחת ולתמיד את כל השקרים הנחותים, הספינים והמניפולציות שמייצר מר דנקנר בשבועות האחרונים וביתר שאת מאז קבעו נושי אידיבי, כי תם עידן דנקנר בתאגיד ומסתיימת אחיזת החנק שלו בשוק ההון הישראלי.

"בשונה מהתנהלות אידיבי תחת דנקנר ננהיג ממשל תאגידי ברמה גבוהה"

אנחנו פועלים בשווקים האירופאים תחת רגולציה קפדנית לא פחות מהרגולציה הישראלית! בשונה מהתנהלות אידיבי תחת דנקנר אנחנו ננהיג ממשל תאגידי ברמה הגבוהה ביותר. כפי שהבהרתי כבר הבהר היטב – גם על דעת שותפי לקבוצה, מר אדוארדו אלשטיין, אידיבי יוצאת לדרך חדשה. במקום 'חליבה' של כספי החברות למימון הרפתקאותיו של דנקנר. הצהרנו שנתמוך בחברה ואף הבהרנו שבשנתיים הקרובות אין בדעתנו למשוך דיבידנדים.

במקום אינטרסים צולבים המשועבדים כ'תעודת ביטוח' לחובות העתק האישים של דנקנר, ננהיג ניהול מקצועי המבחין בין צרכי החברות השונות לבין האינטרסים של בעלי השליטה.

במקום התנהלות מונופוליסטית – ניישם גם בחברות הבנות של אידיבי אסטרטגיה של צמיחה על בסיס תחרותי, שתשיא ערך למחזיקי האג"ח, בעלי המניות, העובדים וללקוח הישראלי".
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  קובי מימון משתלט על IDB באמצעות קוף
  רחמים 14/12/2013 11:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההיכרות התחילה בגרמניה קובי מימון מבריק הולך להשתלט על אי די בי בצורה מבריקה זיהה אותה כמו חיה פצועה הזרים קצת כסף..... איך שיכנס הוא ימשוך את הכסף חזרה זה ברור כשמש קובי אלוף בלשים אנשי קש - אנשי שלומו - בקיצור קופים לבן משה קווי קמצנות זהים לקמצנות של מורו ורבו קובי מימון שניהם עלומים מהתקשורת למימון יש הון נזיל בחוץ שניהם עם סיפורי אגדות 1000 לילה וליה איך כבר בגיל צעיר התעשרו ממכירת תמונות (אעלק) וזה התעשר גם מקשקוש באמצעות שורות קוד שכתב (בקושי יודע לתכנת בביסיק) בקיצור קובי מימון הולך להשתלט על אי די בי וכל המלעיזים ששמחים לאידו של נוחי תבינו שכשקובי ייכנס כולם יזרקו לפח אפילו שקל לא תראו מימון לא מחלק דיבידנדים ושם רק את החיילים שלו
  סגור
 • 6.
  יום ראשון בפתח
  אחד 11/12/2013 18:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השופט אורנשטיין יכול לצאת ענק או ננס. אורנשטיין תמשיך לדבוק בהגיון הברזל שלך ואל תתן לעו"דנים לבלבל לך את המוח. צריך לסיים את הפרשה לפה או לפה כבר ביום ראשון. בכל מקרה זה יגיע לעליון העיקר לנוע מהר ומסודר
  סגור
 • כב' השופט - אנא בדוק וודא מי משתלט על הקונצרן
  רחמים 14/12/2013 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קובי מימון מאנשי העסקים המושחתים שקמו בישראל בן משה הוא בסך הכל קוף כבר לא מדובר ברכישה אלא בהשתלטות עויינת של אדם מפוקפק שבורח מרשויות המס ונוקט בדרכים עברייניות שעשה את הונו באמצעים מפוקפקים (ודי ברמז הזה) ההיכרות שלהם התחילה בגרמניה קובי מימון מבריק הולך להשתלט על אי די בי בצורה מבריקה זיהה אותה כמו חיה פצועה הזרים קצת כסף..... איך שיכנס הוא ימשוך את הכסף חזרה זה ברור כשמש קובי אלוף בלשים אנשי קש - אנשי שלומו - בקיצור קופים לבן משה קווי קמצנות זהים לקמצנות של מורו ורבו קובי מימון שניהם עלומים מהתקשורת למימון יש הון נזיל בחוץ שניהם עם סיפורי אגדות 1000 לילה וליה איך כבר בגיל צעיר התעשרו ממכירת תמונות (אעלק) וזה התעשר גם מקשקוש באמצעות שורות קוד שכתב (בקושי יודע לתכנת בביסיק) בקיצור קובי מימון הולך להשתלט על אי די בי וכל המלעיזים ששמחים לאידו של נוחי תבינו שכשקובי ייכנס כולם יזרקו לפח אפילו שקל לא תראו מימון לא מחלק דיבידנדים ושם רק את החיילים שלו
  סגור
 • 5.
  זו ההזדמנות(האחרונה)לפרק את אידיבי למרכיביה !! (ל"ת)
  revavot 11/12/2013 14:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  עושים עוול לנוחי דנקנר מוצצים את דמו ומנסים לנשל אותו מ
  ציון 11/12/2013 11:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממיפעל חייו והכל בחסות החוק ובית המישפט לא הייה דבר כזה בישראל צריך להפסיק את הרדיפה של נוחי צריך לתת לו זמן ומרחב ליפעול ולהביא משקיעם נוספים ולימכור חברות אבל לא בלחץ ולא בהפסד כמו שהנושים לא רוצים להפסיד גם בו צריך להיתחשב זה לא מדינת היהודים זו מדינת החזירי כך אני מרגיש בתור יהודי אוהב הארץ די לעוול ולרשע
  סגור
 • 3.
  כישלון דנקנר בשל חוסר אחריות וכשל של הבנקים המממנים. (ל"ת)
  משה ב. 11/12/2013 10:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  אין חברים בעסקים
  vהכריש 11/12/2013 09:28
  הגב לתגובה זו
  0 2
  נחי אין חברים בעסקים תתחיל לפעול להציל מה שיש לך יועצים הם סתם הנתרסנטים שלהם והם לא מענין אותך הם יודעים רק כסף לכן תישקול טוב תצה להגנה ותתחיל לפטר בלי שום מצפון
  סגור
 • 1.
  נחי על תיתן להם לעבוד עלכה
  vהכריש 11/12/2013 09:23
  הגב לתגובה זו
  0 1
  נחי אני הרבה עובד אם העסקים שלך יש הרבה דברים שצריך לצמצם כמו בשופרסל של רשלצ שהם יש הרבה מיותרים ועוד הרבה יועצים שהם רק פקה פקה על תעשה חשבון תפטר עד שיגיעה לממשלה אם פטורים המונים זה יעזור לך
  סגור
 • מי זה חיזבלהההה (ל"ת)
  חי 11/12/2013 10:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור