הנצר למשפחת המייסדים חוזר: אמיר אלשטיין ימונה לסגן יו"ר טבע

סגן יו"ר טבע הנוכחי, פרופ' משה מני, ביקש לפרוש מתפקידו. רון מושקוביץ יחליף את אמיר אלשטיין בתפקידו כיו"ר החברה לישראל
 | 
אמיר אלשטיין, צילום: סיון פרג'
ביום בו פירסמה חברת טבע את תחזיותיה לשנת 2014 והודיעה כי היא צופה כי אם תיכנס תחרות גנרית לקופקסון ירדו רווחיה ב-16%, נערכים גם שינויים משמעותיים בצמרת הנהלת החברה המצויה בתקופה של משבר. המנייה שעלתה בכ-2% לאחר פירסום התחזיות מזנקת בכ-4% עם פתיחת המסחר בוול סטריט.

טבע דיווחה כי סגן היו"ר החדש של החברה יהיה אמיר אלשטיין, בן לאחת ממשפחות המייסדים של טבע שגם עבד בה בתפקידים בכירים במשך מספר שנים. אמיר אלשטיין יחליף בתפקיד סגן יו"ר טבע את פרופסור משה מני בן ה-84 ביקש לפרוש מתפקידו כסגנו של פיליפ פרוסט, אך ישאר דירקטור בחברה. החילופים יתבצעו ב-1 בינואר.

בין השנים 2004 עד 2008, היה אמיר אלשטיין חבר בהנהלה הבכירה של טבע. תפקידו האחרון היה משנה למנכ"ל, סמנכ"ל בכיר למשאבים פרמצבטיים גלובליים.

מעניין אם חזרתו של אלשטיין תפתח קרב ירושה בטבע. נזכיר כי לפני שהוארכה כהונתו של פרוסט כיו"ר החברה, שמו של אלשטיין הוזכר כמי שעשוי להיות המועמד להחליפו. מועמד אחר ששמו הוזכר היה חיים הורביץ, בנו של אלי הורביץ שייסד גם הוא את החברה ועמד בראשה במשך שנים ארוכות, שגם הוא משמש כיום כדירקטור בטבע.

במקביל דיוחה החברה לישראל כי אמיר אלשטיין חדל לכהן כיו"ר הדירקטוריון בחברה שבשליטת עידן עופר וכי דירקטוריון החברה לישראל מינה את רון מושקוביץ, ששימש עד כה כדירקטור בחברה לישראל, לכהן כיו"ר החדש של החברה לישראל. אלשטיין ימשיך לכהן כיו"ר הדירקטוריון של טאואר סמיקונדקטור, חברה מוחזקת של החברה לישראל. אלשטיין גם ימשיך לשמש כיועץ ללא שכר לדירקטוריון החברה לישראל ולהנהלתה.‏

אמיר אלשטיין נימק את בקשתו להשתחרר מתפקידו בכך, שמעבר לעובדה שתקופת ההסכם שלו עם החברה לישראל מסתיימת בימים אלה, הוא מבקש להקדיש את מירב מאמציו לחברת טבע בתפקידו החדש בה כסגן יו"ר הדירקטוריון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה